אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר מ-10,000 מחו בת"א: "השחיתות מסוכנת מאיראן" צילום: אדם קפלן

יותר מ-10,000 מחו בת"א: "השחיתות מסוכנת מאיראן"

אלפים הפגינו בשדרות רוטשילד, זו השבת השלישית ברצף. איש המחנה הדתי-לאומי הרב שרלו היה הנואם המרכזי: "ניצול הכוח ידרדר את המדינה לתהום". ראש השב"כ לשעבר עמי אילון: "השחיתות השלטונית מסוכנת לישראל יותר מחמאס, חיזבאללה ואיראן"

16.12.2017, 22:58 | ספי קרופסקי ו-ynet

בשדרות רוטשילד בתל אביב נערכה הערב (שבת) בפעם השלישית ברציפות צעדת מחאה נגד "השחיתות השלטונית" ו"הסחבת בחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו". יותר מ-10,000 מפגינים השתתפו במחאה שהגיעה לרחבת כיכר הבימה.

הרב יובל שרלו, ראש ישיבת אורות שאול ופעיל ציבורי בולט בזרם הדתי-לאומי, היה הנואם המרכזי בהפגנה. אחרי שהתקבל בקריאות "אמיץ", אמר הרב שרלו: "שחיתות מהווה סכנה אסטרטגית לחברה בישראל. משמעותה של שחיתות זה ניצול כוח בידי מה שניתן לו הכוח, כוח שמשתמשים בו לא למטרות שניתנו לו. הכוח חיוני אבל מסוכן ויכול לדרדר את המדינה לתהומות. הנביאים הזהירו את נושאי הכוח מפני הכוח השלטוני. היא עלולה להוביל להחלטות לא ענייניות כמו 'הון-שלטון' ועוד".

  

מפגינים בתל אביב נגד השחיתות השלטונית, הערב, צילום: מוטי קמחי מפגינים בתל אביב נגד השחיתות השלטונית, הערב | צילום: מוטי קמחי מפגינים בתל אביב נגד השחיתות השלטונית, הערב, צילום: מוטי קמחי

   , צילום: מוטי קמחי צילום: מוטי קמחי    , צילום: מוטי קמחי

   , צילום: מוטי קמחי צילום: מוטי קמחי    , צילום: מוטי קמחי

   , צילום: אדם קפלן צילום: אדם קפלן    , צילום: אדם קפלן

הרב אמר עוד בנאומו כי "אורבת לנו סכנה לאבד את האמון במקבלי ההחלטות. אם נצטרך תוכנית כלכלית איך נדע שזה לטובת העם? איך יהיה אמון כשנצטרך ללכת למלחמה? הסכנה השלישית לשחיתות היא המשפט המפורסם 'כולם עושים את זה'. אם בארזים נפלה השלבת מה יגידו אזובי הקיר? הדרך להילחם בשחיתות לא עוברת בדרכים אחרות אלא על ידי פיזור הכוח. יש חשיבות למשפט 'תקשורת חופשית'. אני קורא לממשלת ישראל להפסיק לחוקק חוקים שונים בטיעונים של משילות, רוצים לפגוע ברשויות האחרות".

לסיכום דבריו אמר הרב שרלו: "הלוחמים בשחיתות צריכים להיזהר מכמה דברים. 1. מניפולציה - אין משהו מסוכן ליושרה ממניפולציה ולהשתמש במאבק נגד השחיתות בלבד ולא למטרות אחרות. 2. צריך להיזהר מלינץ' ומשיפוט וממערכת ציבורית מתלהמת. היו כאן סיסמאות שאסור להגיד. 3. מה שיכול להפריע למאבק בשחיתות זה חוסר החמלה כלפי אנשים עם בעיות נוספות, עובדי טבע ותושבי דרום תל אביב. מי שמתכחש לבעיות שלהם לא יוכל להילחם נגד השחיתות. ביחד נהפוך את החברה לישרה יותר, צודקת יותר ומאוחדת יותר".

בכיכר הבימה נאם ראש השב"כ לשעבר עמי אילון. "באתי לכיכר היום ורק היום כי לפני שבועיים הטרידה אותי תגובתו של ראש הממשלה להפגנה. האמירה שכאשר שורפים דגלי ישראל בעולם עלינו להתאחד כולם ולא להפגין נגד השחיתות השלטונית – זה הבהיר היכן עליי להיות. באתי להגיד לראש הממשלה את מה שהוא רוצה להבין: השחיתות השלטונית מסוכנת לישראל יותר מחמאס, חיזבאללה ואיראן".

אילון אמר עוד כי "שנים רבות הובלתי אנשים בקרבות, ומהם למדתי אמת פשוטה אחת: יש לנו עוצמה וכוח להילחם בכל אויב, יש בעם חוסן אזרחי לפרוח ולשגשג במאבק מתמשך ואת זה עושים עשרות שנים אבל זה רק בתנאי שהמנהיגות נקיית כפיים ולא מושחתת. למנהיגות מושחתת שאינה נקייה אין לה סמכות מוסרית ולא יהיה לה כוח לשלוח את צעירינו לקרב.

"מנהיגות מושחתת - אין לה מוסריות לחתום על שלום ולעשות ויתורים. למנהיגות מושחתת אין סמכות לחוקק חוקים כי הם הופכים את כולנו לשותפים לשחיתות. מנהיגות מושחתת לא תוביל ומאיימת עלינו והיא איום עלינו כחברה. כמי שרואים בנו פוסט ציונים ועוכרי ישראל - אני אומר לראש הממשלה - המדינה היא לא אתה, היא שלנו, של כל השבטים, של כל החברה הישראלית".

  

בתחילת הצעדה שרו המשתתפים שיר אקטואלי לחג "באנו חושך לגרש". הם גם הניפו שלטים שעליהם נכתב: "מושחתים נמאסתם", "מושחתים הביתה", "עם שלם שבוי של אמסלם" ו"מטאטאים את המושחתים".

במקביל, כ-350 בני אדם הפגינו הערב בסמוך לביתו של ראש הממשלה. הם הניפו שלטים שעליהם נכתב בין היתר" פאשיזם עכשיו, אנרכיה אחר כך" ו"הציבור לא ישתוק, דיקטטורה זה לא צחוק". הפגנות דומות נערכה גם בצומת צמח בצפון ובכיכר האודיטוריום בחיפה.

מהמשטרה נמסר כי בעקבות המחאה בתל אביב נסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות אלנבי, רוטשילד, אחד העם, יהודה הלוי, ביל"ו וכל הרחובות הסמוכים להם. ציבור הנהגים התבקש להימנע מהגעה לאזור ולבחור בדרכים חלופיות.

   

מארגני ההפגנה השבועית, עו"ד אלדד יניב ואב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי, הצליחו להביא עשרות אלפי משתתפים לשתי העצרות הקודמות שלא נראו בעיר מאז המחאה החברתית ב-2011. במהלך המחאה בשבוע שעבר מנעה המשטרה מהמארגנים להפעיל במת נאומים, אולם הפעם היא אפשרה זאת. לאזור ההפגנה בתל אביב הערב הגיעו גם כ-10 פעילי ליכוד שהניפו שלטים בגנות מני נפתלי ובעד ראש הממשלה נתניהו.

נפתלי אמר אחרי נאומו של הרב שרלו: "הוא לא מפחד משלטון מושחת, הוא אמר את הדברים בנחת ולא פחד כשאמרו לו 'זאת הפגנה של שמאלנים'. אנחנו בשבוע השלישי, השדרה מלאה. המחאה היא על הכתפיים שלי ואף אחד לא ייקח אותה לכיוון שלו, לא שמאל ולא ימין, אתם באים בשבילכם". על הבמה בכיכר הבימה אמר נפתלי: "הפוליטיקאים עובדים אצלכם, מי שלא מתאים נעיף אותו. אנחנו אומרים לפוליטיקאים אין יותר קומבינות ושוחד, יצאנו לשנות את השיטה".

עו"ד יניב אמר: "שבוע שלישי ברציפות ורוטשילד מלאה מצד לצד, יש כאן אלפים זאת תמונת הניצחון. אל תתביישו להראות שאנחנו מנצחים. ביום שישי ראש הממשלה נחקר בפעם השביעית ואחרי הפעם הזאת, בעוד שבועיים, מפכ"ל המשטרה יודיע שנגד ראש הממשלה יש המלצה לשוחד. הוא ניסה לברוח, לקח עורכי דין של הנאשמים. המאבק שנמשך 56 שבועות והתחיל בפתח תקווה עומד להסתיים. אזרח ישראלי גיבור אחד מעפולה הוציא את עם ישראל לרחובות. מני נפתלי גיבור לאומי".

"אתמול הסתיימה החקירה השביעית של ביבי בתיקי 1000 ו-2000. יש שם 800 אלף שקל בתיק השוחד, זה מה שהמפכ"ל אלשיך הולך להודיע ליועץ המשפטי לממשלה בעוד שבועיים", ציין עו"ד יניב ברשתות החברתיות וקרא לציבור להגיע ולהשתתף בהפגנה. "מתפתחת מולנו עכשיו דרמת ענק. ביבי שולח את מנדלבליט לחפש מריבה שקרית ומנוולת נגד אלשיך כדי להפוך אותו ל'בוגד' ולמחוק את המלצות המשטרה. הדרך היחידה שהם מבינים זאת שדרה מפוצצת באנשים".

על רקע הביקורת שנשמעה בשבוע שעבר כלפי המארגנים, לאחר ששלושה משתתפים לבשו תחפושת ועליה האותיות BDS, אמר יניב: "לא יעזור לכל הבי.די.אסים והשקרנים שיגיעו לשדרה, הם מטורפים. המחאה נגד השחיתות זה קשור לימין ושמאל, לכן גם הרב יובל שרלו מגיע להגיד את זה. תמונת הניצחון שלנו תהיה לראות עשרות אלפי אנשים צועדים בשדרה".

במקביל, תושבים מדרום תל אביב מפגינים כמדי מוצאי שבת ליד ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בשכונת צהלה בעיר. שפי פז, אחת הפעילים בשכונה, אמרה כי "השחיתות האמיתית היא ההפקרה וההדיקטטורה המשפטית. באים נגד הצביעות של הרוטשילדאים שאוהבים את המסתננים רחוק מהבית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
ממליץ לעזוב את הארץ בגלל השחיתות
בסין יש עונש מוות למושחתים! במדינות מתוקנות ונורמאליות מכניסים את המושחתים להרבה זמן לכלא. וכאן? כאן....המושחתים חוגגים בחוץ ובכלא...וחוזרים לכנסת כמו אריה דרעי. ממליץ לעזוב את הארץ בגלל השחיתות, המושחתים מסוגלים למכור או להרוג את כולנו.
משיח  |  17.12.17
19.
דבר אחד הם לא אומרים: מי הם רוצים שיחליף את ביבי?
מי המפגינים רוצים שיחליף את ביבי? אבי גבאי השבשבת בעל המיליונים? יאיר לפיד הקשקשן? אחמד טיבי וזחלקא? או אולי אלדד יניב ומני נפתלי? מה לעשות שכרגע אין שום אלטרנטיבה ראויה? אם יש כזו, שיצביעו עליה ונראה אם זה רציני.
למה לא מדברים על זה  |  17.12.17
לכל התגובות