אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צביקה פוקס יגייס 100 מיליון שקל באג"ח ומתכנן גם הנפקת מניות צילום: אתר החברה

בלעדי לכלכליסט

צביקה פוקס יגייס 100 מיליון שקל באג"ח ומתכנן גם הנפקת מניות

חברת הבנייה צ.פ מכינה תשקיף לגיוס חוב בבורסת תל אביב. הבעלים שינה את מיקוד החברה מתחום הקבלנות לתחום ייזום הפרויקטים. המנכ"ל רן ינאי: "החברה רואה את עתידה בהתחדשות העירונית"

19.12.2017, 07:24 | אורן פרוינד

חברת צ.פ חברה לבניין בדרך לבורסה בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי צביקה (צבי) פוקס נמצא בהליכי הכנת תשקיף לגיוס של 100 מיליון שקל באמצעות אג"ח בבורסה ובהמשך יבצע גם הנפקת מניות ראשונית (IPO). את הנפקת האג"ח צפויה להוביל אייפקס חיתום בניהולו של אליאב בר דויד בשיתוף עם אפסילון חיתום בניהול אייל גרינבאום.

קראו עוד בכלכליסט

הרחיבה תחומים כדי לשרוד

חברת הבנייה הוקמה בשנת 1992 בידי פוקס, מהנדס בניין ודור שני לקבלני בניין, ונמצאת בבעלותו (75%) ובבעלות רן ינאי (25%), שמשמש בה כמנכ"ל. צ.פ החלה את פעילותה בתחום קבלנות הבניין, אולם כמו כל חברות הבנייה — שנאלצו להתמודד עם שיעורי רווחיות נמוכים מאוד — עברה גם לתחומים נוספים כדי לשרוד.

החברה פועלת כיום בארבעה מגזרי פעילות עיקריים. בתחום המסורתי של קבלנות הביצוע נמסרו כבר ונמצאות בשלבים שונים של ביצוע יותר מ־1,500 יח"ד בעשרות פרויקטים. בתל אביב היא ביצעה פרויקט מגורים ברחוב אלנבי ובו 50 יח"ד, והיתה מעורבת בהקמת 180 יח"ד ביישוב הקהילתי־דתי לשם במערב השומרון. בנוסף פועלת החברה בתחום שימור דירות בתל אביב ומסרה 90 יח"ד בשבעה פרויקטים — בהם צמד מבני מגורים ברחוב קלישר עם 23 יח"ד, ו־10 דירות יוקרה ברחוב לילינבלום 14.

תחום נוסף שבו פועלת החברה באזור תל אביב הוא התחדשות עירונית, והיא מחזיקה בשני פרויקטים שבהם כבר מסרה ונמצאת בשלבי ביצוע של כ־30 דירות. אחד הפרויקטים, בשדרות בני ציון, כבר נמסר ואוכלס. גם 14 יח"ד בפרויקט ברחוב החלוצים נמסרו ואוכלסו.

בתחום היזמות יש לצ.פ 650 יח"ד בשמונה פרויקטים שנמסרו או נמצאים בשלבי ביצוע, בהם 70 יח"ד בהר גילה בירושלים, שנמסרו ואוכלסו ו־10 בניינים בסמוך לעיר הבה"דים בנגב עם 60 יח"ד שנמסרו ואוכלסו.

צביקה פוקס , צילום: אתר החברה צביקה פוקס | צילום: אתר החברה צביקה פוקס , צילום: אתר החברה

45 פרויקטים בהקמה

בשורה התחתונה יש לחברה 13 פרויקטים ביזמות, 24 פרויקטים ביזמות תמ"א 38 (התחדשות עירונית) ו־8 פרויקטים בביצוע לגופים שלישיים, שמרביתם צפויים להסתיים בימים אלה. במהלך השנים 2016 ו־2017 השלימה החברה את השינוי האסטרטגי בתחום הביצוע וכיום היא מתמקדת בביצוע ליזמות עצמית בלבד.

החברה מסרה עד כה יותר מ־730 יח"ד ברחבי הארץ ונמצאת בהליכי ביצוע של כ־540 יח"ד ושטחי מסחר נוספים. ב־2010 עשתה צ.פ שינוי עסקי כשהפכה מחברה קבלנית לחברה שפועלת גם כיזמית וביצעה את פרויקט 70 הדירות בשכונת גילה.

על פי הערכות, עומד מחזור המכירות שלה על כ־200 מיליון שקל בשנה. צ.פ מגיעה עם צבר הזמנות של יותר מ־2 מיליארד שקל לשש השנים הקרובות, להקמת פרויקטים שונים, בין השאר בכפר ורדים בגליל המערבי, ברמת גן, ביפו וביישוב אפרת.

על פי הערכות, מסתכם ההון העצמי של צ.פ בכ־80 מיליון שקל על מאזן של כ־160 מיליון שקל — יחס הון למאזן נמוך של פחות מ־50%. נתונים אלה אינם מבוססים על שיטת החשבונאות IFRS, שמבצעת שערוכים של הנכסים, כך שבפועל צפויים ההון העצמי והיקף הנכסים להיות גבוהים יותר.

מנכ"ל צ.פ, רן ינאי, אישר את הפרטים ומסר בתגובה: "אנחנו נערכים ליום המחר. יש לנו צבר הזמנות משמעותי, וגיוס האג"ח הוא רק שלב ראשוני לקראת הנפקת מניות ראשונית. החברה רואה את עתידה בתחום ההתחדשות העירונית. יש לנו הון עצמי משמעותי עם יחס הון למאזן טוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות