אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ילין לפידות הוא הזוכה הגדול מהנסיקה שנרשמה אתמול במניית אפליי צילום: תומי הרפז

ילין לפידות הוא הזוכה הגדול מהנסיקה שנרשמה אתמול במניית אפליי

חברת קרנות הנאמנות של ילין לפידות החזיקה 5% מאפליי עוד בטרם דיווחה על כניסה לתחום הפצת מטבעות דיגיטאליים - אתמול מימשה את כל אחזקותיה ברווח עצום

18.12.2017, 14:54 | רחלי בינדמן

חברת קרנות הנאמנות של בית ההשקעות ילין לפידות נהנתה בגדול משגעת הביטקויין בבורסה בת"א. החברה החזיקה עבור משקיעים בקרנות הנאמנות שלה את מניית אפליי של היזם נועם לניר - ומימשה את ההחזקה אתמול לאחר שהמניה נסקה ב-252.5%, בעקבות הודעה על כניסה לפעילות בתחום.  

קראו עוד בכלכליסט

חברת הקרנות של ילין משקיעה  כבר תקופה ארוכה במניית אפליי ונהנתה מעליית ערך של 58% שרשמה מתחילת השנה, עוד לפני שהחברה דיווחה אתמול ההתפתחות החדשה. על פי הדיווח, אפליי  צפויה להקים פלטפורמה שתסייע בשיווק, הפצה והפניית לקוחות למערכות מסחר בתחום המטבעות הדיגיטאליים, בדרך של הפניית לקוחות למערכות מסחר הפועלות בתחום (מבלי לפעול כמערכת מסחר בעצמה).

די היה בדיווח הזה כדי להקפיץ את המנייה של אפלי ולסדר לילין רווח קל ומהיר. מנהלי ההשקעות של החברה הבינו מהר מאד שהם לא רוצים להיות חשופים לתחום התנודתי הזה ומיהרו למכור ברווח את ההשקעה כבר אתמול. היום התברר שהחשש של ילין היה מוצדק - לנוכח נפילה של מעל 40% שרושמת מניית אפליי בבורסת ת"א.

אפליי פועלת בתחום מתן שירותי שיווק, פרסום והפצה באינטרנט ובמובייל. מבלי שהתכוונו לך בילין מצאו את עצמם מחזיקים בחברה שלכאורה נכנסת לתחום המטבעות הדיגיטאליים, כאשר אין לבית ההשקעות כל יכולת לנתח את הפעילות החדשה. רק בשבוע שעבר "חשף כלכליסט" כי רשות ניירות ערך פנתה למנהלי הקרנות ודרשה מהם לדעת האם הם משקיעים במישרין או בעקיפין במטבעות דיגיטאליים. ברשות רמזו כי לא יראו בעין יפה השקעה לא מנומקת היטב בתחום.

מי שהרוויח מהסיבוב המהיר של ילין הם המשקיעים בקרנות ילין לפידות יתר (שהחזיקה 0.06% מהקרן באפליי), ילין לפידות גמישה (0.03%) וילין לפידות מניות צמיחה (0.03%) כאשר יתר הקרנות החזיקו בשיעורים נמוכים יותר במניה.

הבעיה הגדולה עם הכניסה של חברות לתחום הביטקויין היא שייתכן שבתי השקעות וגופי פנסיה השקיעו באותן חברות קודם לכן על בסיס הפעילות המקורית שלהן וכעת כהרף עין הפכו להיות מושקעים במניה תנודתית שמושפעת בעיקר מספקולנטים המהמרים על מחיר המטבע הדיגיטלי.

דב ילין, צילום: תומי הרפז דב ילין | צילום: תומי הרפז דב ילין, צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות