אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירוק בעיניים: תמונות השנה של גרינפיס בעולם ב-2017 צילום: Daniel Müller / Greenpeace

ירוק בעיניים: תמונות השנה של גרינפיס בעולם ב-2017

ארגון גרינפיס פועל ברחבי העולם באופן יצירתי להעלאת מודעות לסוגיות כמו שינוי אקלים, זיהום האוקיינוסים, כריתת יערות, שימוש בדלקים מזהמים ולמען הגנה על כלל צורות החיים. הפעולות מתועדות על ידי טובי הצלמים. להלן כמה מהתמונות

05.01.2018, 23:16 | מערכת כלכליסט
צילום: Greenpeace
1.התנגדו לטראמפ. פעילי גרינפיס תלו באנר על עגורן באתר בנייה סמוך לבית הלבן ביומו החמישי של הנשיא טראפ בתפקיד. האקטיביסטים קראו להתנגד למדיניות הסביבתית של הנשיא האמריקאי שלאחר כניסתו לתפקיד הוציא את ארה"ב מהסכם פריז להפחתת פליטות גזי חממה.
צילום: Paul Langrock / Greenpeace
2.מחאה נגד זיהום אוויר בעמוד הניצחון בברלין. פעילי גרינפיס טיפסו על עמוד הניצחון בברלין ועיתרו את הפסל במסכת מגן כפעולת מחאה כנגד זיהום אוויר בעיר. על הבאנר נכתב: "חסרי נשימה בעיר".
צילום: Greenpeace / Chia-da Huang
3."ריקוד מאוזן" על בניין סוכנות ההגנה על הסביבה האמריקאית בטאיוואן. גרינפיס טאייוואן ערכו סדרה של אירועים להעלאת המודעות לזיהום האוקיינוסים בפלסטיק, וזאת לאחר שישה חודשי אימון, הריקוד האווירי יצא לפועל ומשך את תשומת ליבו של קהל רב.
צילום: Daniel Beltrá / Greenpeace
4.

הצפה על גדות נהר האמזונס. עצי מנגרוב ששקעו על גדות נהר האמזונס - התמונה צולמה באזור העיר מקפה בצפון ברזיל במסגרת קמפיין גרינפיס לשמירה על ריף נהר האמזונס מפני קידוחי חברות נפט.

צילום: Bence Jardany
5.הפגנה למען ארגוני החברה האזרחית בבודפשט. אלפי אנשים התאספו ויצרו צורת לב בכיכר הגיבורים בעיר הבירה של הונגריה בהפגנת מחאה בלתי אלימה לתמיכה בחופש הביטוי ובארגוני החברה האזרחית במדינה שסובלים ממתקפות מצד ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן.
צילום: Pierre Baelen / Greenpeace
6.פעולה במגדל אייפל בפריז. 12 אקטיביסטים טיפסו על מגדל אייפל ופתחו באנר בגודל 300 מ"ר עם הכיתוב הנושא את המוטו של הרפובליקה הצרפתית "חירות, שוויון, אחווה". הפעולה התקיימה כיומיים לפני הבחירות במדינה במחאה כנגד מועמדת הימין הקיצוני לה פן שלטענתם מסכנת ערכים אלו.
צילום: Kajsa Sjölander / Greenpeace
7.סולה צפונית אוכלת פסולת פלסטיק בסקוטלנד. משלחת מדעית של גרינפיס יצאה  לאי בס רוק סמוך הסמוך לאדינבורו בסקוטלנד כדי לחקור את נושא זיהום הפלסטיק באוקיינוסים. לפי מחקרים עקבות פלסטיק נמצאות במערכת העיכול של 90% מעופות המים בעולם.
צילום: Daniel Müller / Greenpeace
8.פסולת פלסטיק בפיליפינים. נער שוחה במים מזוהמים מפסולת בחופי מפרץ מנילה.
צילום: Daniel Müller / Greenpeace
9.מבצע ניקוי חופים בפיליפינים. בחודש ספטמבר נערך קמפיין תחת הכותרת #breakfreefromplastic אליו התאגדו 90 ארגוני סביבה בינ"ל במטרה לקרוא לתאגידים לקחת אחריות על השימוש בפלסטיק חד פעמי שמוצא את דרכו באוקיינוסים.  פעילי התנועה יצאו למבצע של 10 ימי ניקוי חופים במספר מוקדים בעולם וביניהם גם בעיר פאראנקה סמוך לעיר מנילה בירת הפיליפנים.

צילום: © Edward Beskow / Greenpeace
10.שומרים על היערות בצפון שוודיה. תמונות הפורטרט של 300 איש שתומכים בקמפיין גרינפיס להגנה על יערות הענק הצפוניים הוצבו באחד היערות באזור העיירה אנגה בצפון שוודיה. היער במקום בסכנת כריתה על ידי אחד הספקים של חברת ענק לייצור ממחטות. זוהי דוגמה לאזור אחד שיש לשמור עליו בכדי לשמור על הגיוון הביולוגי בחלק זה של העולם. כרגע רק חלק קטן מהיערות בשוודיה מוכרים כשטחים מוגנים.  
צילום: © Chris J Ratcliffe / Greenpeace
11.דוב קוטב גונב את ההצגה מקמפיין הכריסמס של קוקה קולה בלונדון. גרינפיס יצאו בקמפיין בינלאומי (וגם בישראל)  הקורא לתאגיד קוקה קולה לקחת אחריות על זיהום הפלסטיק לו הוא גורם כתוצאה משימוש בכמויות אדירות של בקבוקים חד-פעמיים. פאולה, בובת דב הקוטב של הסניף הבריטי של הארגון הסביבתי, הופיעה בהפתעה בכיכר פיקדלי בלונדון על שלג מלאכותי מזוהם בבקבוקים במטרה להסיט את תשומת הלב מפרסומת הכריסמס החדשה של תאגיד המשקאות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות