אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין מתאושש מההפסדים בשבוע שעבר - עולה ב-10% צילום: Getty

הביטקוין מתאושש מההפסדים בשבוע שעבר - עולה ב-10%

המטבע הווירטואלי עלה לשווי של מעל 15 אלף דולר, לאחר שנפל לשפל של מתחת ל-12 דולר ביום שישי האחרון; הרגלוטורים והבנקים המרכזיים בעולם ממשיכים להזהיר מפני היווצרות בועה

26.12.2017, 11:01 | שירות כלכליסט

הביטקוין ממשיך להתאושש מהירידות שחווה בסוף השבוע. המטבע הדיגיטלי עלה ב-10% לאחר שנפל לשפל של מתחת ל-12 אלף דולר ביום שישי האחרון, שחתם את שבוע הירידות המשמעותי ביותר - באחוזים - שרשם המטבע מאז 2013.

קראו עוד בכלכליסט

במסחר היום (ג') עלה הביטקוין כבר למחיר של 15,049 דולר בבורסת Bitstamp בלוקסמבורג.

מאז תחילת השנה זינק שווי הביטקוין פי 20 - ממחיר של פחות מאלף דולר בינואר לשיא של 19,666 דולר ב-17 בדצמבר ב-Bitstamp. בפלטפורמות מסחר אחרות השווי שלו אף עקף את ה-20 אלף דולר.

ביטקוין, צילום: גטי אימג ביטקוין | צילום: גטי אימג'ס ביטקוין, צילום: גטי אימג

עם זאת, הרגולטורים והבנקים המרכזיים ממשיכים להזהיר מפני היווצרות בועה. כך למשל פרסם בשבוע שעבר הבנק המרכזי של סינגפור אזהרה נגד השקעה במטבעות דיגיטליים, בטענה שהזינוק האחרון בשווי נובע מספקולציות וכי יש סיכון גבוה לירידה חדה בשווי. גם שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע הודיע אתמול כי הוא מתנגד לכך שחברות העוסקות במטבעות דיגיטליים ייסחרו בבורסת תל אביב.

במקביל להתאוששות של הביטקוין, נרשמו עליות גם בשווי מטבעות דיגיטליים אחרים. אתריום – המטבע הדיגיטלי השני בגודלו במונחים של שווי שוק - נסחר במחיר של 771 דולר, עלייה לעומת 689 דולר ביום ראשון, אך עוד רחוק מהשיא של 900 דולר שנרשם בשבוע שעבר.

"אין מחיר נכון כרגע שישקף את הערכת השווי הנכונה", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס אנדרי פופסקו, ממייסדי COSS בסינגפור, המוגדרת כפלטפורמה שעוקבת אחר התנודות במטבעות הדיגיטליים. "הזדכות על הרווחים היא צעד נכון, וגם השקעה לטווח הארוך היא נכונה. לא צריך להיות צודקים בשוק הזה, רק להיות פחות טועים מהשאר", הסביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות