אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממרץ הקרוב: משאיות וכלי רכב כבדים יעברו מבחן רישוי כל חצי שנה צילום: DAF

ממרץ הקרוב: משאיות וכלי רכב כבדים יעברו מבחן רישוי כל חצי שנה

זאת לעומת מבחן שנתי כמקובל כיום, כך החליט שר התחבורה ישראל כץ. מידת מעורבותם של משאיות וכלי רכב כבדים בתאונות דרכים קטלניות גבוהה באופן יחסי לשיעורם במצבת כלי הרכב

25.12.2017, 15:47 | ליאור גוטמן ותומר הדר

החל מ-1 במרץ 2018, יחויבו משאיות וכלי רכב מסחריים שמשקלם הכולל עולה על 10 טון, לבצע מבחן רישוי לרכב (טסט) אחת לשישה חודשים, זאת לעומת מבחן שנתי כמקובל כיום - כך החליט הבוקר (ב') שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

במשרד התחבורה מייחסים את המהלך לרצון להגביר את רמת הבטיחות בכלי הרכב. לפי משרד התחבורה, שנשען על נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מידת מעורבותם של משאיות וכלי רכב כבדים בתאונות דרכים קטלניות, גבוהה באופן יחסי לשיעורם במצבת כלי הרכב.

משאית (ארכיון) משאית (ארכיון) משאית (ארכיון)

הרגולציה החדשה מצטרפת לתקנה שמחייבת הימצאות מערכות בטיחות (סטייה מנתיב ושמירת מרחק) בכלי רכב כבדים ומסחריים, משנת ייצור 2012 ואילך. עוד אומרים שם שמשאיות וכלי רכב מסחריים מחויבים כיום לעבור בדיקות חורף במוסך מורשה או במכון רישוי לרכב, בנוסף למבחן הרישוי השנתי. הטסט החצי שנתי יחליף את בדיקות החורף הנהוגות כיום.

סמנכ"ל בכיר תנועה במשרד התחבורה, (אינג') אבנר פלור ציין כי מכוני הרישוי ערוכים לקלוט כלי הרכב הנוספים, ובמידה שיתבקש, ירחיבו את שעות הפעילות של מכוני הרישוי בפריסה ארצית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מה שיעור התאונות שניגרמות ממצב הרכב לעומת טעות אנוש?
זה מה שמכתיב את נושא רישו עלי תחבורה לעיתים תכופות. האכב תקין אך הנהג שיכור האם תהיה תאונה?! הרכב תקין אך הנהג עייף כי נסע כבר 14 שעות על הרכב, האם תהיה תאונה? הנהג לוחץ על דוושת הגז עד למקסימום האם תהיה תאונה?
האוטו האדום  |  28.12.17
לכל התגובות