אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון הפיגוע באוטובוס של בורוסיה דורטמונד: "המניע היה תאוות בצע" צילום: רויטרס

ניסיון הפיגוע באוטובוס של בורוסיה דורטמונד: "המניע היה תאוות בצע"

האדם החשוד בניסיון לפוצץ את אוטובוס הקבוצה הגרמנית לאחר שהצמיד לרכב שלוש פצצות הואשם ב-28 סעיפי אישום של ניסיון רצח

24.12.2017, 19:22 | שירות כלכליסט
האדם החשוד בניסיון לפוצץ את האוטובוס של הקבוצה הגרמנית בורוסיה דורטמונד לאחר שהצמיד לרכב שלוש פצצות, הופיע בבית המשפט ביום חמישי האחרון והואשם ב-28 סעיפי אישום של ניסיון רצח.

קראו עוד בכלכליסט

האוטובוס של דורטמונד. טרור פיננסי, צילום: רויטרס האוטובוס של דורטמונד. טרור פיננסי | צילום: רויטרס האוטובוס של דורטמונד. טרור פיננסי, צילום: רויטרס

התקרית אירעה ב-11 באפריל, כשהאוטובוס ועליו שחקני הקבוצה עשה את דרכו מהמלון לאצטדיון, לקראת משחק בליגת האלופות נגד מונאקו. מהפיצוץ נפגע הבלם הספרדי מארק ברטרה והמשחק נדחה ב-24 שעות.

ממכתבים שהושארו בזירה עלה בתחילה החשד כי מדובר בפיגוע טרור שביצעו מוסלמים קיצוניים, אך התובעים גילו מאוחר יותר כי אדם בעל אזרחות גרמנית ורוסית בשם סרגי וי, הוא שאחראי לתקרית. המניע היה תאוות בצע - הוא קיווה שהשווי של הקבוצה הנסחרת בבורסה ירד לאחר הפיצוץ.

"אם כמה או אפילו כל שחקני בורוסיה דורטמונד היו נפגעים בצורה קשה או נהרגים, ואם הקבוצה לא הייתה יכולה לשחק יותר במשחקי ליגה או בטורנירים בינלאומיים, הייתה נוצרת השפעה שלילית על השווי של המניות", נכתב בכתב האישום. אם כי, החוקרים ציינו כי הפצצות שהוסתרו בשיח לצד הדרך, מוקמו גבוה מדי מעל לכביש כדי לזרוע נזק ממשי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות