אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התובע הכללי בארה"ב מנהל חקירה פלילית נגד אובר צילום: yahoo

התובע הכללי בארה"ב מנהל חקירה פלילית נגד אובר

חוקרי המשרד בודקים הן את פרשת גניבת המידע הטכני מגוגל והן את הפעלת צוותי הריגול הייעודיים של החברה, שהשיגו מידע רגיש ממתחרותיה בארצות הברית ובמדינות נוספות

14.12.2017, 12:56 | שירות כלכליסט

משרד התובע הכללי בארה"ב חשף שנפתחה חקירה פלילית של אובר, על רקע תביעת וויימו מבית גוגל והתנהלותה העסקית של החברה. ענקית שיתוף הנסיעות נתבעה בגין גניבת טכנולוגיות רכב אוטונומי, והמשפט בין השתיים מתנהל מאז מרץ האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

חקירת משרד המשפטים עוסקת בפרקטיקות של ריגול תעשייתי בהן נקטה אובר באופן סדור; בין היתר, נטען שהחברה הפעילה צוות ייעודי לגניבת סודות מסחריים מחברות בארה"ב ומחוץ לה. פעילות הריגול של החברה נחשפה בידי מומחה אבטחה בשם ריצ'רד ג'ייקובס, אותו הגדירה אובר כעובד לשעבר שמנסה לנקום בה. ואולם, הגיעה עמו להסדר בו שילמה לו 7.5 מיליון דולר, בתוספת שכר של מיליון דולר לשנה כדי לכהן כיועץ לחברה.

רכב אוטונומי של אובר, צילום: איי פי רכב אוטונומי של אובר | צילום: איי פי רכב אוטונומי של אובר, צילום: איי פי

בנוסף, נוגעת החקירה גם ליחסי אובר עם אנתוני לוונדובסקי, מייסד סטארט-אפ שרכשה, אשר חשוד בגניבת מידע טכני רגיש מגוגל והעברתו למתחרה. לוונדובסקי סירב להרחיב בנושא בחקירתו, תוך מימוש זכותו להימנע מהפללה עצמית; אובר פיטרה אותו במאי האחרון בשל כך, שכן בחירתו פגעה בהגנה שלה מול פרקליטי וויימו.

למשפט אובר-וויימו צפויות להיות השלכות משמעותיות על עתידה של אובר בשוק הרכב האוטונומי; הטכנולוגיה שגוגל טוענת שנגנבה ממנה היא מערכת LIDAR - חיישני לייזר שמזהים עצמים ומכשולים בנסיעה. אם לא תוכל אובר להשתמש במערכת, תתעכב כניסתה לתחום. לאחרונה נודע שאובר חברה לוולבו, שתפתח עבורה צי של מוניות אוטונומיות בשנים הקרובות.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות