אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע מודיעה רשמית: נקצץ 25% מכוח האדם - 1,700 יפוטרו בישראל צילום: נימרוד גליקמן

טבע מודיעה רשמית: נקצץ 25% מכוח האדם - 1,700 יפוטרו בישראל

במסגרת תוכנית ההתייעלות ייסגרו שני מפעלי הייצור בירושלים ויימכרו המפעלים באשדוד וקריית שמונה; 14 אלף מתוך 56 אלף עובדי החברה הגלובלית יפוטרו בשנתיים הבאות - המספר אינו כולל את הפעילויות שיימכרו. המנכ"ל קור שולץ: "מדובר בהחלטות שאינני לוקח בקלות אך הן נחוצות כדי להבטיח את עתידה של טבע"

14.12.2017, 14:03 | מיקי גרינפלד

טבע מודיעה רשמית: נקצץ 25% מכוח האדם של החברה בעולם - 14 אלף מתוך 56 אלף עובדי החברה הגלובלית יפוטרו במהלך השנתיים הקרובות, מרביתם במהלך שנת 2018. מדובר ב-1,700 עובדים - מספר המפוטרים האמור אינו כולל פעילויות שיימכרו. 

קראו עוד בכלכליסט

מתוך כלל המפוטרים, 1,200 יפוטרו כבר בשנה הקרובה (בהם 560 עובדי מטה מפתח תקווה) ועוד 500 ב-2019, עם סגירת הפעילות של שני מפעלי הייצור בירושלים. החברה הודיעה כי בכוונתה למכור את המפעל באשדוד ואת מפעל מיגדה בקריית שמונה. 

"נתחיל מיידית ביישום המבנה הארגוני החדש, תוך פישוט וייעול המערך כולו – היחידות התומכות, מערך התפעול, המו"פ והארגונים המסחריים. חלק מהיחידות הגלובליות מהמבנה הקודם ישולבו לתוך המבנה החדש, ואילו אחרות יתייתרו", נאמר בהודעה שהועברה לעובדים. 

מנכ"ל טבע, קור שולץ מנכ"ל טבע, קור שולץ מנכ"ל טבע, קור שולץ

מנכ"ל החברה קור שולץ אמר על תוכנית ההתייעלות: "מדובר בהחלטות שאינני לוקח בקלות אך הן נחוצות כדי להבטיח את עתידה של טבע. אנו ניישם את השינויים הללו בהגינות ובכבוד כלפי עמיתנו בכל העולם. ההודעה של היום עוסקת בהבטחת עתידה של טבע, אותו נשיג יחד עם האנשים המוכשרים שלנו. אנו נוודא כי נמשיך לספק תרופות איכותיות למטופלים הרבים אותם אנו משרתים מדי יום, תוך שאנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של תנאי ייצור נאותים".

עוד צעדים במסגרת התוכנית: החברה מפסיקה לחלק דיבידנד על מניות רגילות - חלוקת דיבידנד על מניות בכורה תיבחן מדי רבעון. כמו כן לא ישולמו בונוסים על שנת 2017 לנוכח העובדה שהתוצאות הפיננסיות שתרשום טבע יהיו נמוכות משמעותית מהתחזית המקורית שהציבה.

התוכנית הדו שנתית צפויה לחסוך לטבע 3 מיליארד דולר עד סוף 2019, מתוך בסיס עלויות משוער של כ-16.1 מיליארד דולר ב-2017. יותר ממחצית מההפחתה תצא לפועל כבר במהלך 2018. "הפעולות שאנו נוקטים הן חשובות וחיוניות. הן מאפשרות לנו להבטיח את יציבות החברה בזמן שאנו פועלים לניהול החוב ומיקוד הפעילות העסקית, כדי להפוך את טבע לחברה יעילה, גמישה ורווחית הרבה יותר. במקביל לצעדי הרה-ארגון, נפעל להגן על ההכנסות ולשמור על יכולות הליבה שלנו בגנריקה ובנכסים ייחודיים נבחרים, כדי להבטיח צמיחה בטווח הארוך", נאמר בהודעת טבע.

אמבולנס מגיע למטה טבע בפתח תקווה אמבולנס מגיע למטה טבע בפתח תקווה אמבולנס מגיע למטה טבע בפתח תקווה

 

במסגרת התוכנית טבע מתכוונת לסגור או למכור מספר משמעותי של אתרי מו"פ, מטה ומשרדים בכל העולם. נתעדף את פרויקטי הליבה ונעצור מיידית פרויקטים אחרים, תוך שמירה על צבר מוצרים משמעותי", נאמר בהודעה. התוכנית תגרור הפרשה של 700 מיליון דולר בדוחות 2018, בעיקר לצורך פיצויי פיטורין. "ייתכנו הפרשות נוספות בעקבות החלטות אפשריות על סגירת פעילויות או מכירה של מפעלי ייצור, אתרי מו"פ, מטה ומשרדים", נאמר בהודעה.

 

בבמכתב ששלח המנכ"ל לעובדים נאמר כי החברה מחוייבת לבצע את התהליך באופן שקול ומהיר ככל האפשר. "בהתאם לכך, רוב העובדים המושפעים מהתכנית צפויים לקבל הודעה במהלך 90 הימים הקרובים. אנו נפעל מול נציגי העובדים והוועדים ברחבי העולם לאורך התהליך כולו".

בהתייחסות להסדרי הפיטורים מציינת טבע כי הם יעשו בהתאם לדרישות בדין המקומי. במכתב לעובדים נאמר שהחברה תסייע להם במציאת משרות חדשות ומוסיפה ש "ככל שתיפתחנה משרות, נוודא כי ההזדמנות הראשונה תינתן לעובדים מתוך החברה ולא נגייס מבחוץ".

המנכ"ל החתום על המכתב מודה לעובדים ומסביר להם את חיוניות המהלך: "אנו נפרדים מאנשים אשר הקדישו שנים לטבע ותרמו רבות לחברה, ואני מעריך מעומק לבי את מחויבותם. אנו מודעים גם לכך שהשינויים משפיעים לא רק על עובדי החברה, אלא גם על שותפים, ספקים וקהילות, עבורם מילאנו תפקיד מפתח במהלך השנים. למרות הכל, במציאות העסקית הנוכחית אין לנו ברירה אלא לנקוט צעדים דרסטיים. במקביל, הצעדים שאנו נוקטים היום נועדו גם למצב את טבע לעתיד. במהלך תהליך הרה-ארגון". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
פושעים מקומם בכלא
כמה אנשים גזרו קופונים מוטרפים. מה הקשר שלהם לחברי הדירקטריון והמנכ"ל. גליה מאור שנכשלה המפקחת על הבנקים. כשהיתה מנכלית בנק לאומי היא והבנק שלה עשו עברות הלבנת הון בארה"ב . למה היא לא עומדת לדין ? ועכשיו היא שותפה להרס חברת טבע ? ועכשיו חקירה העמדה לדין וכלא. לכל חברי הדירקטוריון
אלשיייייך  |  15.12.17
11.
כל מי שעבד בטבע, פרט לעובדי הצוארון הכחול, ידע את זה:
החברה שמנה מידי, התפוקות נמוכות מידי, שכבת הקצפת של עובדים באבטלה סמויה- עבה מידי, הניהול מסורבל, בזבזני ומרוחק מהשטח. זה היה רק ענין של זמן. זה כ"כ עצוב שבסוף מי שאוכל אותה זה העובדים הפשוטים. לו היו ההסתדרות/ניסנקורן משקיעים באמת בעובדים, היה יוצא בתביעה נגד חברי הדירקטוריון שגלגלו את החברה אל עברי-פי-פחת. מהכספים שיחזירו (כן- רק העו"ד ירוויחו מזה אבל זה יילמד לקח דירקטורים אחרים), אפשר יהיה למנוע פיטורין של לא מעט עובדים. במקום זה הוא עושה צעדי הפגנת כוח שאין בהם כלום חוץ מלהפגין את שליטתו בוועדים ובזבוז שעות עבודה יקרות לכלל המשק. חוץ מזה ההפגנה חסרת מטרה. ואוי ואבוי לנו אם מדינת ישראל תחלץ לעזרת טבע. מליארדים הפסדנו בה, כולנו, מויתור על מיסים, מירידת ערך הפנסיות. אז עוד "לעזור" להם?
היה צפוי  |  14.12.17
לכל התגובות