אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריצ'רד ברנסון: "המילה האחת שתשנה לכם את החיים" צילום: גטי אימג'ס

ריצ'רד ברנסון: "המילה האחת שתשנה לכם את החיים"

"המילה 'כן' שינתה את חיי", כתב ברנסון בבלוג שלו. "גם אם אין לי מושג למה אני נכנס, אני מעדיף לומר 'כן', במקום 'לא'", כתב איש העסקים המיליארדר הידוע בחיבתו להרפתקאות מסכנות חיים

23.12.2017, 21:49 | שירות כלכליסט

המיליארדר ריצ'רד ברנסון מכונה ע"י עובדי אימפריית וירג'ן שלו כ"דוקטור כן". הוא זכה לכינוי משום שהוא נוהג להשיב בחיוב לרוב הדברים. הוא אומר ששימוש במילה הזו ככל האפשר, בעיקר בנוגע לדברים המפחידים אותנו – עושה את כול ההבדל חיים.

"גם אם אין לי מושג למה אני נכנס, אני מעדיף לומר 'כן', במקום 'לא'", כתב ברנסון בבלוג שפרסם לאחרונה. הוא מודע לכך שמענה חיובי מיידי סיבך אותו לא פעם בצרות במהלך השנים – זאת בלשון המעטה. לדוגמה, כשניסה לחצות את האוקיינוס השקט בבלון אוויר ושרד ממש במזל (הוא והטייס נחתו בקוטב הצפוני במקום בלוס אנג'לס, לשם ניסו להגיע).

ברנסון גם מספר כי בשנה שעברה ראה ממש את חייו עוברים לנגד עיניו כאשר עף מעל לכידון האופניים שלו והתרסק עם הפנים למדרכה, אחרי שנסע בירידה במהירות גבוהה ונתקל בפסי הרעדה שהיו בכביש.  

גם תאונה זו הייתה תוצאה של נטייתו של ברנסון לומר "כן" למה שרובנו היינו מסרבים – אתגר השאפתנות של וירג'ן (Virgin Strive Challenge) – אירוע התרמה שבו היה על ברנסון וצוות ספורטאים לרוץ, לעשות מסלול הליכה, לשחות, לרכוב על אופניים ולחתור בקייק מבסיס הר המטרהורן בשוויץ עד לפסגת הר אתנה באיטליה.

באתגר הראשון, שהתקיים ב-2014, היה על המתחרים להגיע מלונדון לצמרת המטרהורן. חרף פציעותיו וכאבי חזה במהלך מקצה השחייה שהולידו חששות מאפשרות להתקפת לב, סיים ברנסון את האתגר גם ב-2016.

ריצ ריצ'רד ברנסון | צילום: VirginGalactic, Daniel Yaron ריצ

"הכוונה באמירת 'כן' במקום 'לא' אינה בלקיחת סיכונים גדולים יותר ממה שאנו יכולים להתמודד אתם, או בהסכמה לבצע דברים שאנו לא ממש רוצים לעשות. בוודאי לא מדובר בוויתור על הזמן, הכסף, תשומת הלב או כל דבר אחד עבור משהו שלא יתרום לחיינו. אמירת "כן" – אפילו לדברים פשוטים לכאורה – יכולה לשנות את חיינו", אומר ברנסון.

המפיקה האמריקאית שונדה ריימס , צילום: גטי אימג המפיקה האמריקאית שונדה ריימס | צילום: גטי אימג'ס המפיקה האמריקאית שונדה ריימס , צילום: גטי אימג

המפיקה האמריקאית שונדה ריימס, מי שעומדת מאחורי סדרות הלהיט "האנטומיה של גריי" ו"סקנדל", גילתה זאת לדבריה על בשרה. בשיחת TED מרתקת, היא סיפרה כיצד החליטה לומר "כן" במשך שנה שלמה לדברים שהפחידו אותה. היא גילתה

שברגע שהחלה לעשות דברים אלו – הרצאות מול קהל, משחק, הופעות טלוויזיוניות – לפתע הם לא היו כה מפחידים. אולם אז הילד הקטן שלה ביקש ממנה שתשחק עמו בדיוק כשהייתה בדרכה לצאת לאירוע. גם לכך החליטה לומר "כן" ו-15 דקות משחק אלו  שינו את חייה. התשוקה שלה לעבודתה החלה להיחלש אולם הפסקות משחק אלו החזירו את הניצוץ לקריירה שלה. 

לדברי ברנסון, "הסיפור האהוב עלי בעניין זה מגיע מהזמנים שבהם ג'ון לנון ויוקו אונו נפגשו לראשונה. יוקו הציגה בתערוכה בגלריה בלונדון, ולנון הוזמן לביקור טרם הפתיחה הרשמית. באחת מהעבודות היה צריך לטפס על סולם ולהציץ דרך טלסקופ המכוון לתקרה. לנון טיפס על הסולם, הציץ בטלסקופ וראה שעל התקרה כתובה מילה אחת ויחידה: 'כן'. הדבר הצית את העניין שלו באמנית הצעירה. לו היה כתוב 'לא' על התקרה – כמתבקש בתקופה זו של תרבות הנגד – יש להניח כי הוא לא היה מגלה בה עניין. החיים הרבה יותר מהנים כשאומרים 'כן'! מדהים עד כמה מילה אחת קטנה יכולה להוביל אותנו להרפתקה מדהימה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות