אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון אישי: לשחרר אחיזה צילום: אוראל כהן

אימון אישי: לשחרר אחיזה

אימון קפיצות על מוט פוגו עובד חזק על היציבה ועל הסיבולת

26.12.2017, 08:27 | סיון אבוקאי

מקל הפוגו, אחת המתנות המבוקשות לחג המולד השנה - עם כניסתו של ילד בן 12 לספר השיאים של גינס לאחר שקפץ עליו 17,936 פעמים ברציפות בפחות משלוש שעות - מגיע כעת גם לישראל. המקל, שצורתו T, משמש לאימון Extereme Pogo, שבו המתרגל עומד עליו ונדחף מעלה באמצעות שחרור קפיץ.

ההתנסות על הפוגו הייתה מלחיצה תחילה, אך לאחר 20 דקות של נפילה וחזרה לעמידה עליו, הצלחתי לקפוץ קפיצות בודדות. הקפיצה על המוט דורשת עבודת יציבה חזקה, קואורדינציה, גיוס של פלג הגוף העליון ותפיסת מרחב. קפיצה ממושכת דורשת גם סיבולת לב ריאה. גם עמידה ממושכת על המוט בלי לקפוץ היא שיעור כושר ראוי בהחלט.

Extreme Pogo. גם עמידה עליו היא אימון ראוי, צילום: אוראל כהן Extreme Pogo. גם עמידה עליו היא אימון ראוי | צילום: אוראל כהן Extreme Pogo. גם עמידה עליו היא אימון ראוי, צילום: אוראל כהן

לדברי שרון חיון, יבואן המוצר לישראל, "את מקל הפוגו הבאתי בארה"ב, שם זה נמצא כמעט בכל מקום. זאת משום שניתן לפתח באמצעותו מערכי שיעור מורכבים מאוד הכוללים קפיצות, סלטות באוויר ועוד".

לכאורה, המכשיר מיועד לכולם, בעיקר בשל היותו נייד ועל כן נגיש וזמין לאימון. עם זאת, איננו מומלץ לבעלי משקל עודף, לסובלים מבעיות פרקים או מפציעות אורתופדיות, ובייחוד לחסרי הסבלנות שבינינו ולמי שחוששים מנפילות.

פרטים: 1,899 שקל, vurtego.co.il

מד קלוריות: באימון של שעה שורפים 400 קלוריות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות