אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימפריית האחים קוך משקיעה עד 150 מיליון דולר באינסייטק הישראלית צילום: Robert Deutsch

אימפריית האחים קוך משקיעה עד 150 מיליון דולר באינסייטק הישראלית

חברה השייכת לתאגיד הענק קוך תעשיות תקבל מניות בכורה תמורת השקעה ראשונית של 75 מיליון דולר באינסייטק; אלביט מדיקל המחזיקה ב-31% מהחברה הודיעה כי תתמוך בעסקה

14.12.2017, 14:05 | מיקי גרינפלד

האימפריה העסקית של האחים קוך משקיעה בחברת אינסייטק הישראלית: חברה מקבוצת האחים קוך תשקיע בין 75 ל-150 מיליון דולר באינסייטק תמורת מניות בכורה בחברה. ההשקעה נעשית לפי שווי של 460 מיליון דולר לאינסייטק. אלביט מדיקל, המחזיקה ב-31%, דיווחה הבוקר (ה') על העסקה לבורסה בת"א.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, חברת Koch Disruptive Technologies השייכת לתאגיד הענק קוך תעשיות (Koch Industries) תקבל מניות בכורה כאמור, תמורת השקעה ראשונית של 75 מיליון דולר באינסייטק. לאחר השלמת העסקה תחזיק Koch Disruptive ב-17% בחברה. מועד השלמת שלב זה בעסקה נקבע ל-31 בינואר 2018.

בנוסף, לחברה מקבוצת קוך ולקבוצת משקיעים נוספת ניתנה אופציה לרכוש מניות בכורה בסכום של 75 מיליון שקל, בתנאי ש-Koch Disruptive תחזיק בלפחות 66% ממניות הבכורה של החברה. במילים אחרות - ההשקעה של גורמים נוספים מוגבלת בהיקפה, באופן שמותיר את חברת Koch Disruptive כבעלת רוב בקבוצת המשקיעים. מניות בכורה מעניקות עדיפות במקרים של חלוקת דיבידנדים ואירועים מהותיים נוספים.

השקעה של 75 מיליון דולר תדלל את אלביט מדיקל לאחזקה של 26% באינסייטק ואם יושקע הסכום המירבי של 150 מיליון שקל חלקה ידולל ל-22%. העסקה נדרשת בין השאר לאישור בעלי מניות אינסייטק ואלביט מדיקל מציינת כי היא מתכוונת לתמוך בעסקה.

צ צ'ארלס קוך, מבעלי השליטה באימפריית קוך תעשיות | צילום: Robert Deutsch צ

אינסייטק פיתחה את טכנולוגיית ה־ExAblate, המשלבת אלומת אולטרה סאונד ממוקדת בעוצמה גבוהה עם הנחיה רציפה וניטור באמצעות MRI. אנרגיית האולטרה סאונד הממוקדת משמשת להשמדה של שרירנים ברחם, ואילו הדמיית MRI משמשת לתכנון והנחיית הטיפול ולמעקב אחר תוצאות הטיפול בזמן אמת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
4 אתה אמיתי ? אתה סתם מתוסכל עלוב ובטח לא מבפנים
אם היית מבפנים כמוני היית מהלל ומשבח את החברה ורואה לאן פניה מועדות . מביאה בשורות חדשות לעולם ואפילו תרוויח סכומי כסף גבוהים מאוד בהמשך . איך אתה יכול להגיד שהטכנולוגיות נכשלו ? תעבור ברמבם אצל האנשים שעוברים טיפול ברעד ראשוני ותראה איך השתנו חייהם . תבין מה תגרום לעולם הטכנולוגיה של פתיחת מחסום דם מח . אין סיכוי ידידי המתוסכל שאתה מבפנים אלא אולי רק היית רוצה להיות חלק מהחברה המדהימה הזאת . לא מאמין על עצמי שבזבזתי זמן כדי להגיב לדבריך אפילו .
1  |  14.12.17
לכל התגובות