אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפים הפגינו נגד השחיתות בת"א ובירושלים: "מסוכנת מאיראן ומחמאס" צילום: עופר צור

אלפים הפגינו נגד השחיתות בת"א ובירושלים: "מסוכנת מאיראן ומחמאס"

אלפי מפגינים השתתפו בצעדת המחאה נגד "השחיתות השלטונית" בשדרות רוטשילד. במקביל: כאלף בני אדם, בהם שר הביטחון לשעבר יעלון, הגיעו להפגנת ימין "בעד שלטון החוק" בירושלים: "לא שמאל, לא ימין - ישר". הליכוד: "הימין לא קונה את הבלוף"

23.12.2017, 23:02 | ynet

שדרות רוטשילד בתל אביב נערכה הערב (שבת) בפעם הרביעית ברציפות צעדת מחאה נגד "השחיתות השלטונית" ו"הסחבת בחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו". במקביל להפגנה זו, התקיימה בכיכר ציון בירושלים הפגנת הימין "בעד שלטון החוק". בין המשתתפים בבירה היו ח"כים ממפלגת 'כולנו' ושר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון. מוקדי הפגנה נוספים התקיימו במקביל ברחבי הארץ. 

מהליכוד נמסר בתגובה להפגנה בירושלים: "הימין לא קונה את הבלוף. כולם מבינים שזו לא הפגנה נגד השחיתות אלא הפגנת לויין של השמאל ברוטשילד שכל מטרתה להפיל את ממשלת הליכוד. מצביעי הימין לא מתרשמים מקומץ של נאיבים ואינטרסנטים שמשתפים פעולה עם השמאל והם לא יחזרו על הטעות של הפלת ממשלת ליכוד והבאת אסון אוסלו ג' על מדינת ישראל".  

הפגנת המחאה נגד השחיתות בתל אביב, הערב, צילום: מוטי קמחי הפגנת המחאה נגד השחיתות בתל אביב, הערב | צילום: מוטי קמחי הפגנת המחאה נגד השחיתות בתל אביב, הערב, צילום: מוטי קמחי

   

   , צילום: מוטי קמחי צילום: מוטי קמחי    , צילום: מוטי קמחי

   , צילום: עופר צור צילום: עופר צור    , צילום: עופר צור

מפגינים בכיכר ציון בירושלים, צילום: יואב דודקביץ מפגינים בכיכר ציון בירושלים | צילום: יואב דודקביץ') מפגינים בכיכר ציון בירושלים, צילום: יואב דודקביץ

   , צילום: יואב דודקביץ צילום: יואב דודקביץ')    , צילום: יואב דודקביץ

ההפגנה בחיפה, הערב, צילום: אביהו שפריא ההפגנה בחיפה, הערב | צילום: אביהו שפריא ההפגנה בחיפה, הערב, צילום: אביהו שפריא

המפגינים בתל אביב הגיעו מצוידים בשלטים ועליהם הכיתוב "אחים במלחמה בשחיתות" ו"למושחתים זה משטרע", וקראו: "המדינה שלנו - לא של נתניהו". מהמשטרה נמסר כי "בעקבות המחאה בתל אביב נסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים: אלנבי, רוטשילד, אחד העם, יהודה הלוי, ביל"ו וכל הרחובות הסמוכים להם. ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור ולבחור בדרכים חלופיות". 

אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון, אמר בהפגנה הערב: "השחיתות היא כמו סרטן ופוגעת בכולנו. האנשים מהימין הבינו שזה איום קיומי אסטרטגי כי היא תהרוס את החלום הציוני. אותם אנשים מהימין חששו להיות איתנו כאן כי ראש הממשלה תייג אותנו כשמאל. הוא פורם ומפורר את הסולידריות ומשסה אותנו האחד בשני. אנחנו לא שמאל לא ימין - אנחנו ישר. אנחנו פטריוטים וציונים. כולנו נושאים את האלונקה הזאת שנקראת מדינת ישראל".

רבבות השתתפו בהפגנות הקודמות בתל אביב "נגד השחיתות השלטונית" וגם הערב התכנסו המפגינים בשדרות רוטשילד בתל אביב. המארגנים של ההפגנות כתבו בהזמנות ברשתות החברתיות: "כולנו יחד נמשיך במאבק נגד השחיתות שמאיימת על המדינה ונגד חוקי המאפיה שמנסים להעביר בכנסת, כדי להמשיך בשחיתות השלטונית. מלבד ההפגנות בירושלים ובתל אביב יתקיימו הפגנות בראש פינה, נהריה, חיפה, עפולה, נס ציונה, רחובות, קרית גת, מודיעין, באר שבע, ואילת".

ההפגנה בירושלים: "רוצים דוגמה אישית"

 

בשלטים שהניפו המפגינים בכיכר ציון נכתב בין היתר "לא שמאל, לא ימין - ישר", ו"רוצים דוגמה אישית". יועז הנדל, יוזם הפגנת "בעד שלטון החוק" בירושלים: "אני מגיע לכיכר ציון קודם כל על מנת להשמיע את קול המחנה הלאומי שבעד שלטון החוק, בעד מוסדות החוק, בעד טוהר המידות ובעד מגבלות הכוח. הקול הזה, דווקא מהמחנה הלאומי, חייב להישמע. אני מקווה שיגיעו כמה שיותר אנשים להשמיע את הקול הזה יחד איתי ולתמוך". כ-1,000 מפגינים הגיעו לכיכר ציון, והניפו שלטים בהם נכתב 'מגיע לנו פוליטיקה נקיה', רוצים דוגמה אישית'.

יועז הנדל אמר בהפגנה: "אני כאן לא נגד נתניהו שיש לו יתרונות עצומים וניסיון אדיר. אני כאן בעד מדינת ישראל. אפשר לספר מה שרוצים על האינטרסים שלי ועל הקומבינות והשמאלנים הדמיונים שגרמו למתנגדים לפחד מהעצרת הזאת, ולי לקרוא לכם לבוא לכאן. אני פה כי כך חינכו אותי. לא באיזה תנועת שמאל אלא בציונות הדתית, בתערובת שבה יש ז'בוטנסקי ומוסר של הרב קוק. ארץ ישראל ואמונה בצדקת הדרך ובכך שאנחנו אור לגויים. בצבא של כולנו. 

"אני פה כי אי אפשר לחיות בשלום עם ההפרד ומשול", הוסיף הנדל, "עם הכיוון השבטי שהולך ומתגבר, עם הפער בין המילים למציאות, עם העובדה שההנהגה הפוליטית שלי, שלנו, לא רואה במילים כמו דוגמה אישית, הצנע לכת, חברת מופת – בכל המילים האלה - צורך קיומי".

 

שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון: "כאשר נלחמנו, נפצענו ואיבדנו חיילים, בני משפחה, לא שאלנו, וגם אויבינו לא שאלו אם אנחנו ימין, שמאל או מאיזו עדה אנחנו. אחדות כזו דרושה לא רק בצה"ל ולא רק במלחמה, אך לצערנו אינטרס פוליטי לזמן קצר הביא לפילוג. מנהיגות צריכה לאחד ולא לפלג. איך פוליטיקאים הופכים את טוהר המידות לנושא של ימין או שמאל? צריך לדרוש ממנהיגנו דוגמה אישית. מנסיוני דוגמה אישית היא תנאי לאמון זה ואני מזהיר שכשאמון זה מתערער, הביטחון המדיני מתערער.

"כבר שאלו אותי יותר מפעם מה מדיר שינה מעייני וציפו שאגיד "הפצצה האיראנית", ואני עניתי "השחיתות" שמכרסמת בחברה, פוגעת בשוויון ההזדמנויות. על חשבון הבריאות", הוסיף יעלון. "השחיתות גורמת לתחושת אי צדק אצל האזרח. זו סכנה גדולה יותר מהאיום האיראני, חיזבאללה, חמאס או דעאש".

בעקבות ההפגנה בכיכר ציון אמרה ח"כ רחל עזריה (כולנו): "הגעתי להפגנה בעד שלטון החוק בירושלים בגלל גל החקיקה נגד הפרקליטות, המשטרה ובית המשפט העליון. מי שישלם את מחיר הפגיעה בשומרי הסף הוא הציבור. אני שמחה לראות את מאות המפגינים שבאו הערב, אצביע נגד חוק ההמלצות ואמשיך להאבק בכל חקיקה שפוגעת בשלטון החוק".

אריה אלדד אמר בהפגנה: "שום אדם ישר לא יכול להסכים עם שלטון מושחת. נתניהו מנסה לשכנע אותנו שאם הוא יפול - השמאל יעלה לשלטון ואני שותף לפחד הזה. אם המחנה הלאומי ישכיל לבחור מועמד מהימן, אין שום סיבה שחילופי השלטון יביאו לעליית השמאל".

טל לוי דיאמנשטיין, חברת ארגון הבית"רים: "השלטון שלנו, שאמור לייצג אותי ואת כל החברים, איבד את הדרך שאנחנו רוצים. אי אפשר להגיד 'שמאל שמאל שמאל'. עד היום היה לי קשה ללכת לרוטשילד, לא מצאתי את עצמי שם, כשיועז ארגן את ההפגנה התייצבנו".

חיפה: "מאבק בעד תרבות אחרת"

 

קרוב ל-300 איש מפגינים במרכז הכרמל קראו "הון שלטון סירחון". הם אחזו בשלטים בהם משפטים נגד שחיתות ההנהגה. בקהל מבוגרים רבים, הורים עם ילדים ועגלות וכן חובשי כיפות סרוגות. אחד הנואמים הוא מוטי אשכנזי, ממובילי המאבק בממשלה אחרי מלחמת יום כיפור. "המאבק הוא לא רק נגד השחיתות אלא בעד תרבות אחרת לשירות הדמוקרטיה. זו לא השאלה אם ראש הממשלה מושחת, אלא אם ההתנהגות של נתניהו משחיתה".

אשכנזי התייחס לפרשת מיכל האמוניה במפרץ חיפה וטען כי ראש הממשלה "מאפשר לסכן את חייהם של תושבי חיפה, כדי להגדיל את הרווחים של האחים טראמפ (בעלי חיפה כימיקלים). זו לא רק שחיתות אלא זילות איומה בחיי אדם".

נעמה זימי, אחת המפגינות בחיפה, אמרה: "שחיתות היא גם התעלמות הממשלה מהפיטורין בטבע ובחיפה כימיקלים, ומהפרטת מוסדות רווחה לנוער. שחיתות היא גם התעלמות מתהליך מדיני, התעלמות משבוי שנמצא אצל חמאס רק כי עורו לא בצבע הנכון".

עתליה מגל הגיעה להפגנה עם הנכד שלה: "אני מוחה על כך שראש הממשלה מפלג את העם ומשסה את חלקיו. ראש הממשלה זחוח ולא מקשיב לקולות שעולים מהעם". אוליביה דהלם מבנימינה הגיע להפגנה בחיפה עם בתו, אחרי שהפגין בעבר בתל אביב. "אני רוצה שהדברים יהיו אחרים. שיחשבו על טובת העם ולא רק על טובתן של כמה משפחות עשירות. שינצלו לטובת העם את משאבי הטבע ואת המשאבים האנושיים".

הפגנות נוספות התקיימו בעפולה (כ-300 איש) ובראש פינה (100). בצומת צמח ליד הכנרת השתתפו בהפגנה קרוב ל-200 אנשים.

לצד ההפגנה נגד ה"שחיתות" בשדרות רוטשילד הפגינו מעל 100 מתושבי דרום תל אביב נגד נשיאת העליון אסתר חיות. לטענת המפגינים, הם החליטו להעביר את ההפגנה מהבית של חיות בשכונת צהלה למרכז העיר, כדי "להעיר את הרוטשילדאים מתמיכתם במסתננים". מובילת המחאה שפי פז אמרה כי "חלק מהמאבק הוא גם נגד השחיתות של הדיקטטורה השיפוטית. בשבוע שעבר קראו בשדרה להתנגד לגירוש ולהשאיר את הפולש האריתראי-סודני בדרום תל אביב ואותם צבועים נתקלו בחומה שלנו. אנחנו תומכים ברילוקיישן לרואנדה, אחת המדינות המשגשגות באפריקה שנמצאת בראש רשימת המדינות המעוטרות בנושא הטיפול בפליטים".

אמסלם: "סיגרים מחבר זה לא שוחד"

 

יו"ר הקואליציה הטרי דודי אמסלם אמר היום בכנס לשכת עורכי הדין שנערך באילת כי "ראש ממשלה שמוגש נגדו כתב אישום בגין שוחד לא יכול להיות ראש ממשלה". אמסלם, שהחליף בתפקיד את ח"כ דוד ביטן, הוסיף כי הוא סבור שהמשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה. "למשטרה אין ברירה, היא כבר יצאה לדרך. היא תמליץ על כתב אישום", אמר.

   

בהמשך לדבריו בכנס צייץ ח"כ אמסלם בטוויטר: "צר לי לאכזב את השמאל והתקשורת, אבל זו עמדתי: להמלצות המשטרה מבחינה משפטית וציבורית אין שום משקל. מבחינתי שוחד זה קבלת מעטפות וכספים אסורים, לא סיגרים מחבר אישי. כתב אישום על שוחד במקרה הנ"ל אינו רלוונטי בכלל לנתניהו. שבוע טוב!".

נתניהו תקף השבוע את המשטרה וטען כי "רוב רובן של המלצות המשטרה נגמרות בלא כלום" והוסיף כי "בינתיים קורה משהו - הורסים לאנשים האלה את החיים. שופכים את דמם, פוגעים בשמם הטוב". ח"כ אמסלם הבהיר היום: "אני לא חושב שמשטרת ישראל ממציאה דברים. המדינה יקרה לי לא פחות מלמפכ"ל, מהיועמ"ש ומשופטי העליון. אם אין לנו משטרה חזקה - אין לנו חברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות