אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרת המשפטים חתמה על צו להבאתו של קובי אלכסנדר לישראל צילום: בלומברג

שרת המשפטים חתמה על צו להבאתו של קובי אלכסנדר לישראל

נציגי שב"ס צפויים לטוס בשבועות הקרובים לארה"ב כדי ללוות לישראל את מייסד ומנכ"ל קומברס לשעבר, שהורשע ברישום כוזב של אופציות, לריצוי יתרת מאסרו בארץ. על אלכסנדר נגזרו בארה"ב 30 חודשי מאסר, כאשר בפועל הוא ישב בכלא האמריקאי כ-16 חודשים. עם הגעתו לארץ הוא יהיה זכאי להגיש בקשה לקיצור שליש מעונשו

26.12.2017, 19:23 | תומר גנון ומשה גורלי

שרת המשפטים, איילת שקד, חתמה אתמול (ב') על צו להבאתו של מייסד ומנכ"ל קומברס לשעבר, קובי אלכסנדר, לריצוי יתרת מאסרו בישראל. הצו יועבר לשירות בתי הסוהר (שב"ס) שנציגיו יטוסו בשבועות הקרובים ללוות את אלכסנדר לישראל.

קראו עוד בכלכליסט

אלכסנדר הורשע ברישום כוזב של אופציות (פרשת הבקדייטינג) בארה"ב ונידון ל-30 חודשי מאסר. לאחר נחיתתו בישראל, תגיש המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה לאישור בית המשפט המחוזי בירושלים את בקשתו של אלכסנדר לריצוי יתרת מאסרו בישראל - בקשה שאושרה בחודש שעבר על ידי שקד והשר לביטחון פנים, גלעד ארדן.

אלכסנדר, המיוצג על ידי שר המשפטים לשעבר פרופסור ועו"ד דוד ליבאי, חזר לארה"ב בחודש אוגוסט אשתקד, לאחר 10 שנים בנמיביה אליה עזב בסמוך להתפוצצות פרשת הבקטיידיניג (תיארוך לאחור של הקצאת ני"ע). במסגרת הסדר עם משרד המשפטים האמריקאי, הוא הודה בכתב אישום מתוקן, ממנו הוסרה עבירה של הימלטות. אלכסנדר הורשע ונעצר עד תום ההליכים. בהמשך הטיל עליו שופט בית המשפט הפדרלי בניו יורק, ניקולס גארופיס, עונש מאסר של 2.5 שנים. את העונש הוא מרצה בבית הסוהר הפדרלי Allenwood בפנסילבניה, שנחשב למתקן כליאה עם תנאי מאסר נוחים יחסית.

קובי אלכסנדר, צילום: בלומברג קובי אלכסנדר | צילום: בלומברג קובי אלכסנדר, צילום: בלומברג

מעבר לקרבה למשפחתו ולחבריו בישראל, אחד היתרונות הגדולים שיכולים לצמוח לאלכסנדר מנשיאת יתרת העונש בישראל הוא קיצור תקופת המאסר. החודשים שבהם שהה אלכסנדר במעצר בארה"ב בטרם נגזר דינו נחשבים כחלק מתקופת המאסר, כך שבפועל הוא יושב בכלא האמריקאי כשנה וארבעה חודשים - כ-16 חודש. בארה"ב, בניגוד לישראל, לא מנכים מתקופת המאסר שליש על התנהגות טובה, אלא רק 15%. בעת הגעתו לארץ יחולו על אלכסנדר הכללים החלים על אסיר ישראלי. כלומר, שהוא יהיה זכאי להגיש בקשה לועדת השליש. אם תאושר בקשתו, מאסרו צפוי להסתיים בתוך כמה חודשים בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לא רוצים לממן עבריינים - שיישאר בפנסילבניה
לא מספיק שאנו, האזרחים שכן משלמים מסים צריכים לממן את העבריינים שלנו? לא מספיק אנחנו משלמים עבור מתקני הכליאה שלהם, האוכל שלהם, בדיקות וטיפולים רפואיים? עכשיו מביאים לכאן - על חשבוננו, תוך ליווי שב"ס על חשבוננו, עבריין מחו"ל? שיישאר שם! שיחיה על חשבון משלמי המסים האמריקאים שהחליטו להכניס אותו לכלא. לא רוצים פה עוד עבריין. לא רוצים לממן אנשים שעוברים עבירות!
איתן  |  27.12.17
לכל התגובות