אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי בזק הכריזו על סכסוך עבודה: דורשים הסכם קיבוצי שיגן עליהם צילום: אביב גוטר

עובדי בזק הכריזו על סכסוך עבודה: דורשים הסכם קיבוצי שיגן עליהם

שורש המחלוקת נעוץ בהחלטת משרד התקשורת מלפני כחודשיים לאפשר לחברות המתחרות בבזק להתקשר עם חברות ביצוע חיצוניות לצורך עבודות אזרחיות להרחבת פריסת התשתיות העצמאיות על גבי הצינורות והתעלות של בזק

19.12.2017, 14:04 | אביב גוטר
המאבק על העבודות בתשתיות בזק עולה שלב – ועד העובדים הכריז היום (ג') על סכסוך עבודה שאושר על ידי ההסתדרות העובדים הכללית.

ועד העובדים דורשים להפסיק את הפגיעה הקשה בביטחונם ובבריאותם של העובדים, הנאלצים לעבוד בתנאי בטיחות לקויים תוך סיכון לבריאותם והפרת חובות החברה כלפיהם; דורשם למו"מ בשל חשיפת עובדים להליכי משמעת כפועל יוצא מפעילות בלתי מבוקרת של עובדי קבלן בתשתית וכן דרישה חתימה על הסכם קיבוצי אשר יבטיח ביטחון תעסוקתי ושמירת זכויות ותנאי עבודה, תוך התחייבות החברה כי לא תהיינה השלכות על ביטחונם התעסוקתי ותנאי העבודה של העובדים עקב הכנסת קבלנים לחצרות ומתקני החברה.

שורש המחלוקת נעוץ בהחלטת משרד התקשורת מלפני כחודשיים שהודיע לבזק כי יאפשר לחברות המתחרות להתקשר עם חברות ביצוע חיצוניות לצורך עבודות אזרחיות להרחבת פריסת התשתיות העצמאיות על גבי הצינורות והתעלות של בזק.

סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק , צילום: ינאי יחיאל סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק | צילום: ינאי יחיאל סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק , צילום: ינאי יחיאל

בתגובה לכך הודיע ועד העובדים של בזק כי הוא מפעיל את סכסוך העבודה שהוכרז בדצמבר שנה שעבר מכיוון שהסיכום בין בזק לעובדים בהסכם הקיבוצי קובע כי מי שיבצע את העבודות עבור בזק ועבור המתחרות יהיו עובדי בזק בלבד. כתוצאה מכך החלו עובדי בזק לשבש את עבודות המתחרות, שהופסקו רק לאחר שהגיעו מפקחים מטעם משרד התקשורת והרשות להגבלים עסקיים.

ההוראה החדשה של משרד התקשורת מצאה את בזק במלכוד – מצד אחד אם לא תאפשר למתחרות גישה לתשתיות משרד התקשורת ינקוט נגדה בהליכים ומצד שני אם תאפשר היא לקבלנים חיצוניים לעבוד על התשתיות היא תפר את ההסכם הקיבוצי מול העובדים. כתוצאה מכך הגישה בזק בקשה לבית הדין לעבודה למתן צו מניעה נגד עובדיה לאחר שפתחו בעיצומים ושיבשו את עבודות המתחרים.

כתוצאה מכך, לפני כחודש עתרה בזק לבג"ץ נגד הוראת משרד התקשורת שטענה כי: "ההחלטה נעשתה תוך הפרת חובת השימוע המוטלת על משרד התקשורת ותוך פגיעה קשה בזכות הטיעון שלה, וכן כי ההחלטה היא בלתי סבירה ובלתי מידתית שכן היא תגרום לכאוס בתשתיות התקשורת ותחשוף אותן לסיכונים רבים ולסכנות חמורות, ללא כל מקום או הצדקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות