אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחרתיים: שביתה בגנים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים צילום: דנה קופל

מחרתיים: שביתה בגנים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים

לטענת הסתדרות המורים, מורה שחולה יום אחד מחויב כאילו נעדר 1.4 ימים מהעבודה, ולמרות פנייה למשרד החינוך לפני זמן רב, לא נמצא פתרון

25.12.2017, 09:16 | ספי קרופסקי

הסתדרות המורים הודיעה הבוקר (ב') כי תממש את איומיה ותשבית את הלימודים בבתי הספר היסודיים מחרתיים, במחאה על מה שהגדירו כ"עושק ימי מחלה של המורים על ידי משרד החינוך".

קראו עוד בכלכליסט

לטענת המורים, מורה שחולה יום אחד מחויב כאילו נעדר 1.4 ימים מהעבודה. לטענת המורים, בוצעה פנייה בעניין למשרד החינוך לפני זמן רב – אך עדיין לא נמצא פתרון.

ההשבתה הנוכחית מגיעה זמן קצר לאחר שארגון המורים סיים את סכסוך העבודה שלו מול המדינה לאחר שנחתם הסכם קיבוצי חדש. ההחלטה עליו התקבלה אתמול בישיבה של הנהלת הסתדרות המורים. השביתה תתקיים בגנים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. מוסדות החינוך המיוחד ומוסדות החינוך ביישובי עוטף עזה יפעלו כרגיל.

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים, צילום: אורן אגמון יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים | צילום: אורן אגמון יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים, צילום: אורן אגמון

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד: "לא נסכים לשערורייה שבה מורה או גננת חולים יום אחד ומחויבים על יום וחצי. אני לא מכירה עובד אחד במשק שהיה מסכים לעבוד במצב כזה. אני פשוט מתביישת בגרירת הרגליים של משרד החינוך. לכולם ברור שהמצב הקיים אינו תקין. אותם פקידים שיושבים איתנו בפגישות היו מתנהגים אחרת לגמרי לו היה מדובר בימי המחלה שלהם. אנחנו לא דורשים יותר; אנו עומדים על הזכויות שמגיעות לנו בדומה לכל עובד אחר.

"הגיע הזמן שיפסיקו לערבב אותנו בנוסחאות שהם עצמם לא מבינים. כיצד יום מחלה או היעדרות של עובד ועובדת הוראה שווה ל- 1.4 ימי מחלה? לא נסכים לכך בשום אופן. יום היעדרות אחד שווה ליום היעדרות אחד, המשכורת של עובדי ועובדות ההוראה אינה משחק. מדובר בכספים שנלקחו ונלקחים מדי יום מעובדי ההוראה. מציאות 'החישובים המוטעים' חייבת להיפסק לאלתר", אמרה בן דוד.

משרד החינוך מסר בתגובה כי הוא "רואה בציבור המורים את עמוד השדרה של המערכת והוא פועל רבות למען קידום זכויותיהם. עניין ימי המחלה נקבע לפני עשרות שנים והוא דורש התדיינות מסודרת סביב השולחן, ללא משוא פנים, באופן מקצועי וענייני, והכל מתוך מגמה לשפר ולהטיב את תנאי המורים בישראל. עם זאת, ההחלטה להשבית את המערכת אינה אחראית ופוגעת בציבור התלמידים וההורים. המשרד לא יאפשר כל פגיעה בציבורים חשובים אלה ויפעל בכל הכלים העומדים לרשותו כדי למנוע את ההשבתה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תשלום לגימלאים עבור אופק חדש
הסתדרות המורים המושחתת מטפלת רק במה שנח לה ,אישתי וכמוה מאות פרשה לפני שש שנים !! אחרי שבשלוש שנותיה האחרונות עבדה באופק חדש או "אופל חדש " ,עם פרישתה לגימלאות לפני שש שנים כאמור קיבלה מיקדמות ע"ס 50 ש"ח ע"ח אופק חדש ולאחר שנתיים 100 ש"ח , מדוע ? כי במשרד החינוך, באוצר, ובהסתדרות המורים לא יודעים !!!! גם בעבור שש שנים, לאחר פניות חוזרות ונישנות לכל הגופים הללו ,"כיצד לחשב "את הסכום המגיע לה בעבור תקופת ההעסקה באופק חדש , שש שנים !! לוקח למערכת העלובה הזאת לחשב כמה מגיע למורה עבור עבודתו ואינם עומדים בזה ? אולי מחכים שתלמידי חמש יחידות המתמטיקה יגיעו למשרד,אני אישית חישבתי זאת בתוך 10 דקות ,עולה כי האוצר ומשרד החינוך חייב למעשה לאישתי ולמאות מורות בגימלאות במצבה אלפי ש"ח ואיש אינו פוצה פה ומצפצף כולל כל ראשי אירגון המורים בהסתדות, בושה וחרפה.
פיני  |  25.12.17
לכל התגובות