אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופס: אלון מאסק חשף את מספר הטלפון האישי שלו ל-16 מיליון איש צילום: גטי אימג'ס

בשולי הרשת

אופס: אלון מאסק חשף את מספר הטלפון האישי שלו ל-16 מיליון איש

מייסד טסלה וספייס X ביקש בטוויטר מסמנכ"ל הטכנולוגיה של אוקולוס שיתקשר אליו. אבל במקום הודעה ישירה, פרסם זאת כציוץ פומבי, שנחשף לעיני 16.7 מיליון העוקבים שלו

20.12.2017, 11:48 | שירות כלכליסט

מנכ"ל טסלה אלון מאסק פרסם את מספר הטלפון האישי שלו ל-16.7 מיליון העוקבים אחריו בטוויטר. מאסק פנה לג'ון קארמק, סמנכ"ל הטכנולוגיה של אוקולוס ברשת החברתית וכתב לו "יש לך דקה לדבר?" בצירוף המספר שלו - אך במקום הודעה פרטית, פרסם את הפנייה כציוץ פומבי.

קראו עוד בכלכליסט

הציוץ העלה את ההשערה כי מאסק מעוניין לגייס את קארמק, או שהוא מחפש דרכים לשתף פעולה עם אוקולוס באחת מהחברות שבבעלותו, ביניהן יצרנית המכוניות החשמליות טסלה, חברת השיגור לחלל ספייס X, חברת מחקר הבינה המלאכותית OpenAI וחברת כריית המנהרות בורינג קומפני. דובר מטעם פייסבוק, בעלת אוקולוס, מסר כי קארמק אינו מתכוון לעזוב את החברה. ממאסק לא התקבלה תגובה.

אלון מאסק, צילום: בלומברג אלון מאסק | צילום: בלומברג אלון מאסק, צילום: בלומברג

לטכנולוגיות מציאות מדומה ומוגברת יש תפקידים משמעותיים בפיתוח של מכוניות ללא נהג, ומהנדסים בחברות המתמחות משתמשים בפלטפורמות סימולציה כדי לבחון ולהכשיר את מערכות הנהיגה האוטונומיות.

פייסבוק רכשה את אוקולוס ב-2014 עבור 2 מיליארד דולר. אולם תפקידו של קארמק בהמצאת חלק מהטכנולוגיה המשמשת את החברה הוביל למחלוקת משפטית עם מעסיקיו הקדומים, זנימקס מדיה. לפני שנכנס לתחום המציאות המדומה, קארמק הקים חברה שניסתה ליצור חללית לתיירות חלל. אולם, לאחר שהשקיע בה מיליונים הוא נאלץ לסגור אותה ב-2013. עם זאת, הוא שמר על העניין שלו בתחום, וכן ניהל דיונים עם מאסק בנושא בטוויטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות