אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הזיהום: עיריית חיפה תגבה מבזן יותר ארנונה צילום: אורן פרוינד

בגלל הזיהום: עיריית חיפה תגבה מבזן יותר ארנונה

משרד הפנים אישר לעירייה להעלות את תעריפי הארנונה לגופים מזהמים בשיעור של כ־2.8%

25.12.2017, 07:49 | ליאור גוטמן

משרד הפנים אישר לעיריית חיפה להעלות את תעריפי הארנונה לגופים מזהמים בשיעור של כ־2.8%. הייקור יחול על גופים מזהמים כמו בתי הזיקוק ועל תחנות דלק בעיר. בתוספת עלייה כללית בארנונה של כ־2.2% שאושרה בכל רחבי העיר, תשלומי הארנונה של הגופים האלה צפויים לגדול בראשית 2018 בכ־5%.

קראו עוד בכלכליסט

בזן, צילום: אלעד גרשגורן בזן | צילום: אלעד גרשגורן בזן, צילום: אלעד גרשגורן

על פי ההערכות במשק האנרגיה, בתי הזיקוק שילמו עד היום כ־100 מיליון שקל לשנה, ולכן שינוי תעריפי הארנונה יעלה להם כ־5 מיליון שקל. ראש עיריית חיפה יונה יהב אמר: "עיריית חיפה תמשיך לעשות שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להיאבק במפעלים המזהמים את איזור חיפה ולסכן את בריאות תושביה".

זו המכה השנייה שסופגת בזן מעיריית חיפה. העירייה זכתה לאחרונה בפסיקה שמחייבת את בתי הזיקוק לשלם לעירייה בין 250 ל־365 מיליון שקל כהיטלים על סלילת רחובות ותיעול. בפסק הדין, שניתן בערעור שהגישה העירייה על פסיקה מ־2014 של בית המשפט המחוזי בחיפה, נקבע שבתי הזיקוק ישלמו תוספות עבור סלילת רחובות ותיעול שהתבצעו מאז שנת 2006, לכאורה מבלי שעיריית חיפה קיבלה על כך כל תמורה.

מנגד, עיריית חיפה החליטה להוזיל את הארנונה לחברות הייטק הממוקמות בפארק מדעי החיים ובאיזורים נרחבים בעיר התחתית, ולסווג אותן כ"תעשיה עתירת ידע", כפי שסווגו עד כה חברות הממוקמות בפארק התעשיה מת"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות