אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: משאבי טבע לא תיכנס למדדי הבורסה צילום: גטי אימג'ס

עכשיו זה רשמי: משאבי טבע לא תיכנס למדדי הבורסה

ועדת המדדים של הבורסה מסרה על כך הערב הודעה אותה היא מסבירה ב"משנה זהירות" בשל התנודתיות החריפה של המניה וחשש לפגיעה במשקיעים במדדים

14.12.2017, 21:35 | רחלי בינדמן

ועדת המדדים של הבורסה מסרה הערב (ה') כי משאבי טבעלא תיכנס למדדי הבורסה - לא למדד ת"א 125 ולא למדד היתר - וזאת מתוך "משנה זהירות" בשל התנודתיות החריפה של המניה וחשש לפגיעה במשקיעים במדדים. החברה חתמה לאחרונה על הסכם עם החברה הקנדית Backbone לכניסה לתחום המטבעות הדיגיטליים.

קראו עוד בכלכליסט

בבורסה תולים לחלוטין את המהלך בהנחיית הרגולטור האחראי על הבורסה - רשות ני"ע - בעקבות המכתב ששיגר שלשום יו"ר הרשות שמואל האוזר למנכ"ל הבורסה איתי בן זאב ושמורה לבורסה לא לכלול חברות העוסקות בתחום הביטקוין במדדים.

האוזר הבהיר כי הוא שוקל לאסור כליל על חברות הפועלות בתחום להיסחר בכלל בבורסה אך בדיווח של הנהלת הבורסה וועדת המדדים שלה אין כלל התייחסות לכך.

החלטה כה קיצונית של איסור הנפקת חברות הפועלות בתחום כפופה לאישור שר האוצר משה כחלון והיא עשויה להגיע כבר בחודשים הקרובים. עם זאת, מהלך כזה עלול לחשוף את הרשות לתביעות משפטיות, בפרט אם תרצה להחיל ההחלטה גם על חברות ציבוריות קיימות כמו משאבי טבע שהודיעה כי חתמה על הסכם עם החברה הקנדית. מצד שני, העסקה טרם הושלמה והמסר של האוזר למשאבי טבע הוא לא לקדם אותה שכן אז היא עלולה להימחק מן הבורסה.

כך או כך המשקיעים במשאבי טבע שהגיבו בלחץ להודעת האוזר שלשום וגרמו למפולת של 45% בשווי המניה נרגעו מאז, והיום ואתמול המניה שבה לטפס.

רועי סבג, מנכ״ל ומייסד משאבי טבע: ״אני מסכים עם עמדתן של הבורסה לניירות ערך ורשות ניירות ערך כי מוטב שבשלב זה המניה של משאבי טבע לא תיכלל במדדים של הבורסה בת״א. יחד עם זאת, ולעניות דעתי, הסוגיה שצריכה להתבהר אינה נוגעת למסחר במטבעות קריפטוניים, אלא נוגעת לתנודתיות הרבה המאפיינת את המסחר במניה ובשל העובדה שדוחותיה הכספיים של החברה עוד לא פורסמו. אנו מאמינים שברגע שתושלם העסקה עם Backbone ולאחר פרסום דוחות החברה, תנודתיות המניה תופחת, ובהתאמה הבורסה תוכל להעריך מחדש את צירוף המניה למדדי הבורסה. כפי שהדגשתי בעבר, על הרשויות להימנע מאימוץ עמדה בלתי מבוססת כלפי תעשייה או טכנולוגיה הפועלות באופן חוקי ובהתאם לנורמות עסקיות מקובלות בכלכלה הגלובלית״.

 

 , צילום: ALTCOINTODAY צילום: ALTCOINTODAY  , צילום: ALTCOINTODAY

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
צופה עליות ביום ראשון! זה בסדר גמור שלא תכלל במדדים! יותר טוב!
מחיר הביטקוין ממשיך לנסוק, ומשאבי טבע בניגוד לחקייניות היא היחידה בישראל שחתמה על מיכרות MINING אמיתיים בביטקוין ולא איזה יועץ ארטילאי, וזה טוב מאוד שלא תכלל במדדים כך למשקיעים/ספוקלנטים תהיה אוטונומיה ויפסיקו להפריע להם. הבורסות בעולם מתרגלות לביטקוין ,האוזר יוכל רק להתאים את עצמו. ואין סכנה לאובדן השקעה! כי כרגע היא חברה קיימת והבורסה לא יכולה להפר חוזה איתה. והעסקה בין משאבי טבע לבין הקנדית תתאים את עצמה יחד עם האוזר וכחלון כך שהחברה תוכל להסחר מחדש (במסגרת שתתאים לכל הצדדים). אין להם ברירה אחרת. וגם אין להם (האוזר וכחלון) אינטרס אחר שסתם ישראלים יפסידו את ההשקעה שלהם. ככה שמשאבי טבע ניראית כמו הזדמנות די אחרונה ל MINING של ביטקוין. וגם זה בדקה ה 89. אח"כ ה MINING יהיה מועדון סגור.
ערן  |  17.12.17
לכל התגובות