אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמי מצלאווי עזב את תפקיד המנכ"ל של חברת הבנייה שלו: ערן מזור יחליפו צילום: עמית שעל

סמי מצלאווי עזב את תפקיד המנכ"ל של חברת הבנייה שלו: ערן מזור יחליפו

מזור משמש כסמנכ"ל הכספים של החברה ורק לפני חודש היה אמור לעבור למתחרה חנן מור

18.12.2017, 18:02 | אורן פרוינד
סמי מצלאווי, הבעלים של חברת הבנייה מצלאויי שקרויה על שמו, עזב את תפקיד המנכ"ל של החברה. ערן מזור, סמנכ"ל הכספים של החברה שרק לפני חודש היה אמור לעבור למתחרה חנן מור, ימונה במקומו של מצלאווי.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת תפקידו טיפל מזור בהתנהלות מול שוק ההון, וכן במשאים ומתנים מול מחזיקי החוב - טיפול שהיה חיוני במצלאוי בשל מצבה הקשה. חברת הבנייה מצלאוי נקלעה בשנים האחרונות למצב פיננסי קשה. לחברה יש התחייבויות של כ־140 מיליון שקל שעליה לפרוע עד סוף 2018, כשכדי לעמוד בתשלומים עליה למכור נכסים מניבים.

החברה רושמת מדי שנה הפסדים בשל עיכוב בהשלמת פרויקטים, והוצאות מימון גבוהות — מה שמחמיר את מצבה. במחצית הראשונה של 2017 הפסידה מצלאוי 12.88 מיליון שקל, ובכל 2016 הפסידה החברה 35 מיליון שקל. בחמש השנים האחרונות הפסידה מצלאוי יותר מ־100 מיליון שקל, אף שבנתה פרויקטים למגורים באזורי הביקוש.

מה שעוד מעיב על התנהלות החברה הוא סכסוך בין הבעלים — סמי מצלאוי, המייסד והמנכ"ל של החברה, וקבוצת משקיעים בראשות אליהו קנפלר, המשמש יו"ר החברה. קנפלר, משקיע חרדי הפועל בשוק ההון, הגיע לחברה בתחילת 2016 במטרה לחלץ אותה ממצוקת נזילות שאליה נקלעה. בתחילה הזרים קנפלר הון לחברה, אך בשל אי־הבנות בין מצלאוי לקנפלר לא קיים האחרון את הפעימה השנייה של הסכם ההשקעה.

סמי מצלאוי , צילום: אוראל כהן סמי מצלאוי | צילום: אוראל כהן סמי מצלאוי , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
החברה הזו פורצת דרך.
הברת מצלאוי היא חברה מובילה בתחום הפינוי בינוי מצער לשמוע שהיא בקשיים אבל אני בטוח שהיא תקום ותעמוד שוב על הרגליים מוקדם עדיין להספיד את מצלאוי .. החברה בועטת ובונה .. רוב הקשיים והעיקובים הם בגלל ביוקרטיה במדינה. ...איפה מר נתניהו שהבטיח "סופר טנקר לענף הבניה????
דניאל  |  20.12.17
7.
טעות רודפת טעות
כאוס שלם מה שקורה שם פשוט כך. ערן ידידי טעות חייך עשית שהסכמת לקבל את תפקיד המנכל כדי שלא תלך לחנן מור. מר סמיר צריך אותך בכל מחיר, אך המהלכים שעושה סמיר בעצתך אלו מהלכים לכיבוי שריפות בטווח המידי ולא בטווח הארוך. כמו לתת אקמול לחולה סרטן , בדיוק כך. צריך טיפול שורש רציני וגם אז אני לא בטוח שאפשרי לתקן את הטעויות הנוראיות שעשה מר סמיר בניגוד מוחלט לכל ההצעות שקיבל מבעלי המקצוע שהיו סביבו וברחו . בסופו של דבר לא נורא כי הציבור ישלם כמו תמיד.
ש  |  19.12.17
לכל התגובות