אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איראן וקטאר ישתפו פעולה גם על מגרש הכדורגל צילום: שאטרסטוק

איראן וקטאר ישתפו פעולה גם על מגרש הכדורגל

התאחדות הכדורגל של קטאר (QFA) הוסיפה הסכם שיתוף פעולה נוסף לרשימה ההולכת וגדלה שלה של התאחדויות שותפות, זאת לאחר שחתמה על מזכר הבנות עם התאחדות הכדורגל של איראן (IFF)

18.12.2017, 14:42 | שירות כלכליסט
התאחדות הכדורגל של קטאר (QFA) הוסיפה הסכם שיתוף פעולה נוסף לרשימה ההולכת וגדלה שלה של התאחדויות שותפות, זאת לאחר שחתמה על מזכר הבנות עם התאחדות הכדורגל של איראן (IFF).

קראו עוד בכלכליסט

דוחא. קטאר חתמה כבר על הסכמים דומים עם התאחדויות הכדורגל של עומאן, אוזבקיסטאן, קוריאה, יפן, עיראק, המלדיביים, סרי לנקה וצ דוחא. קטאר חתמה כבר על הסכמים דומים עם התאחדויות הכדורגל של עומאן, אוזבקיסטאן, קוריאה, יפן, עיראק, המלדיביים, סרי לנקה וצ'כיה. | צילום: רויטרס דוחא. קטאר חתמה כבר על הסכמים דומים עם התאחדויות הכדורגל של עומאן, אוזבקיסטאן, קוריאה, יפן, עיראק, המלדיביים, סרי לנקה וצ

קטאר חתמה כבר על הסכמים דומים עם התאחדויות הכדורגל של עומאן, אוזבקיסטאן, קוריאה, יפן, עיראק, המלדיביים, סרי לנקה וצ'כיה.

ההסכמים האלה נחתמים על אף שהחרם נגד קטאר שבו פצחו שכנותיה למפרץ הפרסי, בראשן סעודיה ואיחוד האמירויות הערביות נותר בעינו. נראה שההתאחדות הקטארית מצאה סולידריות בתוך עולם הכדורגל, בעודה מנסה להרחיב את קשריה באסיה בפרט ובעולם בכלל.

לפי הסכם שיתוף הפעולה האחרון, תוקם קבוצת עבודה משותפת שתבחן את פרטי המסגרות המשפטיות על מנת להפעיל את ההסכם.

בטקס החתימה במגדל אל בידה בדוחא, השתתפו נשיא ההתאחדות האיראנית מהדי טאג' ונשיא ההתאחדות הקטארית שייח חאמד בן חליפה בן אחמד אל ת'אני. ההתמקדות הייתה בשיתוף פעולה הדדי לפיתוח הספורט בשתי המדינות. איראן נחשבת לאחת הנבחרות החזקות באסיה, ואילו קטאר בהיותה מארחת מונדיאל 2022, הפכה לכוח מוביל בפוליטיקה של הכדורגל, והפגינה שאיפות לקדם את הנבחרת הלאומית שלה.

שתי ההתאחדויות הדגישו את החשיבות של מערכת היחסים הזו, והדרך שבה הכדורגל עוזק לקדם קשרים בין מדינות. "אנחנו מצפים לשיתוף הפעולה עם ההתאחדות של קטאר בתחומים שונים שיחזקו את הקשרים בין המדינות", אמר טאג'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות