אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם יזם הנדל"ן דרור גלזר יהפוך לעד מדינה? צילום: אלכס קולומויסקי

האם יזם הנדל"ן דרור גלזר יהפוך לעד מדינה?

המשטרה הציעה ליזם דרור גלזר, החשוד שנתן שוחד בסכום של רבע מיליון שקל ליו"ר הקואליציה דוד ביטן, לחתום על הסכם עד מדינה בתמורה למאסר של עד תשעה חודשים. בשבוע שעבר הוצע למשה יוסף, "הבנקאי של ביטן", לחתום על הסכם עד מדינה

18.12.2017, 19:38 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

בנוסף למאמצים לגייס את משה יוסף, מקורבו של ח"כ דוד ביטן ומי שנחשב שצינור הכספים שלו בתיק 1803, הציעה המשטרה לחשוד נוסף להפוך לעד מדינה. מדובר ביזם הנדל"ן דרור גלזר שנחשד במתן שוחד ושוחרר לאחרונה ממעצר. המשטרה הציע לו לרצות 9 חודשי מאסר בתמורה למתן מידע מפליל על מעורבים מרכזיים בפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט", גלזר שנעצר בתחילת החודש, נחשד במתן שוחד בקשר לפרויקט נדל"ני בשכונת פלורנטין בתל אביב. על פי החשד במשטרה גלזר שילם שוחד למשנה לראש העיר תל אביב, ארנון גלעדי ויתכן שהכספים הועברו רובם או חלקם ליו"ר הקואליציה ביטן. גלעדי, שנחקר במסגרת הפרשה, הכחיש באמצעות בא כוחו, עו"ד אריה שרעבי, את הטענות הללו.

דוד ביטן (ארכיון), צילום: עמית שעל דוד ביטן (ארכיון) | צילום: עמית שעל דוד ביטן (ארכיון), צילום: עמית שעל

אולם לחיזוק טענות החוקרים, במהלך החיפושים אצל איש העסקים וחברו הקרוב של ביטן, משה יוסף, מצאה המשטרה כמה וכמה צ'קים שדרור גלזר העביר לו – כספים שהמשטרה טוענת כי היו כספי שוחד. יוסף מסר תחילה גרסה לפיה מדובר בכספים שקיבל עבור ייעוץ, דבר שלא הניח את דעת החוקרים.

אולם פרט לפרויקט בפלורנטין, טוענים חוקרי המשטרה כי גלזר היה מעורב במתן שוחד גם לגבי פרויקטים נוספים, בין השאר גם בראשון לציון. "המעורבות שלו רחבה יותר ממה שסיפר בחקירתו", אמר רפ"ק ערן שפי בדיון בעניינו בבית המשפט.

בימים האחרונים, במסגרת ניסיונות המשטרה לגייס עד מדינה בפרשה, הציעו חוקרי המשטרה לגלזר לחתום על הסכם עד מדינה. בתמורה למסירת המידע ללהב 433 שעשוי לחזק את הראיות נגד המעורבים, הוצע לגלזר לרצות תשעה חודשי מאסר.

סנגורו של גלזר, עו"ד גיל עשת מסר: "מרשי כפר בחשדות בחקירתו וטען כי לא העביר כספי שוחד לאיש. הוא שוחרר ביום חמישי האחרון לביתו. אנו נמתין לתוצאות החקירה בעניינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות