אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקיילה מרוני תובעת את איגוד ההתעמלות האמריקאי בשל הטרדה מינית צילום: גטי אימג'ס

מקיילה מרוני תובעת את איגוד ההתעמלות האמריקאי בשל הטרדה מינית

לטענת המתעמלת האולימפית לשעבר, רופא האיגוד לארי נאסר, תקף אותה מינית והאיגוד ניסה להשתיק אותה לאחר ששילם לה 1.25 מיליון דולר

21.12.2017, 10:18 | שירות כלכליסט

מקיילה מרוני, המתעמלת האולימפית לשעבר, הגישה אתמול (ד') תביעה נגד איגוד ההתעמלות האמריקאי ורופא האיגוד, לארי נאסר. מקיילה תובעת את נאסר על תקיפה מינית ואת האיגוד על כך שניסה להשתיק אותה.

לפי התביעה, שפורסמה ב"וול סטריט ג'ורנל", מרוני - שהתפרסמה באולימפיאדת לונדון 2012, האיגוד שילם לה 1.25 מיליון דולר כדי לא לדבר על התקיפה המינית של נאסר, שהודה כבר בתקיפות מיניות של מספר מתעמלות צעירות שקיבלו ממנו טיפול.

מקיילה מרוני, צילום: גטי אימג מקיילה מרוני | צילום: גטי אימג'ס מקיילה מרוני, צילום: גטי אימג

מרוני (22), זכתה במדליה בלונדון והפרה את ההסכם עם האיגוד כאשר צייצה בטוויטר על הנושא באוקטובר. מרוני ועורך דינה, ג'ון מאנלי, טוענים שהסכמי השתקה לא חוקיים כשמדובר על הטרדה מינית של קטינות. "אנחנו טוענים שאיגוד ההתעמלות האמריקאי ועורכי הדין שלהם הפרו את החוק כאשר ביקשו ממקיילה להסכים לך, היא היתה חופשיה לדבר על התוקף שלה מתי שהיא רוצה ועם מי שהיא רוצה", אמר מאנלי ל-ESPN.

הסיפור מאיר באור שלילי מחמיא על אחד האיגודים המוצלחים ביותר בהיסטוריה של הספורט האמריקאי ובית של כמה מהספורטאיות המוצלחות ביותר בארה"ב. האיגוד לא הצליח להתמודד עם האשמות חמורות נגד רופא הנבחרת וגם חלק מ-50 המאמנים שלו, שארבעה מהם הואשמו בהטרדות מיניות ותקיפות מיניות של 14 מתעמלות בשנים האחרונות. נאסר היה סדרתי והואשם על ידי 140 נשים וילדות בתביעות שונות. האיגוד מואשם שאפשר לנאסר, שהואשם לראשונה ב-1997, לטפל במתעמלות, רבות מהן קטינת.

גם אוניברסיטת מישגיין סטייט, שהעסיקה את נאסר וגם הוועד האולימפי האמריקאי, מואשמים על ידי מארוני על כך שאיפשרו את העסקתו והגנו עליו במשך שנים מפני תביעות. מרוני דורשת פיצויים על תקיפות מיניות שהמשיכו חמש שנים מאז שהיתה בת 13.

מרוני מצטרפת למתעמלות אחרות שיצאו בפומבי נגד הרופא, ביניהן גבי דאגלס ואלי רייזמן - המתעמלות המצוינות, זוכות המדליות בלונדון 2012 וריו 2016. נאסר צפוי להיכנס לכלא בינואר הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות