אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסת הבלוקצ'יין בת"א? עוד חברה ציבורית נכנסת לתחום צילום: דניאל דה אלבי

בורסת הבלוקצ'יין בת"א? עוד חברה ציבורית נכנסת לתחום

חברת אפולו פאוור אותה מוביל כיו"ר איציק שרם, מדווחת כי טכנולוגייית האנרגיה הסולארית שפיתחה שירתה בהצלחה כריית מטבעות דיגיטליים - החברה הגישה בקשה לרשום פטנט על המערכת

18.12.2017, 11:43 | רחלי בינדמן

עוד חברה בורסאית רוכבת על טרנד המטבעות הדיגיטאליים - אפולו פאוור הבורסאית מדווחת כי ביצעה בהצלחה ניסוי במערכת הסולארית המודולרית (פרי פיתוחה של החברה הבת סולארפיינט), במסגרתו נעשה שימוש במערכת לצורך כריית מטבעות וירטואליים.  

קראו עוד בכלכליסט

רק לפני שבוע פרסמה החברה מצגת באתר הבורסה, שבה תואר תחום הפעילות שלה כ"פיתוח מוצרים ופתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחום האנרגיה הסולארית". הניסוי האמור לא הוזכר כלל במצגת האמורה. בהודעה ששיגרה היום לבורסה אין כל פירוט בדבר מועד הניסוי - החברה מסתפקת בלומר כי הגישה ב-17 בדצמבר בקשה לרישום פטנט על רקע הצלחה בניסוי שכזה.

בעלי השליטה בחברה הם אסף מור וישי שבח ומנכ"ל החברה הוא עודד רוזנברג. יו"ר החברה הוא איציק שרם, מותיקי שוק ההון. בעקבות הדיווח המניה מזנקת ברגעים אלו במסחר בעשרות אחוזים, כפי שקרה עם שלוש החברות האחרונות שהודיעו על כניסה לתחום הבלוקצ'יין - משאבי טבע, פנטזי ואפליי.  

לפי הדיווח, במהלך הניסוי בוצעה כריית מטבע וירטואלי מסוג אטריום באמצעות המערכת. הניסוי הוכיח היתכנות לניצול האנרגיה המיוצרת על ידי המערכת לשם כריית מטבעות וירטואליים באמצעות הפעלת מחשב כרייה בהספק נמוך, המחשב בעיות מתמטיות נדרשות לפתרון טרנסאקציות במסחר במטבעות וירטואליים. בהודעה נאמר עוד כי הניסוי עבר אימות של מהנדס בכיר בעל ניסיון של למעלה מחמש שנים בפיתוח חומרה ייעודית לכריית מטבעות לכריית מטבעות כגון ביטקויין, אטריום, זיקאש ועוד. 

"בסימולציה שנערכה בעקבות הניסוי, נמצא כי קיימת אפשרות לשלב בתוך המערכת רכיב יעודי האחראי על ביצוע החישוב, ובכך לאפשר למשתמשי המערכת לייצר ולאגור מטבעות וירטואליים ברמה יומית. החברה מעריכה, כי ניתן יהיה להשתמש בעודפי האנרגיה המופקת על ידי המערכת שפיתחה לאחר טעינה מלאה של הסוללה - שכיום אינה מנוצלת לשם כריית מטבעות וירטואליים - ובכך לייצר הכנסה נוספת משמעותית למשתמשים במערכת", אומרת החברה.עוד חושף הדיווח כי אפולו פאואר הגישה בקשה לרישום פטנט בארה"ב על המערכת הכוללת רכיב מובנה לכריית מטבעות. החברה בוחנת שילוב יכולת זו במערכת הסולארית המודולרית שפיתחה.

איציק שרם , צילום: דניאל דה אלבי איציק שרם | צילום: דניאל דה אלבי איציק שרם , צילום: דניאל דה אלבי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות