אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחוזי דן בהסרת החיסיון של עורך דינה של רפאלי; נחשד כי סייע לדוגמנית להעלים מס צילום: עמית שעל

המחוזי דן בהסרת החיסיון של עורך דינה של רפאלי; נחשד כי סייע לדוגמנית להעלים מס

אם יצליחו החוקרים להסיר את החיסיון יגדילו את הלחץ על עו"ד עמית קריגל וסירובו לענות על שאלות עלול לחזק את הראיות נגדו לגבי תרומתו להעלמת המס, לכאורה של רפאלי

20.12.2017, 11:02 | עמרי מילמן

היום התקיים דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעקבות בקשתה של רשות המסים בחודש שעבר להסיר את חיסיון עורך הדין- לקוח מעורך דינה של בר רפאלי, עמית קריגל. רפאלי התייצבה בדיון שנערך בדלתיים סגורות בשעות הבוקר.

קריגל, נחקר על ידי רשות המסים במהלך השנתיים האחרונות בחשד כי סייע לרפאלי להעלים מס. כעורך דינה של רפאל, שייעץ לה כיצד להתנהל במסגרת ההליכים האזרחיים מול רשות המסים, הוא רשאי לסרב לענות על השאלות מטעמי אותו חיסיון ששייך למעשה ללקוח. אם יצליחו החוקרים להסיר את אותו חיסיון יגדילו את הלחץ על קריגל וסירובו לענות על שאלות עלול לחזק את הראיות נגדו לגבי תרומתו להעלמת המס, לכאורה של רפאלי. קריגל, שמיוצג על ידי עורך הדין רועי בלכר ממשרד קריספין, רובינשטיין, בלכר ושות׳, שימש בעבר כיועץ המשפטי של פקיד שומה גוש דן והיום שותף במשרד משה מזרחי נוח קריגל, יחד עם משה מזרחי, היועץ המשפטי לשעבר של רשות המסים.

בר רפאלי בבית המשפט, צילום: עמית שעל בר רפאלי בבית המשפט | צילום: עמית שעל בר רפאלי בבית המשפט, צילום: עמית שעל

רפאלי חשודה בכך שהציגה מצג שווא לרשות המסים לפיו היא אינה תושבת ישראל, דרך החתמת בני משפחתה על חוזי שכירות עבור דירות שהיא עצמה התגוררה בהן וחוזים סודיים עבור רכישת רכבים- שכן החזקת דירה או רכב מחזקים את הזיקה שלה לישראל ואת הקביעה שהיא תושבת ישראל, לפי חוקי המס. רפאלי טענה בפני רשות המסים כי מאחר ומרכז חייה אינו בישראל היא אינה צריכה לשלם מס בגובה של כעשרות מיליוני שקלים לפי ההערכות, על הכנסותיה מחו"ל. במקביל רפאלי גם נחקרת על ידי הרשות כי לא שילמה מס על "הטבות סלב" למשל בעיצוב הבית או על רכבי יוקרה. מוקדם יותר השנה העבירה הרשות את המלצתה לפרקליטות להעמיד את רפאלי לדין בגין העלמת מס. אולם הפרקליטות טרם גיבשה החלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות