אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב החל בריצוי עונשו צילום: אוראל כהן

השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב החל בריצוי עונשו

שר התיירות לשעבר, שהורשע ונשלח ל-15 חודשי מאסר, התייצב הבוקר בכלא חרמון כדי להתחיל את ריצוי עונשו. מיסז'ניקוב הודה כי פעל בניגוד עניינים חמור כשהעביר מיליון שקל לפסטיבל סטודנטים והמליץ להעסיק כמפיקה מקורבת לו

17.12.2017, 09:10 | זוהר שחר לוי

שר התיירות לשעבר, סטס מיסז'ניקוב התייצב הבוקר (א') בכלא חרמון כדי להתחיל את ריצוי עונש מאסר של 15 חודשים על מעורבותו בפרשת ישראל ביתנו. מיסז'ניקוב הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירות מרמה והפרת אמונים.

קראו עוד בכלכליסט

כתב האישום שהוגש נגד השר לשעבר על ידי פרקליטות המדינה ייחס לו פעולה בניגוד עניינים חמור בעת שהוביל את תמיכת משרד התיירות, באמצעות תקציב של כמיליון שקל, בפסטיבל הסטודנטים באילת ב-2010 ובמקביל המליץ למארגני הפסטיבל להעסיק את יוליה רוט, איתה ניהל מערכת יחסית אינטימית, בהפקת הפסטיבל.

מיסז'ניקוב, כך נטען בכתב האישום, עקב והתעדכן אישית ומקרוב אחר ביצוע ההתקשרות והתמיכה מבלי לגלות את הקשר של רוט שהועסקה בידי חברת פלס, מפיקת הפסטיבל ואמורה הייתה לקבל כספים עבור העסקה זו.

בחודש אוקטובר, במקביל להגשת כתב האישום, הוגש לבית משפט השלום בתל אביב הסדר הטיעון שנחתם על ידי עוה"ד מאור אבן חן וד"ר יונתן קרמר מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ועל ידי סנגורו של מיסז'ניקוב, עו"ד יובל ששון ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל.

במסגרת ההסדר נקבע כי השר לשעבר יודה בעבירה של מרמה והפרת אמונים וירצה עונש מאסר בפועל למשך 15 חודשים. בית המשפט אישר את ההסדר.  

סטס מיסז סטס מיסז'ניקוב באחד הדיונים בביהמ"ש | צילום: צביקה טישלר סטס מיסז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות