אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאיר שמיר במגעים לרכישת השליטה בבזק צילום: אוראל כהן

מאיר שמיר במגעים לרכישת השליטה בבזק

איש העסקים נפגש עם אנשי בנק הפועלים לסכם מיתווה לרכישת השליטה בחברת יורוקום המחזיקה בשליטה בבזק; בסביבתו של שמיר מעריכים כי הסיכוי למהלך נמוך

18.12.2017, 16:16 | גולן חזני

איש העסקים מאיר שמיר נפגש אתמול (א') עם אנשי בנק הפועלים לסכם מיתווה לרכישת השליטה בחברת יורוקום המחזיקה בשליטה בבזק. עם זאת, בסביבתו של שמיר אמרו כי הוא נוטה שלא לבצע את הרכישה, בעיקר בשל החשש מהשלכות רגולציה על אחזקה כזו.

קראו עוד בכלכליסט

שמיר בוחן את הרכישה יחד עם משקיעים זרים, ובמסגרת המיתווה אמורים הבנקים לבצע מחיקה של כחצי מיליארד שקל לחובות השונים של יורוקום. יורוקום מחזיקה בשליטה בבזק באמצעות החברות הבנות ביקום ואינטרנט זהב. ההזרמה הראשונית של שמיר אמורה להיות של 150 מיליון שקל ובהמשך סכום דומה.

יורוקום חייבת לפועלים 400 מיליון שקל, לדיסקונט 600 מיליון ולבינלאומי 200 מיליון שקל. באם לא יגיע אלוביץ' להסכמות עם שמיר או משקיע אחר השבוע אמור הפועלים לפנות לבית המשפט עם בקשת פירוק נגד יורוקום, בעקבות מכתב ששלח לפני כשלושה שבועות ובו נתן אולטימטום של 21 יום לפרעון החוב לפני שיעמיד אותו לפרעון מיידי.

מאיר שמיר מנכ"ל מבטח שמיר, צילום: אוראל כהן מאיר שמיר מנכ"ל מבטח שמיר | צילום: אוראל כהן מאיר שמיר מנכ"ל מבטח שמיר, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות