אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
2017 תהיה שנה רווחית ראשונה עבור Airbnb צילום: רויטרס

2017 תהיה שנה רווחית ראשונה עבור Airbnb

הכנסות החברה, שהגיעו כמעט למיליארד דולר ברבעון האחרון, צמחו בין היתר בשל התחזקותה בסין. ואולם, בפני החברה צפויה תקופה קשה, בשל מהלכים רגולטוריים שישפיעו על פעילותה

19.12.2017, 16:47 | קרן-אור גרינברג
2017 תהיה שנה רווחית מלאה ראשונה עבור ענקית דירות הנופש Airbnb, עם הכנסות שחצו את סף מיליארד הדולר ברבעון האחרון. "הרבעון השלישי היה הרבעון החזק ביותר בתולדות החברה ובשנה זו נהיה רווחיים", אמר ל-CNBC לורנס טוסי, סמנכ"ל הכספים של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שקמה ב-2008 וגייסה 4.3 מיליארד דולר, הגיעה לרווחיות באמצע 2016, אך לא הצליחה להשלים שנת רווחית מלאה.

אתר Airbnb אתר Airbnb אתר Airbnb

הצמיחה בהכנסות בשנה האחרונה נזקפת בין היתר, למיתוג מחדש שעברה Airbnb בסין, שם פועלת תחת המותג Aibiying. ברבעון השלישי של 2017 נרשמו בסין מיליון הזמנות דירות - זינוק משמעותי ביחס ל-2014 למשל, בה נרשמו רק כ-10,000 הזמנות.

עם הערכת שווי שמגיעה ל-31 מיליארד דולר, וסיום שנה ברווח לעומת ההפסדים שנרשמו בעמק הסיליקון אצל אובר למשל, משקיעי החברה יכולים להיות מרוצים. ואולם, בשנה הקרובה החברה תעמוד בפני אתגרים רבים; לעומת הצמיחה בסין, נרשמה האטה בהזמנות בחלק מהערים הגדולות שם היא מתמודדת גם תקנים חדשים בתחום המיסוי והרישוי הנדרש כגוף העוסק בנדל"ן. גם בסין החברה מתמודדת מול התחזקות המתחרים מקומיים, כמו פלטפורמת שיתוף הנכסים Xiaozhu, שגייסה 120 מיליון דולר השנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות