אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רק כדי לחמוק ממס: שני גברים הטרוסקסואלים התחתנו זה עם זה

רק כדי לחמוק ממס: שני גברים הטרוסקסואלים התחתנו זה עם זה

מאט מרפי ומייקל או'סליבן מאירלנד החליטו להתחתן כדי לחמוק מתשלום מס ירושה על הבית שמרפי בן ה-83 התכוון להוריש לאו'סליבן (58), שמשמש כמטפל שלו

24.12.2017, 15:19 | שירות כלכליסט
שני גברים הטרוסקסואלים באירלנד העדיפו להתחתן אחד עם השני כדי להימנע מתשלום של מס ירושה בגובה 50 אלף יורו.

הזוג המאושר מורכב ממאט מרפי ומייקל או'סליבן. הם החליטו להתחתן ולהפוך את החברות הקרובה ביניהם לנישואים, לאחר שגילו כמה מס יאלצו לשלם על הבית שמרפי (83) התכוון להוריש לאו'סליבן (58), שמשמש גם כמטפל שלו.

"אני מכיר את מרפי כבר 30 שנה. התחברנו לאחר שנישואיי השניים התפרקו", סיפר או'סליבן, אב לשלושה, לאייריש מירור. לאורך השנים חוו השניים כמה קשיים, או'סליבן איבד את הבית שלו ואילו מרפי חלה בדלקת פרקים, שפגעה בעצב האופטי שלו. בעקבות זאת הפך או'סליבן למטפל של מרפי, אולם הוא לא היה יכול לשלם לו, ולכן הציע להוריש לו את הבית.

מימין מייקל אוסליבן ומט מרפי, הזוג שהתחתן כדי להתחמק ממס, צילום: טוויטר @emmamcm מימין מייקל אוסליבן ומט מרפי, הזוג שהתחתן כדי להתחמק ממס | צילום: טוויטר @emmamcm מימין מייקל אוסליבן ומט מרפי, הזוג שהתחתן כדי להתחמק ממס, צילום: טוויטר @emmamcm

הבעיה היא שמס הירושה על הבית היה מאלץ אותו למכור אותו. "ואז לילה אחד הוא פנה אליי והסכמתי להתחתן איתו", סיכם או'סליבן את הסיפור.

נישואים חד מיניים הפכו להיות חוקיים באירלנד ב-2015 לאחר שבמשאל עם בנושא תמכו 62% מהאזרחים. ביוני האחרון אף הפך ליאו ורדקר לראש הממשלה הגאה הראשון במדינה. "קהילת ההומואים והלסביות במדינה הזו נלחמו כדי להשיג שוויון, אחרי שהופלו במשך מרבית החיים שלהם. הם השיגו שוויון עבורם ועבור כולנו", המשיך או'סליבן ושיבח את הקהילה.

הם התחתנו בטקס צנוע בבית חולים לשעבר בדבלין, וחגגו במסעדה סמוכה. או'סליבן היה נשוי בעבר פעמיים לאישה. אלו הנישואים הראשונים של מרפי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות