אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם הסכם לביטוח סיעודי קבוצתי בתעשייה האווירית

בלעדי לכלכליסט

נחתם הסכם לביטוח סיעודי קבוצתי בתעשייה האווירית

ועד העובדים יחתום על הסכם חדש ארוך טווח עם הנחה של עד 30% על מחירי השוק. בעוד שבוע וחצי יבוטלו הביטוחים הקבוצתיים הישנים

20.12.2017, 08:18 | רחלי בינדמן

בצל סאגת הביטוחים הסיעודיים במקומות העבודה שהסעירה את המשק בחודשים האחרונים, כעת נודע ל"כלכליסט" כי ועד עובדים גדול ראשון נמצא על סף חתימה על פתרון ארוך טווח לעובדים שלו. אהוד נוף, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית (החשוד בפרשת השחיתות בחברה בעבירות סחיטה באיומים ותיווך לשוחד) המטפל בכ־40 אלף עובדים, שלח אתמול מכתב ובו הוא מודיע כי "הצלחנו להגיע להסכם המשופר והמיטבי ביותר בנושא הביטוח הסיעודי בתנאים הנוכחיים". לדברי נוף, "ההסכם יכלול הנחה מיוחדת בדמי הביטוח הסיעודי לעובדי וגמלאי התעשייה האווירית לכל החיים".

קראו עוד בכלכליסט

אהוד נוף, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית אהוד נוף, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית אהוד נוף, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית

הממונה על שוק ההון דורית סלינגר החליטה לא לחדש החל מינואר 2018 את הביטוחים הסיעודיים קצרי הטווח שהשיגו ועדי העובדים לעובדיהם. המשמעות היא שכמעט מיליון עובדים יאבדו את הכיסוי הסיעודי שלהם דרך מקום העבודה כשהאלטרנטיבה היא צירוף לביטוח הסיעודי של קופות החולים, המקנה כיסוי מופחת למבוטחים שמצטרפים בגיל מבוגר (מעל גיל 49) וביחס למבוטחים מתחת לגיל 60 כפוף לחיתום רפואי (סלינגר קבעה שבני 60 ומעלה יוכלו להצטרף ללא חיתום לביטוח של קופות החולים).

הביטוחים שהשיגו בעבר ועדי העובדים עלו שקלים בודדים עד עשרות שקלים בחודש אך סיפקו הגנה לא אמיתית, שכן מדי חמש שנים חברת הביטוח יכולה היתה לבטל את ההסכם ולא לחדשו ולהותיר את המבוטחים ששילמו שנים ארוכות ללא מענה. סלינגר דרשה בשל כך לבטל את הביטוחים הללו והציגה מודל חלופי שבמסגרתו ועדי העובדים יוכלו לנהל משא ומתן מול חברות הביטוח להגיע להסכם לביטוח ארוך טווח — כלומר עם התחייבות לביטוח לאורך כל חיי המבוטח מבלי אפשרות לביטול חד־צדדי.

בזמן המאבק טענו ועדי העובדים כי הפתרון של סלינגר יקר ולא ישים. כעת מתברר שיתרון לגודל כמו זה של התעשייה האווירית יכול לייצר מנוף לחץ על חברת הביטוח לחתוך מחירים.

ל"כלכליסט" נודע כי ועד עובדי התעשייה האווירית הצליח להגיע להסכם שבו מבוטחים עד גיל 64 ייהנו מהנחה של 25% ממחירי פוליסות ביטוח סיעודי פרטיות לכל החיים, ואילו עובדים וגמלאים בני 65 ומעלה יזכו להנחה של 30% ממחיר השוק וזאת לכל החיים.

כך, לדוגמה, גבר בן 50 יצטרך לשלם 108 שקל בחודש לכיסוי של 5,000 שקל ואשה 138 שקל (פער המחירים בין נשים וגברים בגלל תוחלת חיים ארוכה יותר לנשים).

גבר בן 60 ישלם 188 שקל ואשה 240 שקל. ביחס למבוגרים בני 65 ומעלה המחיר כבר מזנק ל־238 שקל בחודש עד ל־627 שקל בחודש לבני 70 ומעלה, שעד כה כאמור שילמו עשרות שקלים בחודש בלבד. למבוטחים יש אפשרות גם לקנות כיסוי חלקי בכפולות של 1,000 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות