אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כונסת הנכסים הרשמית: יש לדחות את הליך פשיטת הרגל של גאידמק נגד גלמור צילום: אוראל כהן

כונסת הנכסים הרשמית: יש לדחות את הליך פשיטת הרגל של גאידמק נגד גלמור

הסיבה לפי הכנ"רית היא כי אין פסק דין שקובע כי נחום גלמור חייב כסף לארקדי גאידמק. לטענתה, אין לביהמ"ש בישראל סמכות לדון בבקשה לפשיטת רגל

25.12.2017, 21:02 | זוהר שחר לוי

כונסת הנכסים הרשמית הודיעה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי יש לדחות את הליך פשיטת הרגל שארקדי גאידמק פתח בישראל נגד נחום גלמור.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הכנ"רית, יש לדחות את ההליך הן בשל העובדה שאין פסק דין הקובע שגלמור חייב כסף לגאידמק והן בשל העובדה שלבית המשפט בישראל אין סמכות לדון בבקשה לפשיטת רגל.

במרץ 2015 פנה גאידמק לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להכריז על נחום גלמור פושט רגל וזאת לטענתו בשל חוב כלפיו בגובה 140 מיליון דולר. בבקשה שהגיש לבית המשפט, נטען כי גלמור הבריח את נכסיו במטרה להתחמק מהתשלום ופועל בחוסר תום לב קיצוני.

ארקדי גאידמק, צילום: אוראל כהן ארקדי גאידמק | צילום: אוראל כהן ארקדי גאידמק, צילום: אוראל כהן

בבקשתו ביקש גאידמק למנות את בא כוחו ככונס נכסים זמני על כלל נכסיו של גלמור, בהם דירת מגוריו ברחוב חניתה בגבעתיים ולאסור עליו לבצע כל שינוי (מכירה או העברת זכויות) במתחם המגורים המפואר שלו בלוגאנו שבשוויץ.

הרקע לחוב – 140 מיליון דולר הוא סכום שנקבע בין הצדדים במסגרת בוררות שהתקיימה בשוויץ. הבוררות עסקה בטענותיו של גאידמק כי גלמור, שעה שהיה נאמן לנכסיו, מעל בנאמנותו "תוך שהוא מנסה לגזול, לחמוס, לגנוב את נכסיו ולהתכחש לחובותיו כלפיו". לפי הסכם הפשרה שנחתם בין הצדדים במהלך הבוררות בנובמבר 2011 התחייב גלמור לשלם לגאידמק 205 מיליון דולר. לפי גאידמק, גלמור נותר חייב סכום של 140 מיליון דולר.

בעמדת שהוגשה לביהמ"ש צוין כי הכנ"ר סבור כי הסמיכות בין מתן פסק הבוררות להעברת זכויותיו של גלמור בנכסים שלו לרעייתו ולאחיו "מעלה חשש כי אכן הדבר נעשה תוך כוונה להדיח את נכסיו מידי גאידמק".

לשיטת הכנ"רית, קיומו של החוב בין הצדדים אכן שנוי במחלוקת לנוכח העובדה כי הגם שאין חולק כי מוסד הבוררות בשוויץ אישר את תוקפו של הסכם הפשרה "לא ניתנה כל הוראה אופרטיבית לתשלום יתרת החוב" ולכן "ישנו קושי להכריע כי ישנו חוב, אותו ניתן לתבוע כחוב בסכום כסף קצוב, כמתחייב בפקודה".

לפי עו"ד דורן מזרחי, בא כוח הכנ"רית, "בשלב זה הבקשה אינה עומדת בתנאי הפקודה ולא ניתן ליתן צו כינוס לנכסי גלמור ולהכריזו כפושט רגל. ככל ויינתן פסק בוררות,ש בצדו הוראה אופרטיבית המורה על חובו, ייתכן וניתן יהיה לחזור ולהידרש לבקשה בשנית".

גאידמק מיוצג על ידי עו"ד יחזקאל רישרד.

גלמור מיוצג על ידי עוה"ד טל שפירא ממשרד שפירא כפרי בר-זיק ושחר מילצ'ן ממשרד כספי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות