אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגל מערכות זכתה בחוזה של 13 מיליון דולר באפריקה

מגל מערכות זכתה בחוזה של 13 מיליון דולר באפריקה

החברה הישראלית שבשליטת קרן פימי תספק שירותי אבטחה והגנת סייבר לנמל ימי במזרח היבשת - כקבלן משנה של תאגיד הענק היפני טויוטה טסושו; מנכ"ל מגל: "אני בטוח שהשותפות הזו תהיה מוצלחת"

26.12.2017, 20:06 | מיקי גרינפלד

חברת מגל מערכות מטפסת היום בניו יורק לאחר שדיווחה על עסקה חדשה באפריקה: החברה הישראלית שבשליטת קרן פימי זכתה בחוזה של 13 מיליון דולר (כ-45 מיליון שקל) לאבטחת נמל ימי במזרח אפריקה, כקבלן משנה של חברת התעשייה היפנית טויוטה טסושו (Toyota Tsusho).  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה תספק תספק מגל לחברת הנמל מערכות הגנה היקפית וביטחון סייבר, וכן מערכות ניהול וניתוח וידאו. טויוטה טסושו, אשר בשמה תבצע מגל את החוזה,  היא תאגיד ענק ורב זרועות הנסחר בטוקיו בשווי שוק של כ-14 מיליארד דולר. הקבוצה עוסקת בעשרות תחומי תעשייה ושירותים - כולל מתכות, כימיקלים, חלקי חילוף ולוגיסטיקה לתעשיית הרכב, מכשור לתעשייה, למכרות ולענף האנרגיה, רהיטים, אלכוהול, מוצרי אלקטרוניקה ותוכנה ועוד. תחת התאגיד פועלות כ-700 חברות בנות ומעל 250 חברות קשורות.

מנכ"ל מגל סער קורש אמר בעקבות העסקה: "אנו גאים בכך שנבחרנו לספק את פתרונות האבטחה המשולבים שלנו, כבוד גדול עבורינו לשתף פעולה עם חברה מובילה גלובאלית כמו טויוטה טסושו בפרוייקט כה משמעותי ואני סמוך ובטוח שהשותפות הזו תהיה מוצלחת - אנו מביטים קדימה בציפייה לקבל הזמנות נוספות מהסוג הזה בעתיד".

מניית מגל התאוששה בשלושת החודשים האחרונים עם עלייה של מעט מעל 10%, לאחר נסיגה מתמשכת מתחילת 2017. בסך הכול היא עומדת מתחילת השנה על עלייה מתונה של כ-4%.

החברה דיווחה בחודש שעבר על ירידה חדה של 36% בהכנסות הרבעוניות שלה: החברה סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 13.7 מיליון דולר, לעומת 21.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה עברה להפסד תפעולי רבעוני של 500 אלף דולר, מול רווח תפעולי של 1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד בתקופה עמד על 200 אלף דולר או 1 סנט למניה, מול רווח של 600 אלף דולר או 4 סנט למניה ברבעון המקביל.

קרן פימי נכנסה להשקעה במגל באוגוסט 2014, במהלך שכלל רכישת השליטה בחברה, נתח של 40%, תמורת 22.6 מיליון דולר. הרכישה נעשתה במחיר של 3.5 דולר למניה (דיסקאונט של כ-7% על מחיר המניה ביום העסקה) - מחירה כיום עומד על 5.3 דולר.

מנכ"ל מגל סער קורש מנכ"ל מגל סער קורש מנכ"ל מגל סער קורש

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות