אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים אישרה: עמידר תגייס מיליארד שקל באג"ח לרכישת דירות צילום: עומר מסינגר

ועדת הכספים אישרה: עמידר תגייס מיליארד שקל באג"ח לרכישת דירות

הכסף ישמש לרכישה מיידית של 1,000-800 דירות שיתווספו למאגר הדיור הציבורי, שבשנים האחרונות הדלדל משמעותית

14.12.2017, 12:58 | נמרוד בוסו

ועדת הכספים אישרה היום (ה') לחברת הדיור הממשלתית עמידרלצאת למהלך לגיוס של מיליארד שקל באמצעות הנפקת אג"ח. המטרה:  רכישה מיידית של 1,000-800 דירות שיתווספו למאגר הדיור הציבורי, שבשנים האחרונות הדלדל משמעותית.

קראו עוד בכלכליסט

את המהלך יזמו שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט, על רקע המשבר בדיור הציבורי. כיום למעלה מ-3,000 משקי בית זכאי דיור ברשימות ההמתנה לדירה של משרד השיכון ציבורי הממתינים לדירה. בשימות ההמתנה של משרד הקליטה, כ-24 אלף זכאים נוספים, רובם קשישים.

דיור ציבורי, צילום: עמית שעל דיור ציבורי | צילום: עמית שעל דיור ציבורי, צילום: עמית שעל

מיליארד השקלים הללו יתווספו על תקבולי המדינה ממכירת דירות הדיור הציבורי לדיירים, שמשמשים גם הם לרכישת דירות – אם כי בהיקף נמוך משמעותית מסך הדירות שנמכרות לדיירים ויוצאות מהמאגר. מסיבה זו, מאז אושר חוק הדיור הציבורי (זכויות רכישה) הצטמצמה כמות יחידות הדיור הציבורי בחצי. בימים אלה מוביל שר השיכון את הארכת תוקף החוק, דבר אשר צפוי להביא להמשך הכרסום במאגר.

גלנט: "זה צעד שלא נראה כמותו בעשורים האחרונים לטובת הדיור הציבורי, מדובר בבשורה חשובה לממתינים הרבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
טוב שהתעוררו
זה עדיין לא מספיק. חסרות יותר מ-25 אלף דירות לדיור הציבורי. ובתגובה לתגובה 1 - הדיור הציבורי חשוב. צעירים צריכים לקחת אחריות אישית וללכת לרכוש נכסים עם הון עצמי נמוך להשקעה (כמו לדוגמה דירות הסטודנטים של פרי נדלן ברחובות) ואז כל בחור צעיר יהיה משקיע בעצמו וימנף את הכסף שלו. אנחנו במדינה קפיטליסטית וזאת הדרך להתקדם
תוהה  |  15.12.17
לכל התגובות