אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריק שמידט פורש מתפקיד יו"ר אלפבית - ישמש יועץ טכני צילום: בלומברג

אריק שמידט פורש מתפקיד יו"ר אלפבית - ישמש יועץ טכני

שמידט ימשיך לכהן כחבר בדירקטוריון; לדבריו, "בשנים האחרונות עסקתי רבות בעניינים מדעיים וטכנולוגיים, ובפילנתרופיה, ואני מתכנן להרחיב את העבודה הזו"

22.12.2017, 00:36 | עומר כביר

דרמה באלפבית: היו"ר הביצועי של החברה האם של גוגל, אריק שמידט, יעזוב בקרוב את תפקידו ויעבור לשמש כיועץ טכני לחברה - כך הודיעה הלילה אלפבית. הוא צפוי לשמור על מקומו בדירקטוריון גם לאחר עזיבת תפקיד היו"ר. עדיין לא מונה מחליף, אולם לדברי החברה מדובר יהיה ביו"ר לא ביצועי.

"אחרי 10 שנים כמנכ"ל ושבע שנים כיו"ר ביצועי, אני ממתין בציפייה להתעמקות במדע, טכנולוגיה ופילנתרופיה", כתב שמידט בחשבון הטוויטר שלו. "אני מצפה להמשיך לעבוד עם לארי וסרגיי (לארי ברין וסרגיי פייג', מייסדי גוגל וראש אלפבית, ע"כ) על העתיד שלנו כאן באלפבית". 

שמידט הוא אחת מהדמויות החשובות בהיסטוריה של ענקית הטכנולוגיה ושל הרשת בכלל. ב-2001 הוא מונה למנכ"ל גוגל במטרה לספק הדרכה והכוונה לשני המייסדים הצעירים. בתפקיד זה הוביל שמידט את הפיכת גוגל מסטארט-אפ צעיר ומוערך לענקית טכנולוגיה חובקת כל ולאחת החברות המשפיעות בעולם. בין המוצרים שהשיקה החברה תחת הנהגתו נמנים ג'ימייל, אנדרואיד, דפדפן כרום ומוצרים אחרים שהגדירו את הרשת ואת עולם הטכנולוגיה המודרני ושהפכו למובילים בתחומם.

ב-2011 העביר שמידט את המושכות לפייג', שתפס את מקומו על כס המנכ"ל. בניגוד להערכות באותה עת, מעורבתו של שמידט בחברה לא פסקה והוא המשיך להחזיק תפקיד מרכזי בהליכי קבלת ההחלטות בה כיו"ר ביצועי. אחד המהלכים החשובים שבהם היה מעורב בתפקיד זה היה השינוי המבני של גוגל והקמת אלפבית כחברת אחזקות ששולטת בגוגל ובפעילויות שפוצלו ממנה לחברות אחרות.

חרף הבדלי הדורות בין שמידט לפייג' וברין, בין השלושה התקיימה מערכת יחסים קרובה שהתאפיינה בשיתוף פעולה עמוקה ויחסי אמון והערכה הדדיים. לאורך השנים המייסדים והמנכ"ל/יו"ר ניהלו את כמעין טריומוורט, כאשר כל ההחלטות החשובות התקבלו במשותף. יחסים אלו נמשכו, לפי דיווחים, גם לאחר המעבר לאלפבית.

עתה, בגיל 62, צפוי שמידט לעבור לתפקיד מעורב פחות ולהתעסק בתחומי עניין אחרים. "לארי, סרגיי, סונדאר (פיצ'איי, מנכ"ל גוגל, ע"כ) ואני מאמינים שזה הזמן הנכון באבולוציה של אלפבית לשינוי הזה", אמר שמידט בהודעה לעיתונות. "המבנה של אלפבית עובד טוב, וגוגל והחברות האחרות משגשגות. בשנים האחרונות השקעתי חלק ניכר מזמני בנושאי מדע וטכנולוגיה ובפילנתרופיה, ואני מתכנן להרחיב את העבודה הזו".

פייג' הוסיף: "מאז 2001, אריק סיפק לנו מומחיות עסקיות והנדסיות וחזון ברור לעתיד הטכנולוגיה. כדי להמשיך את 17 שנות השירות שלו לחברה, כעת הוא יסייע לנו כיועץ טכני בנושאי מדע וטכנולוגיה. אני נרגש מאוד מההתקדמות של החברות שלנו, ומהמנהיגים החזקים שמובילים חדשנות".

 

אריק שמידט, צילום: בלומברג אריק שמידט | צילום: בלומברג אריק שמידט, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-1: למעשה, אתם לא יהודים במובן הטהור של המילה
במאת השנים 1850–1950 חלו תמורות חברתיות מהותיות בקרב הקהילה היהודית בעיראק, אבותיכם ואמותיכם התערבבו עם השבטים המוסלמים מאזור מסופוטמיה (כיום עיראק), והחל תהליך חילון אשר התחיל בהתרחקות מהדת ועד אימוץ מנהגים של השבטים המוסלמים, ובסופו של דבר נוצר דור חדש של יהודי עירק שלא ברור מה הקשר בינם לבין היהדות הטהורה, מכיוון שרובם תערובת של שבטים מוסלמים עם נשים יהודיות. אגב, המנהג "אכלו לי שתו לי", שמושרש כל כך בקרב יהודי בבל, הינו במקור מנהג מוסלמי.
שלומי כהן  |  23.12.17