אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים של קרוליינה פנת'רס מחוייב למכור את הקבוצה בגלל התנהלות לא הולמת, הטרדות מיניות והערות גזעניות צילום: איי פי

הבעלים של קרוליינה פנת'רס מחוייב למכור את הקבוצה בגלל התנהלות לא הולמת, הטרדות מיניות והערות גזעניות

ג'רי ריצ'רדסון הודיע כי בכוונתו למכור את הקבוצה אותה הקים, בסיום העונה הנוכחית, זאת על רקע האשמות על התנהלות לא הולמת במקום העבודה

18.12.2017, 14:39 | שירות כלכליסט

ג'רי ריצ'רדסון, הבעלים של קבוצת הפוטבול קרולינה פנת'רס, הודיע כי בכוונתו למכור את הקבוצה אותה הקים, בסיום העונה הנוכחית, זאת על רקע האשמות על התנהלות לא הולמת במקום העבודה.

קראו עוד בכלכליסט

"אני חושב שהגיע הזמן להעביר את הקבוצה לבעלים חדשים", כתב ריצ "אני חושב שהגיע הזמן להעביר את הקבוצה לבעלים חדשים", כתב ריצ'רדסון. "לפיכך, אני מתכוון להעמיד את הקבוצה למכירה בסיום העונה הנוכחית. לא נתחיל בתהליך המכירה או נענה לפניות מתעניינות, אלא רק אחרי סיום המשחק האחרון". | צילום: איי פי "אני חושב שהגיע הזמן להעביר את הקבוצה לבעלים חדשים", כתב ריצ

ריצ'רדסון פרסם את החדשות באתר האינטרנט של הקבוצה, זאת לאחר שבמגזין ספורטס אילוסטרייטד דיווחו כי הקבוצה הגיעה להסדרים עם 4 עובדים לשעבר לפחות שהאשימו את ריצ'רדסון בהתנהגות לא הולמת.

"אני חושב שהגיע הזמן להעביר את הקבוצה לבעלים חדשים", כתב ריצ'רדסון. "לפיכך, אני מתכוון להעמיד את הקבוצה למכירה בסיום העונה הנוכחית. לא נתחיל בתהליך המכירה או נענה לפניות מתעניינות, אלא רק אחרי סיום המשחק האחרון".

הכתבה בספורטס אילוסטרייטד תיארה את ההאשמות נגד ריצ'רדסון, כולל טענות להטרדה מינית של נשים ושימוש בקללה גזענית כלפי סקאוט, שעזב מאז את הקבוצה.

ביום ראשון הודיעה הליגה כי היא משתלטת על החקירה סביב ההאשמות, שנערכה במקור על ידי הקבוצה עצמה.

ריצ'רדסון (81), נהג לפי הטענות להעיר על המראה של נשים, לגעת בצורה לא הולמת בעובדות ולהציע הצעות כמו האם יוכל לגלח להן את הרגליים והאם הן יסכימו לעשות לו עיסוי בכפות הרגליים.

מלבד הקללה הגזענית נגד הסקאוט, שהסתיימה בהסכם פשרה עם העובד, במגזין מדווחים כי ריצ'רדסון נהג גם להגיב על ההופעה של שחקנים שחורים ואיים להעניש שחקנים שיביעו את דעתם על נושאים חברתיים.

לפי הכתבה, ריצ'רדסון והפנת'רס הגיעו להסדרים חסויים עם המתלוננים, שכללו הסכמי חיסיון ופיצויים בגובה "משמעותי".

ריצ'רדסון הפך לבעלים של הקבוצה באוקטובר 1993, והפנת'רס שיחקו לראשונה בליגה ב-1995. במקור, הוא תכנן למכור את הקבוצה שנתיים לאחר מותו. ריצ'רדסון הגיע ב-2013 להסדר עם נציגי שרלוט, במסגרתו העיר הסכימה לשלם 87.5 מיליון דולר לשדרוג אצטדיון בנק אוף אמריקה, וזאת כדי שהקבוצה תישאר בעיר לפחות עד יוני 2019.

ברוטון סמית, הבעלים של ספידווי מוטורספורטס, שבבעלותו מסלולי מרוצים המשמשים בתחרויות של נסקאר, אמר בשנה שעברה כי יהיה מעוניין לרכוש את הקבוצה. לפי הערכות מגזין פורבס, שווי הקבוצה עמד בספטמבר על 2.3 מיליארד דולר. ריצ'רדסון ומשקיעים נוספים שילמו 206 מיליון דולר עבור הקבוצה ב-1993.

מקס מוהלמן, בכיר בחברת שיווק ספורט בשרלוט שעזר לריצ'רדסון להביא את הקבוצה לקרולינה, התעצב לשמוע את החדשות. "אם זה רצונו, הוא ישאיר אחריו מורשת ספורט מכובדת לדורות הבאים בקרולינה", מסר.

המאזן של הקבוצה עומד העונה על 10-4 לאחר הניצחון ביום שבת על גרין ביי, והם מדורגים בפסגת ליגת NFC דרום ביחד עם ניו אורלינס. רק לפני שנתיים נהנו מעונה מוצלחת של 15 ניצחונות והפסד אחד, שהסתיימה בהעפלה לסופרבול, שם הפסידו לדנבר.

קרולינה הגיעה לסופרבול גם בעונת 2003, אז הפסידה לניו אינגלנד.

ריצ'רדסון הבטיח בעת שרכש את הקבוצה כי יוביל אותה לזכייה בסופרבול. הוא חזר על כך במכתב. "אני מקווה שכולם בארגון, על המגרש ומחוצה לו, ימשיכו להתמקד במשימה: לשחק ולזכות בסופרבול", כתב. "אף שלא אהיה יותר הבעלים של הקבוצה, תמיד אישאר האוהד מספר 1 של הקבוצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות