אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערב פתיחת המסחר בחוזים העתידיים: הביטקוין נסחר סביב 20 אלף דולר צילום: שאטרסטוק

ערב פתיחת המסחר בחוזים העתידיים: הביטקוין נסחר סביב 20 אלף דולר

המטבע הווירטואלי חצה היום את רף 20 אלף הדולר במהלך המסחר בסין; לפי אתר coindesk, שוויו של הביטקוין מתקרב לרף זה ובכך מסכם ראלי של 20% רק מאז הסופ"ש האחרון; הלילה ייפתח לראשונה המסחר בחוזים העתידיים על המטבע בבורסת CME בארה"ב

17.12.2017, 15:53 | רעות שפיגלמן

עוד זינוק מאז סוף השבוע: הביטקוין חצה היום (א') את רף 20 אלף הדולר במסחר ב-OKCoin exchange בסין. זאת לאחר שחצה את רף ה-18 אלף דולר למטבע ביום שישי האחרון וביום שבת חצה את רף ה-19 אלף דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי אתר coindesk, המחיר עומד עתה על 19,659 דולר, ובכך מסכם המטבע ראלי של 20% רק מאז סוף השבוע האחרון. בהסתכלות על החודש האחרון מחירו של המטבע זינק בכ-100%. שווי השוק של הביטקוין עומד עתה על 330 מיליארד דולר.

בלילה שבין ראשון ושני ייפתח לראשונה בבורסת CME שבארה"ב המסחר בחוזים עתידיים על הביטקוין, זאת לאחר שבשבוע שעבר נפתח לראשונה המסחר בחוזים על ביטקוין בבורסת ה-CBOE. השקת החוזים העתידיים מגיעה כשבועיים לאחר שבדויטשה בנק ציינו שקריסה אפשרית של מטבע הביטקוין בשנת 2018 מהווה אחד הסיכונים המובילים לכלכלה העולמית בשנה הבאה - לצד עלייה חדה באינפלציה והאיום מצפון קוריאה.

ביטקוין , צילום: ALTCOINTODAY ביטקוין | צילום: ALTCOINTODAY ביטקוין , צילום: ALTCOINTODAY

ארבע שעות לאחר השקת החוזים העתידיים ב-CBOE בשבוע שעבר נרשמה קפיצה של 20% בשווי החוזה – מה שהביא להפסקת מסחר זמנית. מחירו של חוזה נכון ליום שישי האחרון בבורסה זו עמד על 17,680 דולר. הבורסה שבה צפוי להיפתח המסחר בלילה שבין ראשון לשני -CME - היא בורסה משמעותית בהרבה בהיקפי המסחר בה לעומת ה-CBOE. חוזה על ביטקוין ב-CBOE עומד על היקף של מטבע אחד ואילו חוזה ב-CME יעמוד על חמישה מטבעות ביטקוין.

במהלך סוף השבוע הזהיר אנדרו ביילי, יו"ר הרשות להתנהלות פיננסית (FCA) בבריטניה, את המשקיעים מפני רכישת ביטקוין. "אם אתם מעוניינים להשקיע בביטקוין, תהיו מוכנים להפסיד את כל הכסף שלכם", אמר ביילי בראיון ל-BBC.

לדברי ביילי, היעדר התמיכה מצד הממשלות והבנקים המרכזיים במטבע הווירטואלי הפופולארי בעולם, היא ההוכחה שהזרמת כספים לביטקוין אינה השקעה בטוחה. עוד הוסיף כי רכישת המטבע היא מקבילה להימורים ושנלווית לה אותה רמה של סיכונים. "כשמסתכלים על מה שקרה השנה, אני מרגיש צורך להזהיר, יש לנו ידע מועט על מה שמשפיע על מחיר הביטקוין", הדגיש ביילי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מימוש יבוא בקרוב ולא הרבה אח״כ ישברו שיאים
הבטקויין כאן כדי להשאר, ההימור היום הוא לא להשקיע סכום מסויים בביטקויין. ההימור כיום הוא להשאר 100% מושקעים בכסף הנייר (פיאט), שבתוך עשור או שניים יזכה לערך זיכרון בויקיפדיה - שיספר על שיטה מוניטרית מושחתת ששלטה בעולם במשך עשרות שנים ונבלעה תוך שנים בודדות על ידי טכנולוגיה חדשה.
הסאטוש המליון  |  17.12.17
3.
עכשיו נראה כמו צעד נואש, של הרצה, מצד כל הצדדים, בישראל, הציבור ,החברה ,ושחקני המעוף שעפים על זה ,
נראה כמו צעד נואש, של הרצה, מצד כל הצדדים, בישראל, הציבור ,החברה ,ושחקני המעוף שעפים על זה ,בשם "הפנסיונרים" בבורסה הגוססת שלנו וביבי(שמעריץ מאוד)ביבי שחושב "שהבנקים ייעלמו" חחח כאילו זה לא ,הם, שקונים ,ושולטים באמת בשוק הזה! בשם הממשלות הלא פראייריות שלהם כאילו שזה לא הBOJ שייצר את הביטקיון ,וכאילו זה לא הוא שמריץ אותו לשווי של 300 מיליארד דולר! כאילו זה הרבה כסף !!בשביל הבנק הראשי של יפן BOJ . רק שפה הבנק המקומי שלנו "בנק ישראל", הם "מהזן "הלא חכם מדי" שלא מבין איך הדברים עובדים יותר באמת.. כי עובדה, הם, פמפמו לנו עם הכלכלנים, "המלומדים שלהם, שהיה צריך להוריד ריבית בזמנו בישראל ל 0.1% ושזה מה שייתקן את חוזקת השקל! ! פמפמו לנו במשך שנים!! עד שזה קרה באמת אבל רק החלק הראשון קרה ! המשפט הקצר הזה מסכם את כל הבנתם בנושא! וכמה הם מקובעים! תקועים מאז בבועת הדירות שהולכת לבקוע אם רק ינסו להעלות את הריבית למי שהתנהג באחריות ואשר מטילים עליו מס למעשה של 2% ! היות ובארה"ב "המודל שם הריבית כבר 1.5%!
מי-שו  |  17.12.17
2.
אף אחד לא מדבר על נושא החשמל ,הרשת שלו לא תחזיק.
לא יהיה מספיק חשמל שיוכל לתמוך ברשת שלו בשנים הבאות , כבר עכשיו גורם לזיהום אוויר גדול, חוץ מזה שעדין אין עליו פיקוח ואף אחד לא באמת יודע מי ומה עומד מאחורי מכניזם המחיר. דרך אגב הוא כבר מאד מיושן בשוק של 1300 מטבעות שרק מתחדשים מיום ליום....
יבוא רשיונות יבוא  |  17.12.17