אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תמיר פרדו: "הפילוג בחברה הישראלית מדאיג אותי יותר מהאיום האיראני" צילום: עמית שעל

תמיר פרדו: "הפילוג בחברה הישראלית מדאיג אותי יותר מהאיום האיראני"

ראש המוסד לשעבר התארח בוועידת התחזיות של "כלכליסט" בהופעה פומבית ראשונה מאז סיום תפקידו. האזינו לשיחה שקיים איתו מו"ל כלכליסט יואל אסתרון

26.12.2017, 10:22 | שירות כלכליסט

"הבעיה של פילוג בתוך החברה - השסע הפנימי, שאחריותו של הדרג הפוליטי היא לאחות אותו אך לדעתי, הם עוסקים בהרחבת השסע והרחבת אי היציבות - מדאיגה אותי יותר מכל, יותר מהאיום האיראני". כך אמר אתמול ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו בוועידת התחזיות של "כלכליסט". פרדו אמר את הדברים בשיחה אחד על אחד עם מו"ל כלכליסט יואל אסתרון, בהופעה פומבית ראשונה של ראש המוסד לשעבר מאז פרישתו לפני שנתיים.

פרדו הסביר גם כי "הסייבר זה נשק גרעיני חרישי ורך. האיום הזה לא מובן לחלוטין עדיין בקרב המדינות, הממשלות, התעשייה והבנקים. הכותרת ברורה אבל נולד פה נשק חדש. לפני כשנה, הייתי בארה''ב, שבוע אחרי שהנשיא אובמה הטיל על ה-FBI לבדוק את המעורבות הרוסית בבחירות של ארה''ב. שאלתי את אחד הפנסיונרים שם, מה המשמעות אם תגלו שאכן הרוסים הטעו את הבחירות. לא היתה להם תשובה. וזו בדיוק הבעיה. הכלי הזה יכול להיות בידי זאבים בודדים ועד רמת המדינה. בחור עם עם IQ של 150 יכול לגרום נזק ששום טייסת בעולם לא מסוגלת לעשות".

לשיחה המלאה של ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו עם מו"ל כלכליסט יואל אסתרון

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות