אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שולה זקן בביהמ"ש: "אני לא חושבת שמישהו יכול לעבור את מה שעברתי" צילום: עמית שעל

שולה זקן בביהמ"ש: "אני לא חושבת שמישהו יכול לעבור את מה שעברתי"

זקן התייצבה בבית המשפט המחוזי והעידה במסגרת ההליכים הפליליים המתנהלים נגד יאיר ביטון, בעל השליטה בחברה הציבורית ב. יאיר. זקן שהייתה מקורבת לביטון הקליטה שיחות שניהלה עמו, במסגרת ההקלטות שביצעה לאהוד אולמרט ואחרים בפרשת הולילנד

20.12.2017, 12:26 | זוהר שחר לוי

שולה זקן, עדת המדינה בפרשת הולילנד ולשעבר ראשת לשכתו של אהוד אולמרט, התייצבה היום (ד') בבית המשפט המחוזי והעידה בפרשה אחרת אליה נקשרו ההקלטות שלה – פרשת ב.יאיר. זקן ניצלה את הבמה שניתנה לה כדי לבקש שיניחו לה לנפשה: "אני מנסה להחזיר את חיי למסלול נורמלי, להבריא את עצמי. אני לא חושבת שמישהו יכול לעבור את מה שעברתי, קצתי בזה".

לאחר שלא התייצבה פעמיים לעדות ואף הוצא נגדה צו הבאה הגיעה זקן לאולמה של השופטת טלי חיימוביץ בבית המשפט המחוזי בתל אביב כדי להעיד במסגרת ההליכים הפליליים המתנהלים נגד יאיר ביטון, בעל השליטה בחברה הציבורית ב. יאיר.

קראו עוד בכלכליסט

ביטון ביחד עם נאשמים נוספים חשוד בעבירות של הלבנת הון ובכך שחברת הנדל"ן הציבורית שבשליטת ביטון, ב.יאיר, שימשה כצינור להלבנת הון לארגון הפשע של יצחק אברג'יל.

שולה זקן מגיעה לדיון, צילום: עמית שעל שולה זקן מגיעה לדיון | צילום: עמית שעל שולה זקן מגיעה לדיון, צילום: עמית שעל

במהלך חקירת הפרשה נגבתה עדותה של זקן שהייתה מקורבת לביטון ואף הקליטה שיחות שניהלה עמו, במסגרת ההקלטות שביצעה לאהוד אולמרט ואחרים בפרשת הולילנד שם חתמה על הסכם עד מדינה. ההקלטות בעניין ביטון מוכיחות לכאורה את הקשר שלו לאברג'יל.

זקן אמורה הייתה להגיע לבית המשפט כבר לפני כמה חודשים אך לא הגיעה כמה פעמים. לפי הפרקליטות הסיבה הייתה חשש לחייה מעדות שעשויה לסבך את אברג'יל. אולם סנגורה, עו"ד עופר ברטל הסביר כי זקן לא יכולה לשאת את עדת הצלמים והעיתונאים שמצפים לה. בהמשך זומנה זקן להעיד פעם נוספת ושוב לא התייצבה.

הפעם, לאחר שהשופטת חיימוביץ הוציאה צו הבאה שחייב אותה להגיע לבית המשפט הגיעה לבסוף זקן ואף התנצלה בפני בית המשפט. "אני מתנצלת", אמרה לשופטת, "שלא הגעתי. אני לא רציתי להיות פה".

"הפרקליטות הדליפה שאני חוששת לחיי. אם חשבו שככה אמרתי אז הם היו צריכים להגן עלי אבל כנראה שחיי בן אדם זה הפקר. אני כל כך משתדלת להחזיר את חיי למסלול רגיל. מה שאני עברתי – אני לא חושבת שמישהו יכול לעבור. אני עושה הכל כדי להבריא. כל התקשורת וכל ההצגה, כל עורך דין שרוצה להאדיר את שמו על הגב שלי – קצתי בזה. אני לא רוצה לחזור אחורה לפרשה שפגעה בי ובחיי משפחתי ואני לא רוצה לחזור לשם. תשאלו אותי מה שאתם רוצים ואני אגיד את האמת אבל אל תחזירו אותי אחורה".

לפרקליטו של ביטון, עו"ד איתן פלג שחקר אותה מעל דוכן העדים אמרה: "עד עכשיו אני לא מבינה למה אני פה".

"כמה זמן את מכירה את יאיר ביטון?", שאל פלג וזקן השיבה: "אני מכירה אותו הרבה שנים. הוא איש מדהים, חכם, איש טוב, רב חסד שעוזר לאנשים במצוקה. אני יכולה לומר עליו רק דברים טובים, יש בו הרבה נתינה. אני יודעת שאצלכם נתינה זה רק כסף, אני יודעת שהוא תורם הרבה כסף והוא מוכר בירושלים כאיש טוב".

זקן הוסיפה: "הרבה שנים אני יודעת מי הוא בירושלים אבל קשר חברי בינינו נוצר בשנים האחרונות, בערך מהתקופה שבה התפוצצה פרשת טלנסקי, משהו כזה. הוא תמך בי, והיה בין הירושלמים שעזרו לי בתרומות להליך המשפטי".

באשר להקלטות שתיעדו שיחות שלה עם ביטן, אמרה זקן כי היו אלו "הקלטות על בסיס יומי" והוסיפה ש"אני מצטערת שלא עשיתי מה שאנשים אמרו לי בהקלטות". לדבריה, ההקלטות שהיו על מכשיר הטלפון שלה ועל דיסק-און-קין הועברו למשטרה על ידי בנה. "החומר היה בבית, אצל הבן שלי", אמרה, "שמסר את זה למשטרה".

עו"ד פלג: את יודעת אם נעשו מחיקות?

זקן: "לא זוכרת, לא רציתי להיות פה".

עו״ד עדי ברקאי, המייצג בפרשה את הנאשם ניסים פינס, מסר לאחר עדותה הסוערת של זקן: ״מאמצי התביעה לזמן את הגב׳ שולה זקן התגלו היום כהשחתת זמנם של כלל הגורמים המעורבים לריק. כצפוי, זקן לא אישרה, וממילא לא הייתה יכולה לאשר את תוכן ומהימנות ההקלטות. נמשיך לנהל את התיק על שלל ראיותיו המזכות ונוכיח כי לא נפל כל רבב פלילי בהתנהלותו של פינס״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות