אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני היציאה לחופשת חג המולד - טראמפ חתם על רפורמת המס צילום: איי פי

לפני היציאה לחופשת חג המולד - טראמפ חתם על רפורמת המס

נשיא ארה"ב חתם על רפורמת המס הגדולה ביותר בארה"ב זה 30 שנה. היקפה 1.5 טריליון דולר ובמרכזה הורדת מס החברות מ-35% ל-21%. הרפורמה אושרה מוקדם יותר השבוע בקונגרס חרף התנגדות הדמוקרטים וטענתם כי תפגע במדינה

22.12.2017, 18:14 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם היום (ו') על רפורמת המס של המפלגה הרפובליקנית בשווי 1.5 טריליון דולר, ממש לפני יציאתו לחופשת חג המולד במר א-לאגו שבפלורידה. הנשיא חתם על תוכנית המס חרף אזהרות הדמוקרטים שיישומה ייפגע במדינה. רפורמת המס היא הישג חקיקתי משמעותי עבור הנשיא. הנה שני ציוצים של הנשיא הערב - אחד לפני החתימה ואחד אחריה:

 

מוקדם יותר השבוע, ביום רביעי, אישר בית הנבחרים האמריקאי בהצבעה חוזרת את רפורמת המסים של טראמפ, ולאחר שכבר קיבלה עוד קודם לכן את אישור הסנאט, היא הונחה על שולחנו של הנשיא לחתימה סופית. בית הנבחרים נאלץ לקיים הצבעה חוזרת על ההצעה, בשל פגמים פרוצדוראליים שנפלו בה. 

קראו עוד בכלכליסט

הנשיא טראמפ חגג ביום ד' בערב בבית הלבן את נצחונו בהצבעה ואמר כי ההפחתה הדרמטית במס החברות תחזיר לארה"ב 4 טריליון דולר שחברות הוציאו ממנה למדינות אחרות בשל המסים הגבוהים שהיו נהוגים עד כה.

זו היא רפורמת המס המקיפה ביותר בארה"ב מזה יותר מ-30 שנה והיא נחשבת לניצחון הגדול ביותר של ממשל טראמפ מאז שנכנס לתפקידו. הרפורמה מורידה את מס החברות בארה"ב מ-35% ל-21% באופן קבוע, ומפחיתה את מדרגות המס ליחידים באופן זמני.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: איי פי

 

הרפורמה שאושרה היום כוללת גם את ביטול תוכנית הביטוח הרפואי שהנהיג הנשיא אובמה ("אובמה-קר"), וכן לראשונה פותחת חלק משמורות הטבע של אלסקה לקידוחי גז ונפט.

הדמוקרטים בשני בתי הקונגרס הצביעו פה אחד נגד הרפורמה, אך הרוב הרפובליקני בסנאט ובבית הנבחרים גבר והרפורמה אושרה.

 

סקר: רק רבע מהאמריקאים תומכים ברפורמה

 

מוקדם יותר כאמור הסנאט האמריקאי הצביע בעד אישור רפורמת המס - ברוב של 51 מול 48. כעת, לאחר אישור בית הנבחרים יובא החוק לחתימת הנשיא ועל פי דיווחים טראמפ מעוניין לחתום עליו לפני היציאה לחופשת חג המולד.

הרפובליקאים סבורים כי הרפורמה תעניק רוח גבית לכלכלה האמריקאית ותגדיל את הצמיחה. הדמוקרטים, מנגד, טוענים כי היא תרחיב את הפערים בין עשירים לעניים, ותוסיף 1.5 טריליון דולר בעשר השנים הקרובות לחוב הציבורי.

פול ראיין, יו"ר בית הנבחרים, אמר כי "היום, החזרנו לאמריקאים את כספם. זה הכסף שלהם, אחרי הכל". מנהיגת המיעוט הדמוקרטי בבית הנבחרים, ננסי פלוסי, כינתה את ההצעה "מפלצת פרנקנשטיין" מלאה בחורים. "המפלצת תחזור ותרדוף אותם", היא אמרה.

לפי סקר של רויטרס, 52% מהאמריקאים הבוגרים מתנגדים לרפורמה, ורק 27% תומכים בה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות