אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם בנק אוף אמריקה יצ'פר את עובדיו לאחר אישור רפורמת המס צילום: שי סלינס

גם בנק אוף אמריקה יצ'פר את עובדיו לאחר אישור רפורמת המס

הבנק מצטרף לשורת חברות, כמו NBC, וולס פארגו ובואינג: המנכ"ל הודיע שאלף עובדים בבנק יקבלו בונוס של אלף דולר כל אחד

23.12.2017, 09:46 | שירות כלכליסט

בנק אוף אמריקה יעניק לכמה מעובדיו בונוס של 1,000 דולר עם כניסת חוק המס החדש לתוקפו.

קראו עוד בכלכליסט

"מתחילת 2018, אנו כבר נראה את הרווחים מרפורמת המס... בדמות מס חברות נמוך יותר", אמר מנכ"ל הבנק בראיין מויניהאן בתזכיר פנימי לעובדיו, שהגיע ל-CNBC. הוא אמר גם כי כ-145 אלף מעובדי הבנק יזכו לבונוס.

חוק המס החדש, שעליו חתם הנשיא דונלד טראמפ אתמול (ו'), עורך שינויים מקיפים בחוקי המס האמריקאיים ובהם הורדת מס החברות מ-35% ל-21%.

בנק אוף אמריקה הוא עוד אחד משורה ארוכה של גופים שהודיעו על צעדים דומים לאחר אישור חוק המס. גם בואינג, וולס פארגו, AT&T ו-NBC יוניברסל הודיעו כי יחלקו לעובדים בונוסים ויעלו משכורות ברגע שיאושר החוק החדש בשני בתי הקונגרס.

בנק אוף אמריקה, צילום: בלומברג בנק אוף אמריקה | צילום: בלומברג בנק אוף אמריקה, צילום: בלומברג

בין הדברים שכתב מוינהאן לעובדי הבנק: "לחברי הצוות היקרים. אנו מתקרבים לסוף השנה ולעוד עונת חגים עם משפחה וחברים. זהו זמן טוב לבחון את ההתקדמות שעשינו השנה לקראת היעד שקבענו: לשפר את החיים הפיננסיים באמצעות כוחם של הקשרים שיצרנו. עשינו זאת באופן הנכון, באמצעות צמיחה אחראית.

"במהלך הרבעון השלישי רשמנו רווח של 15.7 מיליארד דולר - שיפור של כמעט 20% לעומת אותה התקופה אשתקד. עשינו זאת תוך התמקדות בלקוחותינו, בניהול סיכונים ובנקיטת דרך בת קיימא".

ועוד ציין: "על רקע ההתקדמות שלנו השנה, אני רוצה להדגיש את אישור רפורמת המס המעמיקה ביותר מאז 1986 מאת הקונגרס. רפורמות אלו ישפיעו על החברה שלנו באופנים שונים. למשל אנו נראה צמצום מיידי של ההכנסות כתוצאה ממחיקת ערך של נכסי המס הדחויים. החל מ-2018 נראה את היתרונות ברפורמת המס בדמות מס חברות נמוך יותר.

"ברוח ההצלחה המשותפת שלנו אנו מתכוונים להעביר חלק מרווחים אלו לעובדים אמריקאים שמשתכרים עד 150 אלף דולר (בשנה) בסך הכול, כך שכ-145 אלף עובדים יזכו למענק של 1,000 דולר כל אחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות