אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשפחה מתרחבת: בלו אטלנטיק ופסגות רכשו מקבצי מולטי פמילי ב־50 מיליון דולר צילום: אביגיל עוזי

בלעדי לכלכליסט

המשפחה מתרחבת: בלו אטלנטיק ופסגות רכשו מקבצי מולטי פמילי ב־50 מיליון דולר

הנכס שנרכש כולל 319 דירות, ויניב שכירות של 3.9 מיליון דולר בשנה בתפוסה מלאה. העסקה מומנה באמצעות הלוואה של 32 מיליון דולר מפרדי מאק

18.12.2017, 08:10 | אורן פרוינד

התשואות אמנם נמוכות מבעבר, אבל המשקיעים הישראלים ממשיכים לרכוש מקבצי דיור בארה"ב (מולטי פמילי). קרן בלו אטלנטיק, שמשקיעי העוגן שלה הם מיטב דש ופועלים שוקי הון, רכשה בשיתוף עם בית ההשקעות פסגות מתחם חדש הכולל 319 יחידות דיור באזור העיר ראלי (Raleigh) שבצפון קרולינה, תמורת 50 מיליון דולר. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

העסקה מומנה באמצעות הלוואה של 32 מיליון דולר (שיעור מינוף של 64%) מפרדי מאק בריבית קבועה לשבע שנים של 3.8%. מדובר בנכס שמניב בתפוסה מלאה (כיום אינו בתפוסה מלאה) שכירות של 3.9 מיליון דולר בשנה, שמשקפים תשואה של 7.8% על הנכס (תשואה נטו של 5.1%).

ברק סורני מנכ"ל פסגות, צילום: עמית שעל ברק סורני מנכ"ל פסגות | צילום: עמית שעל ברק סורני מנכ"ל פסגות, צילום: עמית שעל

מדובר בתשואות נמוכות בהרבה מ־2012—2016, כשההשקעה במקבצי דיור בארה"ב נהפכה ללהיט בקרב הישראלים. אז ניתן היה לקבל תשואות ברוטו של 12%—18%. הסיבה היא העלייה במחירי הבתים בארה"ב בשנים האחרונות.

בישראל המוסדיים ממשיכים לבצע עסקאות מולטי פמילי עם כספים החוסכים לפנסיה. בשבוע שעבר דווח שהרבור גרופ, חברה ישראלית־אמריקאית שנחשבת הגדולה בישראל בתחום מקבצי דיור, ביצעה את העסקה הגדולה בתולדותיה - בהיקף 1.8 מיליארד דולר.

קרן בלו אטלנטיק מנוהלת על ידי שני גופי הנדל"ן בלו ארצ' קפיטל ואטלנטיק פסיפיק. ב־2017 גייסה בלו אטלנטיק קרן שנייה בהיקף של 150 מיליון דולר. הקבוצה מנהלת כיום מתחמי מולטי פמילי בארה"ב בשווי כולל של כ־2 מיליארד דולר.

בלו ארצ' קפיטל נמצאת בבעלות ובניהול הישראלים גיל חרמון ואורן הון. אטלנטיק פסיפיק הוא השותף המקומי שמספק פלטפורמה מלאה של רכישה, יזמות וניהול של נדל"ן למגורים. החברה מנהלת יותר מ־20 אלף יחידות דיור ביותר מ־60 מתחמי מולטי פמילי בחמש מדינות בארה"ב, ועם 1,100 עובדים בשטח.

מנהל תחום הנדל"ן בפסגות דודי דניאל, ביחד עם עו"ד לורנס שטרנטל ממשרד גרינברג טראונג, ששימש יועץ המשפטי של פסגות להתקשרות עם קרן בלו אטלנטיק, הובילו את העסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות