אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מאז התפטרותו: ביטן שב לחדר החקירות צילום: מוטי קמחי

לראשונה מאז התפטרותו: ביטן שב לחדר החקירות

לאחר שהתפטר מתפקידו כיו"ר הקואליציה, הגיע ח"כ דוד ביטן למשרדי להב 433 כדי להיחקר בפעם הרביעית בפרשה שבה הוא חשוד בעבירות שוחד. ברקע: ניסיונות המשטרה לגייס עדי מדינה בפרשה. גם אשתו צפויה להיחקר פעם נוספת

24.12.2017, 09:27 | גלעד מורג, ynet
ח"כ דוד ביטן (ליכוד) יצא הבוקר (יום א') מביתו והגיע למשרדי יחידת להב 433, שם נמשכת חקירת המשטרה בעניינו. זו החקירה הרביעית במספר של ביטן והראשונה מאז שהודיע על התפטרותו מתפקיד יו"ר הקואליציה. אשתו חגית אמורה להיחקר גם במהלך היום.

קראו עוד בכלכליסט

ביטן חשוד שלאורך תקופה ממושכת קידם אינטרסים בראשון לציון שקשורים לבכיר בארגון פשיעה ממשפחת ג'רושי, תמורת סיוע בהסדרי חוב בשוק האפור. גם אשתו נחקרה באזהרה בפרשה. ראש עיריית ראשון לציון נחקר אף הוא. פרשה 1803 נחקרת לפי המשטרה כבר כשנה וחצי ובמסגרתה נעצרו ועוכבו לחקירה כבר עשרות חשודים. המשטרה עסוקה בניסיונות לגייס עד מדינה בפרשה. מגעים מתקדמים לחתימה על הסכם עד מדינה מתקיימים עם היזם דרור גלזר, החשוד במתן שוחד בסך 250 אלף שקלים לביטן. גם למשה יוסף, אחד החשודים המרכזיים בפרשה, הוצעה הצעה דומה. יוסף חשוד כי שימש כ"בנקאי" של ביטן.

דוד ביטן מגיע לחקירה בלהב 433, צילום: מוטי קמחי דוד ביטן מגיע לחקירה בלהב 433 | צילום: מוטי קמחי דוד ביטן מגיע לחקירה בלהב 433, צילום: מוטי קמחי

בשבוע שעבר הודיע ביטן על התפטרותו מראשות הקואליציה. האיש שכיהן כסגן ראש עיר בעיריית ראשון לציון והיה לאחת הדמויות המוכרות והחזקות בעיר, נחשב מאז ומתמיד לדמות מפתח בשטח הליכוד, אבל היה אנונימי לחלוטין בציבור הישראלי. בכנסת הוא מכהן קדנציה אחת בלבד. הוא נבחר בקלות יחסית על משבצת ששוריינה לנציג השפלה, אבל המריא במהירות בעיקר בשל סגנון בוטה וטון חריף וגם כיוון שלא היסס להשמיע את דעתו גם כשהייתה לא פופולרית - ובתדירות גבוהה וחריגה בנוף.

גם נאמנותו לראש הממשלה בנימין נתניהו לא הייתה מוטלת בספק. ביטן היה למוציא ולמביא גם כשהמשימות היו מורכבות וגם כשהיו כאלה שאי אפשר לבלוע בקלות. בכנסת ובממשלה אומרים כולם: אפשר לא להסכים עם הסגנון והתכנים של ביטן, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהיה לאחד מראשי הקואליציה הבולטים בליכוד.

ביטן נאלץ לתמרן בתקופה רגישה מאוד, כשראש הממשלה מצוי בחקירות משטרה ושעה שחברי הכנסת מהליכוד, מי מטעם עצמו ומי מטעם נתניהו, היו מאתגרים אותו ואת הקואליציה ביוזמות חקיקה פרסונליות שנויות במחלוקת. את ההצעות האלה נאלץ ביטן להוציא אל הפועל חרף קשיים רבים שהתעוררו בדרך ולעיתים גם לשאת בכישלונות המביכים של יוזמות שהחלו בקול תרועה ונבלמו לבסוף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות