אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיאטרון הקאמרי מינה את גלעד קמחי לבמאי הבית צילום: ינאי יחיאל

תיאטרון הקאמרי מינה את גלעד קמחי לבמאי הבית

קמחי הוא בוגר בן צבי ועד לאחרונה שימש כבמאי הבית של תיאטרון בית לסין; במקביל, מנכ"לית הבימה מינתה את משה קפטן למנהל האמנותי של התיאטרון

24.12.2017, 14:16 | מאיה נחום שחל
שני התיאטרונים הגדולים בישראל, התיאטרון הלאומי הבימה ותיאטרון הקאמרי, הודיעו הבוקר על שני מינויים חדשים.

הנהלת תיאטרון הקאמרי מינתה את הבמאי גלעד קמחי לבמאי הבית של התיאטרון.

קמחי בן ה-35 בוגר בית צבי שימש עד לאחרונה כבמאי הבית של תיאטרון בית ליסין שם החל דרכו בגיל 26 כראש קבוצת הצעירים. במהלך השנים זכה 4 פעמים בפרס התיאטרון : "מנדרגולה "(פרס התיאטרון על כוריאוגרפיה 2010), "אביב מתעורר" (פרס התיאטרון על כוריאוגרפיה 2010). "סיראנו דה ברז'ראק" (פרס התיאטרון על בימוי 2013) ו"המוגבלים" (פרס התיאטרון לקומדיה של השנה 2015).

"המינוי של גלעד קמחי ,יוצר צעיר ומוכשר הינו חלק טבעי בתהליך רענון השורות שעובר על הקאמרי ,התיאטרון הגדול והמוביל בישראל . כבמאי הבית הופך גלעד לשותף פעיל, לצד הנהלת התיאטרון, במימוש חזונו האמנותי והרפרטוארי של הקאמרי, וביסוסו כבית ליוצרים צעירים וכמוסד תרבותי הפועל בשיתוף הקהילה" , אמר מנכ"ל הקאמרי שמוליק יפרח.

בימים אלה עלתה ההצגה "ציד המכשפות" שביים קמחי בקאמרי. "לאחר שבשנים האחרונות ביימתי בתיאטרון הקאמרי מספר הצגות ולאחר שהתנסיתי בעבודה עם להקת השחקנים המשובחת של התיאטרון, שמחתי להיענות להזמנתם של המנכ"ל החדש שמוליק יפרח, והמנהל האומנותי עמרי ניצן לשמש כבמאי הבית של התיאטרון הקאמרי . אני רואה במינוי זה אפשרות לממש את השאיפה התמידית שלי, להתנסות בחומרים בעלי מנעד יצירתי רחב ולחקור מחוזות תיאטרוניים מגוונים", מסר קמחי.

גלעד קמחי, צילום: ינאי יחיאל גלעד קמחי | צילום: ינאי יחיאל גלעד קמחי, צילום: ינאי יחיאל

במקביל, מנכ"לית תיאטרון הבימה אודליה פרידמן הודיעה בסוף השבוע על מינויו של משה קפטן מונה למנהל האמנותי של התיאטרון.

קפטן מונה לבמאי הבית של הבימה בשנת 2014. עם פרישתו של המנהל האמנותי של הבימה אילן רונן בשנת 2016 מונה לתפקיד ממלא מקום המנהל האמנותי וכעת הוא מונה רשמית לתפקיד המנהל האמנותי.

"משה קפטן הינו איש תיאטרון בכל המובנים. בשנתיים האחרונות אנו מובילים את תיאטרון הבימה להצלחה תרבותית ותיאטרלית יוצאת דופן בארץ ובעולם, ואני משוכנעת כי עוד יגדיל לעשות בשנים הבאות. מאחלת לו ולכולנו הצלחה אדירה", אמרה פרידמן.

"אני גאה להצטרף באופן רשמי כמנהל אמנותי ולעמוד לצדה של מנכ"לית התיאטרון אודליה פרידמן. זהו אתגר גדול ואני משוכנע כי יחד נוכל להמשיך להוביל את הבימה להישגים מקצועיים מקומיים ובינלאומיים ובתוך כך להמשיך ולבסס את מעמדו של התאטרון הלאומי הבימה כתאטרון החשוב ביותר וכתאטרון המוביל בישראל", מסר קפטן.

משה קפטן, צילום: אוראל כהן משה קפטן | צילום: אוראל כהן משה קפטן, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות