אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AT&T וטיים וורנר לא מוותרות כל כך מהר על המיזוג

AT&T וטיים וורנר לא מוותרות כל כך מהר על המיזוג

שתי חברות התקשורת האמריקאיות, שהמיזוג המתוכנן ביניהן שמוערך ב-85 מיליארד דולר נתקל בהתנגדות הרגולטורים, האריכו בחודשיים את הזכות שהציבו לעצמן לבטלו

22.12.2017, 17:30 | שירות כלכליסט
חברות התקשורת האמריקאיות AT&T וטיים ורנר, שהמיזוג המתוכנן ביניהן נתקל במהמורה מצד התנגדות הרגולטורים, החליטו להאריך את הזכות שהציבו לעצמן לבטל את המיזוג לפחות עד ה-18 ביוני, 2018.

קראו עוד בכלכליסט

במקור החברות הסכימו כי יוכלו לבטל את המהלך אם המיזוג לא יצא לפועל עד ה-22 באפריל השנה הבאה.

ממשל טראמפ הביע התנגדות למיזוג המתוכנן בין ענקית הטלקום AT&T וחברת התקשורת טיים וורנר, שבבעלותה רשתות טלוויזיה כמו HBO ורשת החדשות CNN, שנחשבת ליעד תקיפה קבוע של טראמפ בטוויטר. משרד המשפטים האמריקאי הודיע בנובמבר כי ינקוט בצעדים כדי לחסום את המיזוג, זאת לאחר שטראמפ כבר הצהיר כי מדובר בעסקה ש"אינה טובה למדינה".

בשל העיכובים, מניות החברה נחלשו השנה, כשמניית AT&T ירדה ב-8.6% מאז תחילת השנה ומניית טיים וורנר ב-3.7%, זאת בעוד שמדד S&P 500 עלה ב-20%.

האם המיזוג ייצא אל הפועל?, צילום: בלומברג האם המיזוג ייצא אל הפועל? | צילום: בלומברג האם המיזוג ייצא אל הפועל?, צילום: בלומברג

לפני כחודש דווח שמשרד המשפטים האמריקאי פועל לחסימת הרכישה המתוכננת של AT&T את טיים וורנר. התביעה, שהוגשה בבית המשפט הפדראלי בוושינגטון, נועדה לבלום את העסקה המוערכת ב-85 מיליארד דולר, שעליה הכריזו שתי חברות התקשורת לפני יותר משנה. מ-AT&T נמסר כי יגנו על המהלך בבית המשפט.

לפי טענת משרד המשפטים, העסקה מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים, זאת מכיוון ש-AT&T "קרוב לוודאי תשתמש בתכניות הפופולריות של טיים וורנר כנשק לפגוע במתחרים". בבעלותה של טיים וורנר רשתות פופולאריות כמו HBO. עוד נטען כי העסקה תוביל "לפחות הצעות חדשניות ולתשלומים גבוהים יותר עבור המשפחות האמריקאיות".

בתחילת נובמבר מסר משרד המשפטים האמריקאי ל-AT&T כי החברה תצטרך למכור את רשת CNN, רשת החדשות של טיים וורנר, על מנת שתאושר הצעתה לרכישת טיים - כך דיווח הפייננשל טיימס. לפי הדיווח, מכירת CNN היא רק אחת משורה של דרישות שהועלו כלפי החברה, אך אישור העסקה תלוי בה. CNN היתה היעד המרכזי למתקפות ה"פייק ניוז" של טראמפ לאורך השנה הראשונה של כהונתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות