אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרמית ני"ע במגדל: הורשע פעיל השוק יובל פלג צילום: עמית שעל

תרמית ני"ע במגדל: הורשע פעיל השוק יובל פלג

לפי כתב האישום, פלג היה שותפו של מנהל תיקי מניות במגדל לשעבר, גיא ממן, לביצוע תרמית ניירות ערך. במסגרתה גרפו השניים רווחים אסורים של כ-5 מיליון שקל על חשבון כספי החוסכים לפנסיה במגדל

18.12.2017, 11:18 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

תרמית ני"ע במגדל: שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, הרשיע היום (ב') את יובל פלג בעבירות של מתן שוחד ותרמית בניירות ערך. פלג, כך נטען בכתב האישום, היה שותפו של מנהל תיקי מניות במגדל לשעבר, גיא ממן, לביצוע תרמית ני"ע שבמסגרתה גרפו השניים רווחים אסורים של כ-5 מיליון שקל על חשבון כספי החוסכים לפנסיה במגדל. ממן הודה במסגרת הסדר טיעון בביצוע העבירות, וכבוב גזר עליו 3.5 שנות מאסר וקנס של חצי מיליון שקל.

בכתב האישום שבו הודה ממן, יוחסו לו עבירות של קבלת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, תרמית בניירות ערך, הלבנת הון, וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד.

ממן, כך נקבע, פעל בצוותא עם פלג לביצוע מאות עסקאות תרמיתיות בין חשבונות מגדל עליהם היה אחראי, לבין חשבונותיו הפרטיים של פלג.

גיא ממן. הודה בביצוע העבירות, צילום: אוראל כהן גיא ממן. הודה בביצוע העבירות | צילום: אוראל כהן גיא ממן. הודה בביצוע העבירות, צילום: אוראל כהן

ממן ניצל את שליטתו ואת הידע שלו כסוחר מניות במגדל, והסתיר ממגדל את פעילותו התרמיתית ואת זיקתו לחשבונותיו של פלג. פלג, נטען בכתב האישום, העמיד את חשבונותיו לצורך ביצוע הפעילות, העניק את המימון לפעילות, והעביר לממן מחצית מהרווחים, כפי שסיכמו השניים מראש. מכשיר טלפון נייד נרכש במיוחד לצורך מתן ההנחיות לפלג והסתרת הפעילות ממגדל.

לצורך חלוקת הרווחים, כך הודה ממן, העניק לו פלג כרטיס אשראי השייך לחשבונו, באמצעותו נהג ממן למשוך עשרות אלפי שקל בשנה. כמו כן העביר פלג לממן מזומנים, מימן לו חופשות משפחתיות, קנה לו כרטיסים למשחקי ספורט בארץ ובעולם, ואף רכש לו ג'יפ חדש מרווחי הפעילות.

יובל פלג. היום בבית המשפט, צילום: עמית שעל יובל פלג. היום בבית המשפט | צילום: עמית שעל יובל פלג. היום בבית המשפט, צילום: עמית שעל

עו"ד מאור ברדיצ עו"ד מאור ברדיצ'בסקי | צילום: תומר יעקובסון עו"ד מאור ברדיצ

למרות שממן הודה בביצוע העבירות, פלג, המיוצג על ידי עוה"ד איתן מעוז ודניאל עינב, החליט להמשיך להיאבק על חפותו. פלג טען שקיבל טיפים מחבר, השקיע כסף ולא ידע מה תפקידו של ממן במגדל. "חשבתי שהוא גאון ותותח בשוק ההון, עילוי פיננסי ממש", טען. את הפרקליטות ייצג בתיק עו"ד מאור ברדיצ'בסקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות