אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, ימונה למנכ"ל שטראוס קפה צילום: יובל חן

ציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, ימונה למנכ"ל שטראוס קפה

בלס יחליף בתפקיד את תומר הרפז שעבר לנהל את חברת סברה-אובלה. במינוי זה מסמנת הקבוצה את בלס כמועמד להחליף בבוא היום את גדי לסין, הנשיא והמנכ"ל

18.12.2017, 15:13 | אורנה יפת

קבוצת שטראוס ממנה את ציון בלס למנכ"ל חברת הקפה הבינלאומית, שטראוס קפה. בלס, שכיהן בתשע השנים האחרונות כמנכ"ל שטראוס ישראל, יחליף בתפקיד את תומר הרפז שעבר לנהל את חברת סברה-אובלה.

קראו עוד בכלכליסט

בלס צפוי להיכנס לתפקידו כמנכ"ל שטראוס קפה בחודשים הקרובים, ובשבועות הקרובים תודיע הקבוצה על מינוי מנכ"ל חדש לשטראוס ישראל.

על פי ההערכות, בתוך שטראוס ישנם 3 מועמדים שעשויים להחליף את בלס בתפקידו: רונן זוהר, כיום מנכ"ל חברת שטראוס מים, שבתפקידיו האחרונים שימש מנכ"ל סברה ומנכ"ל חטיבת המלוחים, ואשר שמו עלה כבעל סיכוי גבוה לקבל את התפקיד. מועמדים פוטנציאלים נוספים הם אלי איצקין, מנכ"ל מחלבת שטראוס, ואייל דרור מנכ"ל חטיבת הממתקים (עלית).

במינוי זה מסמנת קבוצת המזון את בלס כמועמד להחליף בבוא היום את גדי לסין, נשיא ומנכ"ל הקבוצה. מבחינת בלס מדובר בקידום לתפקיד גלובלי שכן עד היום הוא מילא תפקידים שונים בשטראוס ישראל בלבד, ביניהם מנכ"ל המחלבה, סמנכ"ל מכירות וסמנכ"ל לוגיסטיקה. בלס צפוי להיכנס לתפקיד מנכ"ל שטראוס קפה בחודשים הקרובים. בשבועות הקרובים תודיע הקבוצה על מינוי מנכ"ל חדש לשטראוס ישראל. על פי ההערכות וההיסטוריה של הקבוצה, היא תמנה לתפקיד המנכ"ל בישראל גורם מתוך החברה.

שטראוס קפה נמצאת בבעלות קבוצת שטראוס ופועלת כיום בשבע מדינות: ברזיל (בשותפות עם חברת סן מיגל והאחים לימה(, פולין, רומניה, רוסיה, אוקראינה, סרביה וישראל. על פי יורומוניטור, שטראוס קפה מדורגת בין עשר חברות הקפה המובילות בעולם. החברה מפתחת מותגי קפה לשווקים בהם היא פועלת, יש לה 14 מפעלי ייצור קפה והיא מעסיקה כ-7500 עובדים בעולם.

ברבעון השלישי 2017 הציגה שטראוס עליה במכירות בעיקר לנוכח התוצאות החיוביות של חברת הקפה שמכירותיה עלו ב-12.2% והסתכמו בכמיליארד שקל. הרווח התפעולי של חברת הקפה עלה ב-8.5% ברבעון. בחודש מרץ קנתה קבוצת שטראוס את חלקה של קרן TPG בחברת הקפה (25.1%) בתמורה ל-257 מיליון שקל.

גדי לסין מסר: "ציון הוביל בהצלחה רבה שותפויות מגוונות מחד עם תאגידים מובילים בעולם כדוגמת דנונה ופפסיקו ומאידך שותפויות ארוכות טווח עם קיבוצים דוגמת יוטבתה ויד מרדכי. הוא מתפנה לאתגר הבא שבהובלת חברת קפה בינלאומית הנחשבת למובילה עולמית בקטגוריה אשר נמצאת בצמיחה גדולה ומשחקת תפקיד חשוב מאד בהתפתחות הגלובלית של הקבוצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות