אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל השבוע הקשה: השקה נוספת לטבע - של תרופה לטיפול ב-HIV צילום: facebook / tevapharm

בצל השבוע הקשה: השקה נוספת לטבע - של תרופה לטיפול ב-HIV

חברת התרופות הודיעה כי תשיק גרסה גנרית לתרופת ויראד של גיליאד, שמכירותיה השנתיות עומדות על 760 מיליון דולר; מוקדם יותר השבוע דיווחה על השקה גנרית של ויאגרה

15.12.2017, 17:49 | דרור רייך

שבוע קשה עובר על חברת טבע, כשברקע החלטת החברה לפטר 14 אלף עובדים, שהם למעלה מ-25% מכוח האדם שלה. אך למרות הקושי מדווחת טבע היום (ו') על השקה שנייה השבוע, הפעם של הגרסה הגנרית לוויראד (Viread) של חברת גיליאד בארה"ב. התרופה משמשת לטיפול מעכב עבור נשאי HIV וצהבת נגיפית.

קראו עוד בכלכליסט

המכירות השנתיות של התרופה בארה"ב עמדו על כ-762 מיליון דולר, נכון לאוקטובר 2017. בתגובה מניית טבע מתחזקת ביותר מ-6% בוול סטריט.

טבע תשיק הגרסה הגנרית מסוג 300 מ"ג. התרופה משמשת לטיפול באנשים בנשאי נגיף HIV (איידס) ומונעת את שכפול הנגיף. הטבליות של טבע מיועדות לטיפול בבוגרים ובילדים מעל גיל שנתיים.

לטבע יש היום פרוטפוליו של כמעט 600 תרופות גנריות - הגדול בשוק האמריקאי. 1 מכל 7 מרשמים גנריים הניתנים בארה"ב הוא למוצר של טבע. כמו כן לטבע כ-100 מוצרים להשקה בבלעדיות (first to file), התלויים ועומדים בארה"ב.

 

"כיום, 1.1 מיליון אנשים בארה"ב הם נשאי HIV" אמר ברנדן או'גריידי, סמנכ"ל בכיר ומנהל החטיבה המסחרית בצפון אמריקה, "ההשקה של ויראד היא תוספת חשובה לפורטפוליו שלנו, אבל חשוב מכך, היא מביאה אפשרות טיפול אפקטיבית ונגישה למטופלים הללו בתחום שיש בו קיים חוסר".

מוקדם יותר השבוע דיווחה ענקית התרופות על השקה גנרית בארה"ב של אחת התרופות המפורסמות בעולם – הוויאגרה, לטיפול באין אונות בגברים. המכירות השנתיות שלה בארה"ב מסתכמות בכ-1.4 מיליארד דולר.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
יופי טוב מאוד בשורות טובות
גילוי נאות מחזיק במניות החברה ומופסד 70 אחוז סולידריות חברתית ישראלית כולנו אבל כולנו עם עובדי טבע היקרים אנחנו המשקיעים איתכם המשקיעים הקטנים קוראים לכל עם ישראל לקנות מוצרי טבע וחברות הבנות שלה כגון אביק אם הולכים לבית המרקחת לא להיתבייש לבקש מהרוקח מוצרים של טבע אחלה חברה שנותנת פרנסה לכל כך הרבה ספקים (וצדקות ותרומות של תרופות בגלוי ובסתר) ביחד תעשו חייל ברכה והצלחה בריאות שמחה מזל וברכה לכל עובדי טבע והספקים היקרים ובני ביתם פרנסה בשפע אמן נעבור את המשבר הזה אמן חג אורים שמח אל תשבתו ביום ראשון חבל מאוד ולכל מי שעשה שם שחיתות או רמאות אין ברכה בכסף הזה וחבל ויבואו איתו חשבון הן בעולם הזה והן בעולם הבא תודה רבה לכל מי שישתף ויעשה לייק וגם לאלה שיקללו אותי ויענו בציניות
תומר ציון  |  17.12.17
5.
כל ההטבות של טבע
ניתנו לטבע כשי שתעסיק עובדים למרות שלא כלכלי עבורה והיא העסיקה עובדים, ההטבה לא מתייחסת לזמן עתידי אלה להווה כלאמר העסקת בשנת 2017 עובדים קיבלת הטבה ( בעצם לא בדיוק כי זה עד 2020 בלי התניות העסקה אבל אפשר גם להסתכל על זה אחרת ) ולכן טבע בשנים עברו קיבלה הטבה תמורת העסקת עובדים, החל מ 2018 טבע תקבל הטבה ותעסיק פחות עובדים עד 2020 ואז הכל יפתח מחדש, מבחינת טבע עדיף לוותר על ההטבה ולהעסיק עובדים זולים בהודו וסין, מבחינת טבע כדאי לוותר על ההטבה ולהעסיק כאן רק מוחות לפיתוח ופקידים לתמיכה לוגיסטית במוחות, 700 מוחות ו 200 פקידים גג , לא צריכים הטבות מס מהמדינה.
ל 1  |  16.12.17
4.
עוד תרופה
כן והתרופה זו שמכירותיה השנתיות עומדות על 760 מיליון דולר מיוצרת באתר ירושלים. הנהלת החברה אומרת שמפעל לא רווחי? בטח שהוא לא, כי את כל הכסף כי מכניסה לעצמה לכיס ורק על זה שדירקטוריון הגיע לישיבת הנהלה לדון על סגירת מפעלים וזריקת 1700 עובדים הביתה הנהלה קיבלה משכורת דו שנתית של העובדים. הנהלה זבל ולידיעה שבימים הקרובים יוצאת עוד השקה בארצות הברית לתכשיר שמיוצר במפעל ירושלים, תכשיר שרק בהשקה מכניס לטבע מיליונים לכיס
ירושלים  |  16.12.17
לכל התגובות