אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהבה מתמונה ראשונה: כך הפכה אינסטגרם לפלטפורמת דייטינג צילום: engadget

אהבה מתמונה ראשונה: כך הפכה אינסטגרם לפלטפורמת דייטינג

בזמן שפייסבוק מנסה לפתח שירות דייטינג, הפכה אינסטגרם שבבעלותה לכלי היכרויות באופן טבעי. האם תנסה החברה למנף את הטרנד הזה לכדי שירות ייעודי, כדי להשיג יתרון על סנאפצ'ט בעיני קהל הרווקים?

21.12.2017, 14:36 | קרן-אור גרינברג

שוק הדייטינג ברשת רותח: הכנסות טינדר והחברה האם שלה, קבוצת Match, גרמו לשחקניות נוספות ללטוש עיניהן אל התחום - ביניהן פייסבוק. עתה נודע שיכול להיות שהחברה תוכל להיכנס לשוק בקלות, בעזרת אינסטגרם.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של הניו יורק טיימס, אינסטגרם הפכה לפלטפורמת היכרויות באופן אורגני, ללא מעורבות ההנהלה - הודות לתכונת הסטוריז. כ-300 מיליון משתמשים בתכונה זו מדי יום; החשיפה היומיומית מספקת מידע על חייו של האדם, יותר מכל פרופיל דייטינג או תמונת פרופיל מוצלחת בטינדר, ומצליחה לייצר אינטימיות מסוג אחר. הרשימות בהן מופיעים המשתמשים שהסתכלו על הסיפורים של בעל הפרופיל, מהווים אינדיקציה עבורו למי עוקב אחריו בכמיהה מדי יום.

תכונת הסטוריז של אינסטגרם תכונת הסטוריז של אינסטגרם תכונת הסטוריז של אינסטגרם

המידע הזה הוא יקר ערך: לייקים, תגובות ושיתופים הפכו למדדים כמותיים אובייקטיבים עבור אהדה ופופולריות ברשת. אולם כשמדובר בפרופילים בעלי מספר עוקבים גבוה, המעקב הגלוי אחר מושא האהבה מוביל יותר ויותר, לפי הטיימס, לתחילתו של קשר רומנטי.

לא מן הנמנע שפייסבוק, שכבר הצהירה על כוונותיה לנסות להביא אהבה למשתמשיה, תבחר להלביש את תכונות הדייטינג דווקא על אינסטגרם, היכן שאנשים ממילא עושים זאת בעצמם, היא תייצר גוון נוסף ייחודי שאין לסנאפצ'ט, מתחרתה הגדולה. מצד שני, ייתכן שיש משהו קסום בקשר שנרקם בטבעיות דרך התשתית הקיימת, ואולי יהיו שיעדיפו לא להרוס דבר שעובד עם תוספת תכונות המזכירות אתרי דייטינג רגילים.

בספסטמבר האחרון החלה פייסבוק לבחון שירות דייטינג בקרב קהל מצומצם של גולשים. מדובר באלגוריתם שמציג למשתמשים חברים שונים, עם אפשרות להציע להם להיפגש. אם יש הסכמה המשתמשים עוברים לממשק צ'ט מסנג'ר.

טינדר כבר עלתה על הייחודיות שטמונה באינסטגרם, והשיקה מוקדם יותר החודש תכונה חדשה - פיד חדשות, שמספק הצצה לחייהם של בני ובנות זוג פוטנציאליים, לצד תמונות ופרטים מהחשבונות שלהם באינסטגרם. עסקי ההיכרויות טומנים בחובם רווחים גדולים: בנובמבר הציגה קבוצת Match (שמפעילה 45 פלטפורמות דייטינג בהן טינדר, OKCupid ו-Match.com) דו"ח רבעוני מוצלח במיוחד, עם צמיחה של 19% במכירות ביחס לרבעון המקביל אשתקד; וטינדר לבדה הוסיפה כמות שיא של 476,000 משתמשים משלמים ברבעון האחרון - שמעלה את מספרם ל-2.5 מיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות