אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גינדי העריכה הפנטהאוז ב-18 מיליון שקל – אך קיבלה תמורתו 13 מיליון "בלבד" צילום: עמית שעל

גינדי העריכה הפנטהאוז ב-18 מיליון שקל – אך קיבלה תמורתו 13 מיליון "בלבד"

הנכס ממוקם בשתי הקומות העליונות של "מגדלי גינדי שרונה". שטחו הבנוי 223 מ"ר, והוא כולל מרפסות בשטח 60 מ"ר. דירה דומה בפרויקט נמכרה לפני 3 שנים במחיר גבוה יותר

17.12.2017, 18:02 | נמרוד בוסו

חודש לאחר שפתחה בהליך התמחרות (bidding) למכירת פנטהאוז במגדלי "גינדי שרונה", הודיעה אתמול חברת גינדי החזקות על מכירתו של הנכס עבור 13 מיליון שקל. זאת על אף שבמסמכי המכרז הוצגה הערכה שמאית לפיה שווי השוק של הפנטהאוז עומד על כ-18 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

המכרז נעשה באופן אינטרנטי, ומחיר המינימום להגשת הצעות עמד על כ-12 מיליון שקל. החברה לא חשפה את זהות הרוכש אך ציינה כי הוא ישראלי. הצעתו היתה הגבוהה מבין 15 שהוגשו.

מתחם שרונה מרקט על רקע מגדלי גינדי שרונה, צילום: עמית שעל מתחם שרונה מרקט על רקע מגדלי גינדי שרונה | צילום: עמית שעל מתחם שרונה מרקט על רקע מגדלי גינדי שרונה, צילום: עמית שעל

מדובר בדופלקס-פנטהאוז הממוקם בקומות 30 ו-31, שתי הקומות העליונות של אחד משלושת מגדלי הפרויקט, בשטח בנוי של 223 מ"ר, עם מרפסות בשטח של 60 מ"ר נוספים. הנכס כולל שתי חניות ומחסן, ונמכר כאשר הוא מרוהט ומעוצב ע"י האדריכל פיצו קדם.

על אף ש-13 מיליון שקל אינו מחיר זול, ניתן לראות בו אינדיקציה לירידת מחיר קלה בנכסי היוקרה של הפרוייקט, הנובעת בין היתר גם מהיחלשות שוק היוקרה בכללותו. על פי נתוני רשות המסים, ביוני 2014, תקופה שבה היו מחירי הדירות במרכז תל אביב נמוכים משמעותית - נמכרה דירה דומה בפרויקט במחיר מעט גבוה יותר של 13.23 מיליון שקל – וזאת ברמת מעטפת, כלומר בלי ריהוט ועיצוב של אדריכל ידוע.

בימים אלה יוצאת גינדי למהלך נוסף של התמחרות באמצעות "בידינג", והפעם למכירת דירת הפנטהאוז הגדולה של הפרויקט, המשתרעת על שתי קומות שלמות בשטח כולל של 437 מ"ר נטו, ושטח מרפסות של 108 מ"ר נוספים. לנכס מוצמדים ארבעה מקומות חנייה ושני מחסנים, וגם הפעם מדובר בנכס שאובזר ועוצב ע"י קדם. במקרה הזה עומד דו"ח השמאות שמציגה גינדי על 32.7 מיליון שקל, אולם המחיר ההתחלתי להגשת הצעות נמוך באופן משמעותי ועומד על 22.8 מיליון שקל.

מנחם גינדי, מבעלי גינדי החזקות, אמר: "אני מאחל מזל טוב לרוכש, אין לי ספק שהוא ביצע עסקה חד פעמית במיקום הטוב ביותר בתל אביב. בהמשך להצלחת המהלך, אנו מוציאים למכרז גם את הפנטהאוז הגדול בפרויקט. מחיר המינימום שנקבע במכרז נמוך משמעותית ממחירי השוק לנכסים דומים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות