אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהמלצות מוצלחות למניות מצליחות: הבחירה של מור ל-2018 צילום: שאטרסטוק

המלצות 2018

מהמלצות מוצלחות למניות מצליחות: הבחירה של מור ל-2018

לאחר תשואה ממוצעת מרשימה של 24% שהשיגו במור בהמלצות ל-2017, חוזר בית ההשקעות לפרויקט השנתי של "כלכליסט" עם תמהיל מגוון לקראת 2018 - כולל מניות שרשמו בשנה החולפת זינוק של עשרות אחוזים

28.12.2017, 10:40 | מיקי גרינפלד

בית ההשקעות מור חוזר לפרויקט ההמלצות של "כלכליסט" בגאון, לאחר ההצלחה הגדולה שרשם בהמלצות שסיפק לקראת 2017. כך למשל, מי שאימץ את האמון שהביעו במור במניית דנאל נהנה מתשואה חיובית של 39% על המניה מתחילת 2017. הישג מרשים מאד סיפקו גם ההמלצות של מור על אינרום (36%), אמות (35%), ומזרחי טפחות (15%), כאשר רק פורמולה שירדה השנה בכ-6% פוגעת מעט בתשואה הממוצעת שהשיגו במור בפרויקט של 2017 - 24%.

במור ממשיכים להאמין בהצלחה של דנאל וממליצים עליה גם לקראת שנת 2018, כחלק מתמהיל מניות מגוון, הן מבחינה ענפית והן מבחינת שווי שוק. המכנה המשותף - כל המניות המומלצות מסיימות שנה מוצלחת עם עלייה של עשרות אחוזים, כך שבמור מביעים כאן עמדה אופטימית במיוחד לפיה ההצלחה צפויה להימשך גם בשנה הנכנסת. בהמלצות האג"ח ממשיכים במור להביע אמון בדסק"ש ו' שהופיעה גם בפרויקט של 2017, אך בוחרים להחליף בין האג"ח האמריקאיות: אג"ח רילייטד מפרויקט 2017 מוחלפת הפעם באיגרת של ווטרסטון.

המלצות אלטשולר שחם

המלצות אי.בי.אי

המלצות אקסלנס

המלצות פועלים

המלצות הלמן אלדובי

המלצות בינלאומי

המלצות אלומות

המלצות לאומי

המלצות אפסילון

מניות מומלצות לשנת 2018

שטראוס. תשואה ב-2017: 23% 

שטראוס הפכה בשנים האחרונות לחברה גלובאלית העוסקת בתחומים מגוונים בתעשיית המזון בהם קפה, ממרחים, מעדנים, ממתקים ועוד, כאשר יותר ממחצית מרווחיה של שטראוס מגיעים מתחום הקפה. בשנת 2017 ביצעה שטראוס שני מהלכים חשובים - רכישת חלק המיעוט בחברת הקפה והגדלת שיעור ההחזקה במיזם המשותף בסין בתחום המים (שטראוס רכשה 15% נוספים ועלתה להחזקה של 49%). אנו מעריכים כי מהלכים אלו, בשילוב עם ניהול איכותי של יתר האורגנים בחברה, יביאו את שטראוס ב-2018 לשנה מוצלחת, הן בהכנסות והן ברווח, בזכות עלייה בשיעורי שליטה, הגדלת נתחי שוק, שיפור תוצאות, התייעלות ויתרון לגודל.

מפעל קפה של שטראוס בגרמניה , צילום: באדיבות שטראוס מפעל קפה של שטראוס בגרמניה | צילום: באדיבות שטראוס מפעל קפה של שטראוס בגרמניה , צילום: באדיבות שטראוס

איי.די.איי ביטוח. תשואה ב-2017: 29%  

החברה המובילה בישראל בביטוחים ישירים ממשיכה לצמוח בקצב דו ספרתי ולהגדיל נתחי שוק. לאחר שנה מאתגרת מבחינת רווחיות בשנת 2016 (השפעות רגולציה ומכרז עובדי מדינה) חוזרת החברה בהדרגה לרווחיות שאפיינה אותה בעבר. להערכתנו, מגמות של הוזלת מחירים ומעבר לדיגיטל תומכים בהמשך הגדלת נתחי השוק של החברה.

סקופ. תשואה ב-2017: 42%   

החברה עוסקת במסחר במתכות ופועלת במודל של one-stop-shop המציעה ללקוחותיה כ-80 אלף פריטי מתכות ופלסטיקה באספקה מהירה. לחברה פעילות ותיקה ומובילה בשוק הישראלי, לצד פעילות בינלאומית צומחת בארה"ב, אירופה וקוריאה. בשנתיים האחרונות עברה סקופ שינוי אסטרטגי של התמקדות ברווחיות (גם על חשבון ירידה בהכנסות) אשר הביא לקפיצת מדרגה ברווחיות החברה. החברה מציגה תזרים מזומנים חזק, תשואת דיבידנד נדיבה (כ-7%) בתמחור אטרקטיבי (מכפיל 11 לרווח) ולהערכתנו מעניינת להשקעה.

שגריר. תשואה ב-2017: 138% 

חברה מובילה בתחום שירותי הגרירה, החילוץ וסיוע בצד הדרך. לקוחות החברה הן חברות הביטוח,היא בעלת כמיליון מנויים ונתח שוק של כ-30%. שגריר פועלת בשוק נישתי עם חסמי כניסה גבוהים ובעלת מודל עסקי בעל מינוף תפעולי משמעותי. בנוסף, לחברה פעילות בתחום שיתוף והשכרת רכבים, קאר2גו, שנהנית מהובלה בשוק וממגמות חיוביות שכוללות כלכלה שיתופית ואיכות הסביבה. פרויקט הדגל של קאר2גו הוא אוטותל, הקמה והפעלה של מערך רכב שיתופי בתל-אביב למשך 10 שנים, שהפך למסחרי באוקטובר 2017. פעילות החברה במגזר זה צוברת תאוצה עם כניסה לערים נוספות (כמו חיפה) ואף מדינות באירופה (מלטה). לאור אלו, אנו מעריכים כי מדובר בהשקעה מעניינת.

מיזם קאר2גו , צילום: CAR2GO מיזם קאר2גו | צילום: CAR2GO מיזם קאר2גו , צילום: CAR2GO

דנאל. תשואה ב-2017: 39% 

החברה מתמחה במתן שירותי סיעוד, הפעלה של מסגרות לאנשים עם צרכים מיוחדים ושירותי כוח אדם. החברה נהנית ממספר מגמות דמוגרפיות וכלכליות - הזדקנות האוכלוסייה מביאה לצמיחה מתמדת בצרכי שירותי הסיעוד של החברה היא נהנית מיתרון הגודל ומצליחה להרחיב בהדרגה את נתח השוק שלה. מגמה נוספת התומכת בביצועי מגזר כוח האדם היא האבטלה הנמוכה במשק בשילוב עם גופים גדולים המעדיפים העסקה דרך חברות חיצוניות על פני העסקה ישירה. חשוב להזכיר את הסיכון הטמון ברגולציה מאחר שתחום הסיעוד ממומן ומוסדר על ידי הביטוח הלאומי. יחד עם זאת, החברה פועלת כיום ללא מינוף ועם תשואת דיבידנד נאה של כ-6%.

אג"ח מומלצות ל-2018

דסקש ו' - מח"מ 4.20 שנים, תשואה 1.94%, צמודה למדד

החברה המחזיקה בשליטה בחברות שופרסל, נכסים ובניין, סלקום ואלרון. ההחזקה במניות אלו יוצרת פיזור במגוון תחומי פעילות שונים. החברות הבנות ממוצבות היטב בענפי הפעילות שלהן. דסק"ש בעלת שיעור מינוף סביר (LTV של 57%) ונזילות גבוהה. לאחרונה ביצעה החברה מחזור חוב לסדרת אג"ח ארוכה יותר ובכך הפחיתה את עומס הפירעונות בשנים הקרובות, במקביל להורדה משמעותית של הוצאות המימון.

פטרוכימיים ח' - מח"מ 3.41 שנים, תשואה 5.37%, שקלית 

החברה מחזיקה במניות בזן (בתי זיקוק נפט בחיפה).האג"ח מגובה במניות בזן כאשר יחס הכיסוי עומד על 160%. להערכתנו חברת בזן נמצאת במצב עסקי מצוין, כושר התפוקה נמצא בשיא ועלויות המימון הולכות ופוחתות. בנוסף, נסגרו מספר מפעלים באירופה בשנים האחרונות ואין צפי לפתיחה של בתי זיקוק או הרחבות משמעותיות בשנים הקרובות, כך שהאופק העסקי ממשיך להערכתנו להיראות מבטיח. כתוצאה מכך, בזן חזרה לחלק דיבידנד ובאמצעותו תוכל פטרוכימיים לשרת את החוב. האיגרת צפויה להיפרע לפני יתר סדרות האג"ח האחרות, כך שסביר מאוד להניח שהאג"ח תיפרע במלואה, בהתחשב במצבה העסקי הטוב של בזן.

נתנאל ט' - מח"מ 3.79 שנים, תשואה 4.77%, שקלית

יזמית נדל"ן ותיקה ומנוסה אשר עוסקת בייזום, בנייה ומכירה של פרויקטים באזורי ביקוש בישראל דוגמת תל אביב, חולון וכדומה. נתנאן פועלת בשיעורי מינוף סבירים ביחס למתחרותיה, תוך שמירה על רמת רווחיות גולמית ממוצעת נאה של 15% - 20%. בחודשים האחרונים הומרה איגרת חוב להמרה שהגדילה את ההון בהיקף של כ-40 מיליון שקל. אנו מעריכים שכיוונה העתידי של החברה הוא חיובי: לנתנאל צבר פרויקטים איכותי שרובו במרכז הארץ; החברה מבססת מנוע צמיחה עתידי של מיזמני התחדשות עירונית, המצריכים פחות הון ראשוני לקניית קרקעות יקרות. יתרון נוסף שיש לחברה טמון בפיתוח שני מרכזים מסחריים קטנים ברחובות וחולון אשר על פי הערכתה צפויים להניב לה הכנסה שנתית של 15 מיליון שקל.

דלק קידוחים א' - מח"מ 3.72 שנים, תשואה 4.37%, דולרית

שותפות מוגבלת העוסקת בתחום חיפושים והפקה שלנפט וגז. נכסיה העיקריים הם זכויות ישירות במאגר תמר (22%) בנוסף להחזקה של 40% בתמר פטרוליום (המחזיקה 9.25% נוספים בתמר),החזקה של 45.34% במאגר לוויתן ושל 30% במאגר אפרודיטה. בנוסף, דלק קידוחים בעלת זכויות לקבלת תמלוגים ממאגר כריש ותנין. מאגר תמר נמצא בשלב המניב וצפוי לשרת את צרכי האנרגיה של ישראל בשנים הקרובות. מאגר לווייתן נמצא בשלבי פיתוח וצפוי להתחיל לספק גז החל מסוף שנת 2019 - תחילת שנת 2020. רוב מאגר לוויתן אמור להיות מיועד ליצוא. התזרים הצפוי להתקבל בשנים הקרובות ממאגר תמר, בין אם בדרך של תקבולים ממכירת הגז ובין אם בדרך של מכירת הזכויות במאגר (בהתאם למתווה הגז), הוא להערכתנו ברמת וודאות גבוהה באופן יחסי וצפוי לשרת את תשלום החוב.

לווייתן, צילום: אלעד גרשגורן לווייתן | צילום: אלעד גרשגורן לווייתן, צילום: אלעד גרשגורן

ווטרסטון א' - מח"מ 4.15 שנים, תשואה 4.69%, שקלית

חברת נדל"ן אמריקאית אשר גייסה בחודש יוני השנה כ-410 מיליון שקלים ומדורגת A על ידי מעלות. ווטרסון הוקמה לפני יותר מעשור, ועיקר התמחותה בהפעלה של מרכזי מסחר קהילתיים פתוחים באזור החוף המזרחי של ארה"ב. על אף החששות מעולם המסחר בארה"ב, ווטרסטון פועלת בתחום המרכזים השכונתיים, הפגיעים פחות לסיכוני האון-ליין, בשל חשיפה נמוכה מאוד לחברות אופנה או לחברות הכולבו המדשדשות. לראיה שיעורי תפוסה ממוצעים בנכסים של מעל 90%. בנוסף, אנו מעריכים באופן חיובי את פיזור הנכסים של החברה, ומסמנים את האפסייד למחזיקי האג"ח לקראת תחילת 2019, שבו היא צפויה להכניס לתוך הפעילות מרכז מסחרי הנמצא בשלבי הקמה ושצפוי להגדיל את תזרימי המזומנים בצורה משמעותית. בנוסף, ווטרסטון השלימה כמה פרויקטים מניבים ברבעונים האחרונים והיא צפויה לרשום תזרים FFO של מעל ל-10 מיליון דולר ב-2018, עלייה משמעותי בהשוואה ל-FFO של 3 מיליון דולר שרשמה ב-2016.

הרכב תיק השקעות מומלץ

ממשלתיות ישראל - 35%

קונצרניות ישראל - 20%

קונצרניות חו"ל - 10%

מניות ישראל - 15%

מניות חו"ל - 10%

מזומן - 10%

אין לראות במידע האמור, כהמלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא או הצעה או הזמנה לקבל הצעות או ייעוץ/שיווק השקעות, בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של המשקיע- לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. החברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש בכתבה זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות